Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

La multi ani micilor si marilor sarbatoriti! Sanatate, noroc si drum lin in viata! Pupici pt toti!

 

Waaa Ile, ce superbunatate ai tu akolo!

 

Eu astept sa se trez Chitz, care de vreo sapt si-a reluat obiceiul de bb si doarme pana pe la 11. Mai incolo vreau sa mergem in vizita la o matusa k am complotat la o petrecere surpriza cu rudele :) e vecina cu tine Lore ;)

 

Fug si sper sa revin mai incolo. Pupicei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hai k am revenit :) am terminat si cu petrecerea surpriza, a iesit super, efect maxim :) s-au reunit toate surorile bunica-mii, Chitz a fost miezul petrecerii in forma maxima :)

 

Sa va mai zic de meniul lui Chitz - gris/orez/paste cu lapte, ii pun si merisoare in ele k ii plac maxim si ii tot dau de frica infectiilor urinare k am ramas cu sechele...papanasi fierti, budinca din paste cu branzik dulce, tot felul de combinatii de legume cu carnitza, spanac cu ou, paste cu rosii si busuioc, peste, rasol de vita, chec de casa, placinte cu diverse facute de buni, mancarik de fasole verde cu usturoi, bea sucuri de fructe la greu cam 300-400 ml, 450 ml lapte, fructe de toate felurile...plus biscu, pufuleti, rondele etc.

 

De vreo 2 luni ne anunta cand face kk, arata la pampers si zice puuuu, deocamdt dp ce face dar tot e ceva :) cu vocabularul stam bine - tata la greu, mama, puf, mau mau la pisica, ia ia la catel, bufu e bufnita, po e porcul, pa^ e iepurasj,, , apa, puu pt kk, mamaaa e mamaie, poo la sampon si face si gestul de spalat pe cap, paa e pasta de dinti, chee e crema si ne da pe toti cu ea, tici e tricicleta, brum brum e masina, tita e publicitate, tii e fetita, baa e baietel, muu e vaca, momo e ursuletzul, titii e Tweety, ma mau e Mickey Mouse, Pooh e Winnie, nana si nanu sunt nashii, bebe si nu mainstiu :) bolboroseste intr-u a :))

post-85597-0-78736900-1385835596_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy, acum am vazut mesajul. Noi am fost plecati in bucuresti noi la fratele sotului care e andrei si sotia tot andreea. Onuta a fost foarte cuminte, in sensul ca e ca argintul viu, dar nu a deranjat, nu a stricat nimic, chiar a sters si praful. Dar pt ea e normal sa fie cuminte daca nu se plictiseste, iar acolo loc nou, persoane noi, a fost ff atenta si curioasa. In vizita nu a vrut sa pape supa de legume de acasa, dar a balotat cartofi copti....a mancat cand a ajuns acasa o portie zdravana de sufleu de conopida.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir si de la noi. Febra I-a trecut a doua zi. I-am dat cate 2 ml de ibalgin la 6 ore. Inca nu m-am prins de la ce a fost dar oricum zici ca aancat zglobiol ca e f agitata. Am sesizat in seara asta ca I-a spart un incisiv central de jos...o fi de la dinti

..

nu stiu.

Ali merci de zapada. Piciul e tare scump. Cat despre caldura.w e buna dar parca nu de craciun...acum caut unde sa o duc pe ana sa il vada pe mosu, ca nu sunt multe optiuni

LOre , merci de info. Eu nici nuai stiu cat trebe dat

lapte eu inca ii dau cu bibe ca am senzatia ca o limisteste. Dar cred ca in curand o sa incerc cu cana ca bobe nu prea o incanta si suzk ea oricum nu a luat niciodat

 

LA MULTI ANI ANDREELOR SI ANDREILOR! nu enar ca sigur uit pe cineva la cat sunt de ramolita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andreelor si Andreilor si de la noi, cu intarziere! Sa fiti sanatosi si voiosi!

LMA Andrei al lui Gabi!

 

La multi ani Romania!

 

Noi am avut o zi plina ieri, baietii s-au vaccinat antigripal.

Eric a avut iar probleme la ochisori, cel stang acum, punem iar picaturi, si am luat si eu, tot la ochiul stang. Nu e grav, doar f. contagios.

 

Aici e iarna de-a binelea se anunta iar 2 zile de ninsoare.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...