Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Ana nu se imbraca singura...e comoda tare..ma ajuta cand o imbrac, intinde piciorul sa ii dau soseta sau pantalonul, isi baga mana in maneca dar nu are initiativa sa le faca singura... am observat ca si la mancare s-a invatat sa intinda gura la diverse dar nu cere sa manance ea cu mana. Daca ii pun pe tavitza , ia si mananca doar ca baga una dupa alta si nu le mesteca si isi umple gura pana la refuz de se inneaca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor! Am citit....si am uitat!

Azi am fost si eu gospodina.....eu sunt in valuri, mai mult nu......

Am facut salata beof, placinta cu dovleac, praji de migdale....maine vreau sa testez checul ioanei, ficatei in bacon si snitele de vitel. Nu de alta, dar e ziua sotului. Daca stam numai in casa, cu vremea asta, apucam sa facem mai multe.

Orcum, cand sunt in pana de idei prestez un gratar cu legume la oala minune, legume la wok, cartofi la cuptor. E minunat! Si in jum de ora esti mancat!

Onuta, in ultimul timp, nu prea vrea sa se juace singura si vine si ma ia de manuta si ma duce unde vrea ea pt a ne juca.

Hai ca ma bag la nani! Ca maine e o zi lunga!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Poftiti la cafea [cafea]

 

Hai ca m-am trezit bine dispusa, nu m-a deranjat zapada de afara !I-am scos biberonul cu lapte Nataliei, nu mai suportam sa spal sticle. Vad ca nu ii lipseste, isi pune capul pe umarul meu, motaie vreo 2-3 minute, apoi se aseza pe burta si somn adanc pana dimineata. In schimb Sofiei ii lipseste biberonul .... seara in pat vroia ea ultima gura de lapte din biberon, sincer , un alt mptiv ca i-am scos sticla e ca ma dispera Sofia cu dorinta ei de a bea din biberon .... ei acum am linistit-o  [:-)))]

 

De imbracat, Natalia are unele momente cand incearca sa isi ia o pereche de pantaloni, sa se incalte sau sa isi dea fermoarul jos la bluza si sa se dezbrace .... Masa a devenit mai usoara, pentru ca are o dexteritate la tinerea linguritei in mana si a o duce la gura , mie nu imi vine sa cred; mananca frumos, nu mai invarte lingura si sunt sigura ca asta se datoreaza tot dorintei de a o copia pe sora-sa. De exemplu, in weekend nu a vrut sa manance la masuta ei, am asezat-o pe coltar langa Sofi, Natalia se lipise cu pieptul de masa si statea in genunchi ca sa ajunga , iar cu furculita manca foarte mandra bucatelele de cremvusti din farfurie ... a fost un moment Kodac, si nu am avut camera sau telefonul sa il imortalizez iar de lasat singure nu se outea, nu de alta, poate se incaierau in furculite !!!

 

lorena : [s] sotului  ... ai gatit nu gluma !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, la multi ani sotului! Sa fie un tatic vrednic, ca si pana acum...de 1 sau de 2 sau de cati vreti voi!

Cate bunatati! Ficatei cu bacon sunt deliciosi si f simplu de facut.

 

LA noi a venit viscolul, cum era programat. Aici cand ninge, ninge , minimum 10cm odata. Dar e ok ca nu-i f frig. Am deszapezit masinile de dimineata, nesimtitul de proprietar nu a deszapezit parcarea.

 

Azi am planuri mari si treburi multe, printre picaturi vreau sa si gatesc, supa de rosii, salata de vinete, praz cu masline si placinta cu dovleac. Sa vad cate imi ies din toate astea..

 

Eric de bine ce l-am laudat, mi-a facut ieri un mare pipi pe linoleumul de pe hol. Nu stiu ce-o fi in capusorul lui, sta pe olita cand NU ii vine sa faca.... Eh, cred ca vom mai avea destule accidente din astea pana va face zilnic unde trebuie.

 

Rocsy, ce frumos papa Natalia! Eu nu ii dau cremvursti, stiu ca-s tare buni, si mie imi plac, dar ma ingrozeste continutul. Nici parizer. Ii mai dau un salam din care mananca taica-su, dar e carnos, mai mult sunca. In schimb ii cam plac dulciurile, ar manca singurel un muffin din ala mare. Si sucul, bea prea mult suc, asa ca ii iau acum portocale si mandarine proaspete si ii storc cate una.

 

Va pup, imi auto-administrez un sut in ... sa ma duc la treburi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...