Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie: Pericolul poliomelitei in Europa si pericolul iresponsabilitatii


Recommended Posts

  • Administrators

OMG ma gandesc la liderii sectelor .............sinucigase.

Ma refeream la acele secte care interzic perfuziile de sange.

 

Pentru ca m-a scandalizat ca unii medici nu accepta chimioterapia pentru membrii familiilor lor  - de parca asa ceva se face de placere si nu ar fi ultima sansa la viata.

 

Ela, tu chiar nu ma intelegi ce spun deloc  - cred ca vorbesc prea complicat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De 35 de ani ma apuca stresul cand aud de bolile copilariei, alea pe care toti trebuia sa le facem.

Ei bine, le am ratat pe absolut toate, mi ar placea sa fie un vaccin care sa ma fi scapat de acest stres aiurea. Nu stiu de ce nu am facut bolile (aici trebuie sa precizez ca nu am fost alaptata nici macar o secunda, ca sa fie clar si acest aspect) insa de cate ori careva are ceva, ma trec transpiratiile si ma gandesc daca ...

Fie mea are vaccinurile din schema obligatorie toate facute, in plus are varilrixul si havrixul.

Despre gardasil inca nu stiu destule, mai astept un pic .

Ei bine......si eu la fel...cu singura exceptie ca eu am fost laptata 1 an si doua luni....

 

Iar Eva are vaccinurile cumparate de noi...nu de la  stat ca nu erau atunci cand ar fi trebuit sa le facem.Noi le-am cumparat cu factura...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiai ca sarea este amara uneori?  [clo]   La fel si cinismul.

Nu inteleg la ce te referi Marius...

Un lider este un formator de opini... Redactor este unul din adiministratorii acestui site..care se vrea unul formator de opinii. Unde e cinismul?

Acum chiar a devenit complicat pt mine  [batcap] ce sa-i faci...neuron gazat! [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu ma mir de fiecare data cum un raspuns la obiect e ignorat iar discutia se intoarce la "nu aveti argumente pro vaccinare si sunteti agresivi"

M-as tavali de ras daca nu ar fi vorba de ceva asa important

 

Imi pare rau daca am sarit peste raspunsul la obiect. Desi nu m-a convins nici unul daca as fi o mamica care abia trebuie sa nasc. 

Insa sunt curioasa, tu Roxana, ti-ai vaccinat copiii impotriva rujeolei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut scarlatina Cind eram mica. Am stat in spital doua săptămîni cu antibiotic injectabil zilnic, cu febra, cu rău. Dacă și-ar forma ușoară a rubellei, ca așa ii zice aici, pai chiar nu vreau sa experimentez nici pe pielea proprie nici pe a copiilor varianta mai serioasa a bolii. Aveam cam 6 ani si țin minte si acum spitalizarea, deci m-a fost parfum.

 

Eu am vaccinat copiii împotriva rubellei, adică rujeola, varsatului de vânt, hep. B - ca am o cunoștință apropiată dintr-o Tara civilizata si higienizata, care a suferit de hepatita b si după 2 transplanturi de ficat trăiește de la zi la zi fiindcă viața ei atârna de un fir de par - a tetanosului, pertusis, oreionului, meningitei si cam astea. Ce e Esențial pentru Supraviețuire. TBC nu se face aici.

 

Si apropo de discriminări, aici vrei loc la creșă sau Grădiniță prezinți carnetul de Vaccinări. Scurt si fără discuții.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...