Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie: Pericolul poliomelitei in Europa si pericolul iresponsabilitatii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Medicul sotului meu a avut si acum are un picior cu care merge extrem de rau,nu e mai scurt efectiv il duce in spate de/abia paseste.....dar e un medic extraordinar.

Dianama,oare medicul asta si-ar vaccina copii de poliomelita? [:)]

 

Eu daca as avea acum copii mici si ar trebui sa decid daca-i vaccinez sau nu,m-as consulta doar cu persoane de profesie...nu bloguri( [alcool] ),nu grupuri ,nu discutzii cu persoane neavizate,

 

Doar un medic poate sti daca un vaccin e bun si se merita sa-l faci,care sunt avantaje si riscuri.

 

Ma rog,personal stiu ca as face toate vaccinurile obligatorii,insa daca vreau sa arat( [:p] )ca-s informata,o fac de la sursa sigura.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu era mai bine pe vremea cand nu decideau parintii daca isi vaccineaza sau nu copiii? Depaseai termenul, veneau peste tine acasa si te scuteau de dileme existentiale gen ,, o fi bine, nu o fi bine sa l vaccinez...?''

daaa...cu riscul de a supara,dar si eu cred la fel.

 

De asta am si spus la un alt topic,ca nu totzi parintzii ar trebui sa hotarasca asupra vaccinarii copilului.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaa...cu riscul de a supara,dar si eu cred la fel.

 

De asta am si spus la un alt topic,ca nu totzi parintzii ar trebui sa hotarasca asupra vaccinarii copilului.

 

Dana

Nu am intrat sa citesc in alta parte,dar ce vrei sa spui,pe cine aii supara?

Este obligatoriu,fffff important,si gata .Nici nu incape discutie....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum poate un copil nevaccinat sa il imbolnaveasca pe copilul meu vaccinat... nu inteleg si pace! Si nu e vb de raceli cu 100 de tulpini. Ci de vaccinurile astea obligatori acum vorbim. 

Ok. Poate peste 20 de ani va fi iar epidemie de poliomelita...si? se duce valabilitatea vaccinului pe care copilul meu l-a facut? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum poate un copil nevaccinat sa il imbolnaveasca pe copilul meu vaccinat... nu inteleg si pace! Si nu e vb de raceli cu 100 de tulpini. Ci de vaccinurile astea obligatori acum vorbim. 

Ok. Poate peste 20 de ani va fi iar epidemie de poliomelita...si? se duce valabilitatea vaccinului pe care copilul meu l-a facut? 

Nu.........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...