Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

certuri, intrigi intre fete...


crisseis

Recommended Posts

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marius, cand un parinte se prevaleaza de datoria lui de a-si educa copiii, lucrurile pot degenera, pana la violenta intre copii, intervenit cu politia. Stiu clar ce vorbesc.

Eu m-as simti de-a dreptul insultata, daca atunci cand fiica cuiva imi hartuieste copilul, aceasta, in loc sa incerce sa medieze conflictul, imi zambeste senin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, cand un parinte se prevaleaza de datoria lui de a-si educa copiii, lucrurile pot degenera, pana la violenta intre copii, intervenit cu politia. Stiu clar ce vorbesc.

Eu m-as simti de-a dreptul insultata, daca atunci cand fiica cuiva imi hartuieste copilul, aceasta, in loc sa incerce sa medieze conflictul, imi zambeste senin.

Uneori dreptatea este ceva foarte alunecos. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Din cate inteleg nu este o simpla cearta, o fata coalizeaza celelalte fete din clasa impotriva unei colege a lor. Un grup de fete resping, barfesc o colega de clasa....toate astea sub regia unei alte copile. Eu cred ca asta trebuie stopat prin interventia parintilor..amploarea certei, si a puterii pe care un copil o exercita asupra altui copil si manipularea colegilor de clasa.

 

Sa nu exageram...E vorba de trei fete, dintre care doua intorc spatele celei de-a treia.

Oameni buni...cum sa intervina parintii aici? Fetele alea au 12 ani, nu-s de gradinita...

Nu ma credeti lipsit de empatie...dar cum sa ma duc la parintele cuiva si sa ma plang ca fiul/fiica lui nu mai vrea sa fie prietenul copilului meu si mai zice si altora sa faca la fel?

Vorba lui Marius...cred ca l-ar umfla rasul...si pe buna dreptate.

Cred ca fetele mele (mai ales Teodora) m-ar ucide sa le fac una ca asta...adica ele vin la mine sa se planga, sa discutam, iar eu le dau in gat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat zice Rufus, eu as fi murit de umilinta sa vina maica-mea la scoala sa-mi roage "prietenele" sa ma accepte. Sau mai rau, sa le someze sa ma accepte! Ar fi ras toti de mine, in spate: "ia uite-o si p-asta!"

 

Toti copiii au conflicte mai mari sau mai mici la scoala, daca nu degenereaza in agresiuni serioase, nu cred ca tre' sa intervina parintele. mai rau face, daca intervine. Si-n plus, intr-o cearta intre prieteni, adevarul e undeva la mijloc. Eu una nu cred in scenariul cu victima buna si nevinovata si agresorul rau si cu sufletul mic si negru. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...