Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

LIn sfarsit.... azi dimineata Ana a zis :"mama caca" si de consecinta am pus-o pe olita si a facut muuuult :). Dar la pranz a facut in pampers si apoi a venit sa imi arate.

Am gatit tocanitza de berbec....mare hit...au astia aici o carne si niste condimente de vis. Ana a ras un bol intreg. Si am facut rapid si un clafoutis cu mere. Mi se pare fff bun. Reteta pe lalena.ro. La noi e weekend asa ca astept sa se trezeasca si mergem la fedtival

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hellou,

 

Suntem mai bine, picaturile cu antibiotic au un efect f. rapid. peste noapte nu s-au mai umflat ochisorii si doar dreptul a mai curs f putin. Acum nu mai are aproape nimic, cred ca anulez programarea la medic, n-are rost sa-l duc iar printre copii bolnaviori.

Ia toate bolile baiatul dar vad ca se vindeca destul de repede.

 

Aici e o vreme tare mohorata, si eu-s tot ca Rocsy, cand se innoreaza simt ca mi se scurge toata energia. Abia astept sa culc baiatul si sa ma culc si eu langa el...ma rog eu o sa ma uit la seriale.

 

Apropos de seriale, am vazut Lost toate cele 6 sezoane, Heroes am ajuns la sez. 3 si Dexter sezonul 2. dexter e cam morbid, Heroes mai pt. copii asa dar interesant totusi, Lost a fost preferatul meu.

 

Ioana, ce mancaruri delicioase faci. Ma uit si eu la clafoutis, daca e de post il fac. Felicitari Anei pt realizarile la olita!

Al meu are toata bunavointa, ca sa zic asa, in ce priveste pipi, cere olita si nu se lasa pana nu face macar o picatura, adica, chiar daca nu-i vine, se sforteaza el. E asa de mandru! Cu kk n-a progresat deloc insa.

 

Freedelia, multumi  de vesti, ce mare e Jeff. Eric tot pe la aproape 13kg se invarte, cm poate 84 cam asa, la ultima masuraare avea 82.5 acum o luna si ceva (ia cam 1.5cm pe luna).

Casa pe 3 etaje, wow, cred ca vorbiti la telefon intre voi...

 

Muraturica, sa iasa cat mai repede maselutele Aurorei, ca nu vrem sa imbatranesti prematur.

 

Rocsy, ma bucur ca Natalia e bine. Ce cuminte sta ea in brate... Al meu cum il urc la laptop cum mi-l inchide... Cand cumpar ceva online trebuie sa ma inchid in camera ca ar fi jale cu el, mi-ar anula tranzactiile, ar comanda el cine stie ce... Vezi cu degetelele alea care te mananca, ard la buzunar....

 

Ali, super ca merge bine vanzarea, s-o tineti tot asa si chiar mai bine pana de sarbatori.

 

Ce idei mai aveti de cumparaturi de Craciun? Eu in afara de nuielusa de Sf. Nicolae, nimic...

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola...

Ce liniste pe aici!!!!!!

Eu mi am recuperat tel. Yupiiii

Astept sa se trezeasca "argintul viu"sa mergem la datorie...toata lumea se mira pe el cata energie poate sa aibe.nu sta o secunda...si bate copiii...nu stiu cum si de ce dar cand ii iese unul in cale ori ii da cu picioru ori o palma...nu stiu cum sa il fac sa isi dvoata acest obicei...mi e si rusine.la fel il capaceste si pe rafii cand ii e lumea mai draga

Azi am facut si noi primul pipi la wc..

 

Pupici...

Sper ca sunteti toti sanatosi cu piersicute cu tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Noi suntem bine, si-a facut primul somn al zilei. Semne de conjunctivita nu mai are, dar ii mai dau picaturi 7 zile in total.

 

Cred ca iesim si noi, la mall e Mos Craciun.

 

Da, ce liniste pe aici...

 

Ali, cred ca nu o face cu intentie Denis, trebuie cumva dezvatat, eu stiu, sa-i explici cum pe copii ii doare si plang, si fug de el, daca face asa ceva. Eric ne mai altoieste pe nou, in joaca bineinteles, il amuza teribil. pe copii nu am vazut sa i capaceasca, dar acum, cine stie. Eu sunt mai degraba ingrijorata ca se joaca destul de singuratic, ultimele dati cand l-am luat de la gradi era cu spatele la ceilalti. Sper ca e doar o faza.

 

Lung e weekendul...

 

Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Ali : eu pe Sofia abia acum pot sa zic ca nu prea mai loveste copiii, anul trecut la gradi ii executa pe toti ... anul asta i-a mai crescut mintea si nu a mai lovit nici un copil , doar cu Nati are reprize , aici nu reusesc deloc sa avansez !!!

 

La Metro sunt reduceri de 40% la toata gama de jucarii, oferta mai este valabila doar maine ! Acum preturile sunt relativ ok, noi ne-am facut de cap :-) 

 

Fleur : si noi am avut o zi LUUUNGAAAAA !!! Dar din pacate duminica intotdeauna trece repede [bang] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Haideti la cafeaua de dimineata.

 

Noi suntem la teme

Ieri am fost la Gaudeamus, multe lume, aglomerat rau. Baietii au participat la un atelier de mai i indemanatice, au facut o figurina pe un bat de scortisoara, a iesit fain .

 

Am luat cateva carti, parenting si cum sa faci chestii din carton.

 

Bambina a fost si ea printre carti , a primit baloane ...

 

Ieri nu a facut kk deloc, of, azi o bag pe suculet de mere si regim

 

Duminica placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea nu da nana doar tipa ...:))

 

Ioana bravo ptr olita! Tocanita de berbec si clafoutis, yammy, esti harnicutza!

 

Roxi in cartea " retete de joc" ed trei ptr ca are multe idei de gestionat crizele

 

 

Fleur multa sanatate! De obicei trec repede conjunctivitele, de unde o fi luat-o? Mai sunt cazuri la gradi?

Ce ati facut la Mos Craciun? De-abia astept sa vad cum reactioneaza!

 

Cu serialele nu le am, cand plateam hbo ma uitam ( asta acum 7-8 ani:)))

 

Fleur ai fost simpatica cu nuielusa :)), baietilor chiar o sa le pun una mica, ms de idee !!

 

Freedelia ce bine ca ne spui de tine! Casa pe 3 etaje? E bloc deja :)), va mai intalniti?:))

Sper sa reusim sa ne vedem, mai ai nr meu?

 

 

Am fost si noi la metro aseara si am luat lego ptr o zi de nastere la care suntem invitati, plus ptr sf andrei .

 

Ptr bambina o sa iau ceva de la play mobile ptr craciun

 

De mos nicolae le pun dulciuri in ghete plus nuielusa !:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...