Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem cand am fostului ne bantuie gandurile?


Recommended Posts

Eu am inceput sa-mi aduc aminte de fostul in momentul in care relatia cu actualul a inceput sa scartaie... Atita timp cit esti implinita si fericita in relatia actuala, nu te bantuie fostii. Eu, in locul tau, mi-as pune niste semne de intrebare serioase despre ce nu merge bine in relatia cu sotul, mai ales ca vine copilul... Ai dreptate si mie ,mi s-a intamplat sa ma gandesc la primul cand eram casatorita cu primul sot.Casnicia mea nu mergea si atunci ma refugiam in amintiri,ba chiar vorbeam si la tel.cu el.De intalnit nu m-am intalnit dar mai bine...eram atat de disperata si de singura incat cred ca as fi vazut ceva ce nu exista cu adevarat...e foarte trista singuratatea in doi Acum sunt impreuna cu altcineva,ma inteleg f.bine si nu ma mai gandesc niciodata la primul...mai am si acum nr.de telefon,dar nu mai am nevoie sa-l folosesc. Amalia,amintirile urate le uiti pt.ca asa vrei tu,dar dc.stai putin si te gandesti vei vedea ca sunt tot acolo,nu sunt uitate,este doar incuiata usa...indiferent de ce visezi tu el este tot persoana care nu te-a iertat pt.nu stiu ce gresala din incapatanare sau alt motiv.Deschide usa aia si poate nu o sa te mai bantuie si o sa il vezi asa cum e nu cum il visezi tu. kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by bruma
da dar eu mai vb cu el din cand in cand,macar la telefon.Ne mai si vedem,ca ne intalnim pe strada instantaneu,ne salutam radem unul de celalat care ara mai bine,ne privim gales si plecam mai departe. Mai nou vrea sa-l anunt cand nasc sa-i spun cu cine seamana cu mine sau cu el.Din pacate nu are cum sa semene cu el dar el viseaza in continuare,la mine au ramas doar amintirile dulci si frumoase.Sper sa vina si el la mine la spital sa ma vada,cu ocazia asta mai radem si noi un pic,pt ca are un talent deosebit in a ma face sa rad si cand am cea mai proata zi din viata.Asta a fost atuul lui intotdeauna,umorul Amalia
brumarelule, mai ai ceva sa ne spui, de care noi nu stim???! cum adica sa semene cu el?! eu cred ca persoana respectiva e destul de lipsita de scrupule, daca se joaca asa... nu ii pot dori decat sa si-o ia si el, cand va fi la casa lui, sa aiba o nevasta cu nostalgii intretinute de fostul,.. sa simta si el gustul. ai incercat sa te intrebi unde ai fi fost, fata de relatia ta actuala, daca erai cu el in continuare? in afara de umor, care trebuie sa admit ca e esential, ce alte plusuri mai are, fata de viitorul tata? si minusuri? eu cred ca stabilitatea si tihna sunt ingrediente fara de care o casnicie e sortita esecului. si inteleg ca nu prea aveai sanse.. in afara faptului ca, dupa ce va veni copilul, cred ca vei rade si tu de preocuparile actuale, vor pica pe locul 73, mai gandeste-te la ceva: daca afla sotul tau cum gandesti si pleaca, crezi ca prezenta fostului ar compensa tot ce ai? si ar mai fi prezent? sau il incita duplicitatea ta si lipsa de obligatii din partea lui?! think about it. acum, dupa ce m-am desfasurat cu seriozitate, hai sa-ti zic: iti doresc toata bucuria din lume, un copil minunat, sanatos si cuminte, umor si comunicare sa ai si sa fii fericita!! acum ma uit la data postarii si bag de seama ca esti intre alaptari... sa fie intr-un ceas bun. si mai vino sa ne spui ce faceti! [flo] Luana si [am]Hora - 14 Mai 2006 [url="http://www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora "]poveste[/url] [url="http://b1.lilypie.com/Jw3qp3.png "]io tot cresc [/url] „Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin sa sustin unele spuse deja cum ca daca nu are cum sa semene cu el atunci arata egoismul lui ca persoana.Tot tu spui ca din pacate,adica e corect fata de bebe si de tatic ca tu sa regreti ca din pacate nu seamana cu fostul(de fapt ca nu-i al lui)?.Eu sunt sigura ca el nici pe departe nu simte ceva.Ca mentine legatura,ii convine,se simte barbat ca tu maritata si insarcinata tot pe el il vrei.Oare faptul ca tu visezi prea mult in trecut nu te indeparteaza de sotul tau si ii gasesti lui vina ca nu te asculta? Tu trebuie sa stii ce vrei de la viata si apoi ia decizii rationale.Dupa o anumita varsta decizii la instict si inima nu prea sunt bune,poate doar in basme...asta cand e vorba de ceva serios si sunt vieti care pot fi distruse. Asa cum s-a mai spus,tu faci o poveste de vis,ca nu ai cum sa stii ca nu s-ar fi transformat si cu fostul in ceva banal,mai ales dovada ca a existat despartirea intre voi. Cat depsre femei depravate,e un cuvant care suna urat si nu cred ca cineva are dreptul de a numi asa pe altcineva,indiferent de ceea ce face.Nimeni nu te poate numi asa doar ca tu iti traiesti viata cum iti place! ps:incearca sa descoperi in sotul tau ceea ce tie iti trebuie,nu perfectiunea ca nu exista si la fostul fii realista si vezi si ale lui defecte. *****BEBE*****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
El, cel care traieste in sufletul meu, desi drumurile noastre s-au despartit, la randul lui e sot, tatic...si totusi fugarele intalniri, in oras sau in parc, unde suntem cu piticii(fiecare cu ai sai!!!!)inseamna un uragan de emotii, un zbucium fioros pe care doar cu o detasare glaciala, dar falsa in fond, reusesc sa-le ascund... Nu, nu-l pot uita desi mi-am spus de mii de ori ca sunt o tampita, o fraiera etc, are un locsor al lui in inima mea si asta e...
Sincer imi pare rau pentru ceea ce simti! Nu sunt, din fericire in situatia asta... eu am reusit sa uit... chiar mai mult decet voiam! Insa din toate situatiile in care m-as putea vedea vreodata de asta mi-a fost, instinctiv, mereu frica! Sa nu reusesc sa uit pe cineva... sa nu mai fiu cu el, sa ajung langa altul si totusi sa nu uit!!! De cand ma stiu m-am temut de asta! Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fericirea intr-o relatie vine de la implinire... cand esti implinita,adorata,iubita,etc,etc....fostul nu mai conteaza,se pierde in trecut! cand, insa ceva scartaie,cauti "consolare" in vise...in ceea ce ar fi putut fi si nu a fost! eu ma gandesc adesea la prima mea iubire si asta pt ca sotul meu nu e tandru,nu e..... am o "relatie" de prietenie cu fostul....asta insemnand o relatie virtuala...ne scriem si ne povestim(mai mut eu[:D]) despre ce simtim,despre ce facem.... si el e fericit in relatia lui,are un copil,o duce excelent...cred ca o iubeste pe sotia lui(ca nu mi-a spus,dar asa se intelege)si eu ma bucur ca el e fericit,ca toate-i merg bine,si ma bucur cu adevaat... asa cum spuneam nu as putea sa-i fac vreodata vreun rau,asta insemnand ca daca el ar vrea(prin absurd) sa ne vedem si sa avem cumva vreo relatie,n-as putea sa fac nimic care sa-i perturbe existenta lui actuala... dar de visat pot visa.....cum ar fi fost daca....[:D] si de asta spun,ramanem la stafdiu de vis.....[amoras] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
cred ca fericirea intr-o relatie vine de la implinire... cand esti implinita,adorata,iubita,etc,etc....fostul nu mai conteaza,se pierde in trecut! cand, insa ceva scartaie,cauti "consolare" in vise...in ceea ce ar fi putut fi si nu a fost! eu ma gandesc adesea la prima mea iubire si asta pt ca sotul meu nu e tandru,nu e..... am o "relatie" de prietenie cu fostul....asta insemnand o relatie virtuala...ne scriem si ne povestim(mai mut eu[:D]) despre ce simtim,despre ce facem.... si el e fericit in relatia lui,are un copil,o duce excelent...cred ca o iubeste pe sotia lui(ca nu mi-a spus,dar asa se intelege)si eu ma bucur ca el e fericit,ca toate-i merg bine,si ma bucur cu adevaat... asa cum spuneam nu as putea sa-i fac vreodata vreun rau,asta insemnand ca daca el ar vrea(prin absurd) sa ne vedem si sa avem cumva vreo relatie,n-as putea sa fac nimic care sa-i perturbe existenta lui actuala... dar de visat pot visa.....cum ar fi fost daca....[:D] si de asta spun,ramanem la stafdiu de vis.....[amoras] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
parca am vorbit despre mine[flo] cu deosebirea ca sunt singura, deci nu are cine sa fie tandru zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor...bantuitelor..nu e nici o tragedie sa fi oleaca bantuit..asa, sa-ti amintesti pt cateva secunde, in treacat si sa zambesti dulcik in coltul gurii. sa mai vb pe strada, la telefon(daca ati ramas amici) sa va sfatuiti(iarasi daca ati ramas amici),insa... Sa ajungi sa te intrebi din ce in ce mai des "ce ar fi fost daca" sau sa-ti doresti sa te viziteze la spital dupa nastere(mesajul initial) inseamna deja mult mai mult. traiesti in trecut. si cum trecutul nu mai exista..nu traiesti mai deloc. si,eventual faci rapid o comparatie in capsor :sotu face asta..El nu facea..si prezentul are de suferit. iar prezentul e cheia fericirii din viitor. singurul timp de care ar trebui sa iti pese. [url="http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/"]Alexia 02.05.2004(filmulete)[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?member=3286"]Blogu'personal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...