Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem cand am fostului ne bantuie gandurile?


Recommended Posts

Ba eu cred ca a nu uita niciodata prima dragoste si a te tot gandi la persoana respectiva sunt doua lucruri foarte diferite. Nici o dragoste nu se uita, dar aasta nu inseamna sa visezi la iubitii trecuti cand ai o viata reala cu un alt barbat. Eu inteleg bine ce simtiti si nu va condamn deloc, si eu ziceam ca am iubit de vreo 2 ori inainte de a-mi cunoaste sotul. Prima iubire 'adevarata' s-a terminat cu o mare suferinta si un semn de intrebare. Si totusi, desi credeam ca aia e iubirea, am aflat apoi ca nu. Daca inainte puteam zice ca am iubit de 2 ori, acum, dupa 7 ani de casnicie (defapt chiar dupa mai putini) am simtit in sufletul meu ca abia acum iubesc cu adevarat. Normal ca uneori, cand esti obosita, plictisita sau rutina te doboara iti zboara gandul la fostii, iti amintesti ceva placut, sau ti se face dor cumva si te gandesti cum ar fi fost. Dar de la asta si pana la a trai cu imaginea unui fost in suflet e cale lunga. Ma gandesc ca poate daca partenerul de acum era sufletul vostru pereche, sigur i-ati fi uitat pe ceilalti. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[gravi]cine ne poate considera mame depravate,pt ca in curand voi fi si eu mamaica,deci ma pot considera mama,inseamna ca ori a avut nororcul sa fie alaturi de cel care i-a facut inima sa-i tresare prima data sau nu a intalnit acea dragoste .Si in general din exterior intotdeauna se vede altfel iar noua oamenilor in general ne place sa judecam dupa aperente si in mom in care ne aflam si noi in aceeasi situatie ne dam seama de ce persoana pe care mai inainte ne-am permis sa o judecam,a actionat asa in acel mom.Poate mie mi se trege chestia asta si de la faptul ca nu ma simt cu adevarat implinita alaturi de sotul meu,pt ca nu are timp niciodata sa ma asculte dar celalalt isi poate face timp.Dar nici aceasta judecata a mea nu este buna,pt ca eu mi-am ales sotul nu altcineva.dar sunt pur si simplu ganduri pe care nu le poti opri chiar daca vrei.Uneori sunt doar amintiri frumoase alteori sunt regrete dar intotdeaua ma intorc pe calea pe care mi-am ales-o. Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa-mi aduc aminte de fostul in momentul in care relatia cu actualul a inceput sa scartaie... Atita timp cit esti implinita si fericita in relatia actuala, nu te bantuie fostii. Eu, in locul tau, mi-as pune niste semne de intrebare serioase despre ce nu merge bine in relatia cu sotul, mai ales ca vine copilul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ii pui lumanare si colac la povestea asta; altfel o sa faci ca tiganu' ala care merge pe o punte ingusta si zice: "ajuta-ma doamne, nu ma lasa drace" daca te iubea, acum erati impreuna nu te-a vrut atunci cand erai doar a lui si crezi ca o sa te vrea acum, maritata si gravida cu copilul altuia? ce naiba, ma amalia... meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
da dar eu mai vb cu el din cand in cand,macar la telefon.Ne mai si vedem,ca ne intalnim pe strada instantaneu,ne salutam radem unul de celalat care ara mai bine,ne privim gales si plecam mai departe. Mai nou vrea sa-l anunt cand nasc sa-i spun cu cine seamana cu mine sau cu el.Din pacate nu are cum sa semene cu el dar el viseaza in continuare,la mine au ramas doar amintirile dulci si frumoase.Sper sa vina si el la mine la spital sa ma vada,cu ocazia asta mai radem si noi un pic,pt ca are un talent deosebit in a ma face sa rad si cand am cea mai proata zi din viata.Asta a fost atuul lui intotdeauna,umorul Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu amintirile ma bantuie ci prezenta lui si privarea de un viitor impreuna, asta ma bantuie...dar incerc sa raman impacata cu situatia si eu si el, si ne vedem fiecare de viata noastra. Incercam sa ne bucuram de existenta fiecaruia in viata celuilalt chiar daca in cu totul si cu totul alta forma. Relatia noastra s-a transformat in altceva - nu neaparat ceea ce mi-as fi dorit dar...macar exista ...nu s-a pierdut de tot. Asa ca incerc sa ma bucur si sa ma multumesc cu ce am.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,visati... dar ramaneti la stadiul de vis.... exista o vorba "orice amanta devine sotie!'....valabila si invers "orice amant devine barbat!"...stiu,nu e vorba de o relatie intima,insa se poate aplica si in aceste cazuri.... cine poate garanta ca relatia cu fostul nu s-ar fi transformat in ceva "banal"?! ca nu s-ar fi ajuns in acelasi stadiu in care sunteti acum cu actuali parteneri?! in orice relatie intervine rutina si faptul ca inca nu ai acces la marul interzis te face sa fii fascinata de el...de mar....sau de .... daca ar fi fost "el" sotul dupa un timp situatia ar fi fost aceeasi....numai personajel ar fi diferit putin.... parerea mea e ca visul e vis,iar realitatea e cea de langa noi! si suntem "obligati" sa facem ca aceasta ralitate sa devina un vis frumos....sau nu?! avem libertatea de a alege,fara insa sa facem rau! parerea mea [:D] la multi ani![flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...