Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie: Pericolul poliomelitei in Europa si pericolul iresponsabilitatii


Recommended Posts

Eu am făcut scarlatina Cind eram mica. Am stat in spital doua săptămîni cu antibiotic injectabil zilnic, cu febra, cu rău. Dacă și-ar forma ușoară a rubellei, ca așa ii zice aici, pai chiar nu vreau sa experimentez nici pe pielea proprie nici pe a copiilor varianta mai serioasa a bolii. Aveam cam 6 ani si țin minte si acum spitalizarea, deci m-a fost parfum.

 

Eu am vaccinat copiii împotriva rubellei, adică rujeola, varsatului de vânt, hep. B - ca am o cunoștință apropiată dintr-o Tara civilizata si higienizata, care a suferit de hepatita b si după 2 transplanturi de ficat trăiește de la zi la zi fiindcă viața ei atârna de un fir de par - a tetanosului, pertusis, oreionului, meningitei si cam astea. Ce e Esențial pentru Supraviețuire. TBC nu se face aici.

 

Si apropo de discriminări, aici vrei loc la creșă sau Grădiniță prezinți carnetul de Vaccinări. Scurt si fără discuții.

 

Si noi in tari cu vaccinari obligatorii cum Dumnezeu rezistam sa ne vaccinam copii........nu vreau nici prea multe explicatzii de la medicii care le fac,cum e cu aceste vaccinuri,ne.am dus ,l/am fc am mai stat 40 de minute in salonul de asteptare pt eventuale reactii.........si ne/am intors multumitzi si fericitzi acasa........cu paracetamolul lana noi in caz de febra,....desi nu mi/a fc niciodata nici o reactie ,nici febra nici nimic,de la o moasa stiu ca se pune o felie de cartof pe vaccine cateva ore bune.........

Nuuuuuu in Ro stam sa analizam vaccinurile,ca nah.....ne permitem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu inteleg la ce te referi Marius...

Un lider este un formator de opini... Redactor este unul din adiministratorii acestui site..care se vrea unul formator de opinii. Unde e cinismul?

Acum chiar a devenit complicat pt mine  [batcap] ce sa-i faci...neuron gazat! [clo]

Asta e. 

Pe de alta parte faci o ciorba -  Administratorul unui site care contine in acest caz si un forum sunt persoanele care administreaza ca d'aia se numesc administratori. Ca ele ca si persoane participa la discutii si devin sau nu lideri de opinie este alta mancare. Lider de opinie este o forma de recunoastere din partea unui grup nu o tresa agatata pe umar. Un lider nu se vrea nimic el exista ca atare. Asa cum spuneam nu este o tresa agatata pe umar ci o forma de recunoastere din partea membrilor grupului fata de care a devenit lider de opinie.

Formatorul de opinie este si mai discreta ca si notiune. Dar asa nu am chef sa fac teorie... 

Cat despre cinism - raman la opinia initiala. Nu este ceva meritoriu - as spune chiar contrar, acuma nu ca ar conta prea mult. Eu zic sa nici nu te chinui prea mult, poate iese fum... si ar fi pacat. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca am sarit peste raspunsul la obiect. Desi nu m-a convins nici unul daca as fi o mamica care abia trebuie sa nasc. 

Insa sunt curioasa, tu Roxana, ti-ai vaccinat copiii impotriva rujeolei?

 

bineinteles ca i-am vaccinat. care ar fi fost problema majora a vaccinului care m-ar fi impiedicat sa o fac?

 

normal ca se sare peste raspunsurile la obiect, e mai distractiv sa intretinem discutia in ironii si intepaturi. si uite asa ambele tabere raman.... la fel ca la inceput.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca i-am vaccinat. care ar fi fost problema majora a vaccinului care m-ar fi impiedicat sa o fac?

 

normal ca se sare peste raspunsurile la obiect, e mai distractiv sa intretinem discutia in ironii si intepaturi. si uite asa ambele tabere raman.... la fel ca la inceput.

Nu stiu. Te intrebam...

Multumesc pt raspuns.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]  se vede ca facem parte din generati diferite.

Acum managementul a imprumutat multeee notiuni. Deloc discrete. 

Am zis ca se vrea... daca e si recunoscut/a asta e alta mancare. Care tine de perceptia fiecaruia.

whatever.. hai ca stricam subiectul

Nu stiu daca faptul ca suntem din generatii diferite ar fi o explicatie suficient de plauzibila pentru a explica o anumita limita(re) personala.

Simpatica ciorbareala cu a amesteca ideea de management/notiuni si sensul discret al acestora din urma. Dar, whatever daca nu e, de ce sa ceri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca faptul ca suntem din generatii diferite ar fi o explicatie suficient de plauzibila pentru a explica o anumita limita(re) personala.

Simpatica ciorbareala cu a amesteca ideea de management/notiuni si sensul discret al acestora din urma. Dar, whatever daca nu e, de ce sa ceri?

Ciobaneala o fi la tine acolo in Oradea... aici la bucuresti termenul si-a pierdut sensul o data cu Becali.

Ai dreptate....unde D-zeu nu da...nici noi nu putem cere. 

Daca ai frustrari personale te rog insa sa le redirectionezi ca nu am nici chef nici disponibilitate de a le suporta. 

Multumesc pt intelegere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciobaneala o fi la tine acolo in Oradea... aici la bucuresti termenul si-a pierdut sensul o data cu Becali.

Ai dreptate....unde D-zeu nu da...nici noi nu putem cere. 

Daca ai frustrari personale te rog insa sa le redirectionezi ca nu am nici chef nici disponibilitate de a le suporta. 

Multumesc pt intelegere. 

Am scris ciorbăreală - si nu are nimic in comun cu ciobaneala si Becali  [:-)))] 

Nu am sa mai continui. E greu maică, uneori!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...