Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Buna dimineata.

Weekendul a fost horror. Aurora nu a adormit fara noi si oricum s-a odihnit foarte rau cele 3 zile cat a fost soacra-mea la mine. O iubeste enorm, dar am senzatia ca o agita foarte tare.De cate ori vine ea la noi, am probleme cu somnul copilei care pana la urma ajunge suprasurescitata. Daca as cred in deochi, as zice ca asta e.

De ceva nopti se trezeste Aurora in fiecare noapte si petrece cat 2-3 ore treaza. Suntem morti de oboseala. 

Eu sunt la captul nervilor si al rabdarii si daca mai aud pe cineva in  jur cum isi da cu parerea despre cum imi cresc copilul cred ca fac moarte de om. Toti au cate o opinie despre faptul ca e mai agitata si mai putin cooperanta fata si toate opiniile au ceva in  comun: sa ma critice pe mine. Eu sunt linistita si convinsa ca e numai o faza care va trece, insa as prefera sa nu mai aud opinii si pareri. 

Noi avem cadouri de mos. Deja incepe sa ma enerveze aglomeratia si agitatia specifica sarbatorilor.

Dr. mi-a zis ca ar fi o tendinita la genunchi, dar nu stiu ce sa cred. Oricum, din nou, toata lumea din jur isi da cu parerea ca ce-o fi si care o fi cauza.

Se pare ca sunt antisociala azi si am ceva cu parerile oamenilor.

Nu am citit din urma, nu stiu ce sa va raspund, dar incerc sa recuperez. 

Mi-am spus oful si ma intorc la treaba. 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi mai pe la amiaza...

Acum imi beau cafeluta si vreau sa ma apuc de treaba...sunt tot fara urma de chef dar nu ma las.vreau sa fac supa de galuste...(pe o gaina ce fierb pe ea de la 7.30de cand a plecat rafi la scoala)...poate o salata de beuf(voi le ati dat la copii?)si vreau si o praji...si as vrea sa imi impodobesc si casa +curat si sa imi fac si unghiile si sa ma spal pe cap...:)))))))nici nu mi am propus multe nu?daca imi iese sa le fac pe toate dau de baut.

 

Muraturica lasa oamenii.nu ii baga in seama.bine ca a trecut wekendul agitat.poate s a dereglat putin de la program de se trezeste noaptea.si noi am avut perioade dinastea dar au trecut.eu ma chinui acum sa il fac sa adoarma mai repede de 12 1noaptea...ca daca nu doarme el nu doarme nici rafi si dimineata trebuie sa mearga la scoala.

 

Rocsy tu te stresezi deja cu cadourile de craciun.eu nici macar nu am idee ce sa le iau de nicolae...:))

 

Se vede cu ce spor ma apuc de munca ,ca stau si palavragesc aici de una singura:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur da cu asta defilam doar ca mie nu imi place.si cred ca de la asta vine defapt toate starile mele.mai ales ca vin sarbatorile si nu pot defila si eu in haine mai sexi:))).

Gata v am impuiat capul destul cu "problemele mele".o sa incerc sa nu va mai Zic despre asta .mai bine va pun poze cu praji ce o voi face:)).

 

Ile chiar asa pe unde umbli?hai cu magnerotul incoa...:)

 

Delia ti am trimis p.m ti am impuiat si tie capul cu ale mele.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muraturica : mult, mult calm iti doresc, te inteleg perfect :-)

 

Ali : spor la treaba ..... harnicutzo !!! De Mos Nicolae e simplu, dulciuri fructe , plastelina pentru Sofia si o tablita magnetica mica pentru Natalia + plus 2 jordite ca si-o cam iau in cap  [:-)))]

 

Dorm gazele, am timp de studiu aprofundat ... vreo juma de ora, nu mai mult ca de fiecare daca cand sunt mai concentrata se trezeste ba una ba cealalta !

 

 

Bate soarele pe geamurile mele ....trebuie neaparat sa le sterg in weekend, sunt jegoase rau !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

 

Muraturica , fii calma si nu mai pune atat la suflet . Ce zodie esti tu ? ca imi pari tare agitata  [smulgpar]

 

Fleur , Rocsy , Ali ,stati linistite cu kilogramele ca o sa scada ele intr-o zi . Eu am reusit sa dau 3 kg in 3 sapt  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  , inainte le dadeam muuult mai usor :(

 

Ali , spor la treaba ! sa-ti reuseasca totul pe ziua de azi !

 

Delia , drum bun ! Sa ajungeti sanatosi cu totii !!!  [hia]

 

Noi suntem cu muci si eu si Andrei , fara febra in schimb dar ii curge radiatorul rau de tot . Doarme bine , a inceput sa manance mult mai bine , i-a mai iesit inca o maseluta si mai avem de iesit o gramada + inca 2 canini ... toate la timpul lor  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Noi am inceput ziua bine dispusi, a stat cuminte la imbracat, chiar si-a pus el singur bluza pe cap, dar a terminat in plansete cand sa iesim pe usa. Am pe hol o debara in care e masina de spalat, f. iubita de el. Are debaraua asta usa care se pliaza, nu stiu cum sa explic, si si-a prins un degetel sau mai multe in pliul ala. A plans neconsolat pana la masina unde a inceput sa rada si sa strige brrrummm brruuummm bruuummmm.

 

Muraturica, te inteleg, eu nu am multe persoane in jurul meu care sa ma critice, una singura si e deajuns. Ignora si tu. Toate rudele mi-s departe si imi transmit ca fac treaba f. buna cu piciul, cred ca dac-ar fi aproape ar comenta vrute si nevrute...asa ca le par o mama buna, de la distanta, asa. Fac si eu haz de necaz.

 

Fetelor, ce griji aveti... haine sexy, genti, silueta. Bravo voua! Cu kg eu doar am grija sa n-o mai ia razna in sus. Cat alaptez si fug dupa pici cred ca e ok, sa vedem dupa aia.

 

Rocsy, si geamurile mele-s la fel...

 

Ma duc sa pap mic dejunul si revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali, eu ii cam dau sa guste din orice mancam noi, asa ca a gustat si salata boeuf, si salata orientala. Ii plac la nebunie castraveciorii murati. Dar chestiile cu maioneza vad ca nu le agreeaza, cu atat mai bine.

 

Apropos, voi ce dulciuri le dati? Vreau sa ii iau cateva dulciuri de Mos Nicolae. El in afara de muffins si unii biscuiti nu mananca altceva dulce. Prajiturile/placintele de casa le refuza, exceptie facand banana bread. O sa caut niste cup cakes minuscule, sa vad daca gasesc, daca nu muffins, tot mici.

 

Gabi, ma bucur ca ii merge bine lui Andrei, dar m-a surprins ce ai scris mai in urma, nu era el fan olita? Ma tem ca si al meu, o zi doua e entuziasmat de olita, apoi iar regreseaza, nu e nimic consecvent. Adevarul e ca nici eu nu am rabdare sa il pun mereu la aceleasi ore. El isi controleaza destul de bine pipi acum. La voi numai cu kk e problema?

Sanatate la amandoi, sa va treaca mucisorii.

 

Rocsy, cum mai stau printesele cu racelile?

 

De muci nu scapam nici noi, il chinuie mai ales noaptea+tuse seaca, tot de la mucozitatile din gat. Il aspir cat pot, dau ambroxol+siropuri de tuse, stau cu fiole cu apa salina pe sub perne si tzashti tzashti cand doarme. Nu mai stiu ce sa-i mai fac.

 

Ha, ha, de abia astept sa ii dau masinuta telecomandata de Mos N. Ieri i-am pus baterii si m-am jucat eu cu ea cat era la gradi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat .... referitor la dulciuri eu nu-i dau nimic ce tine de Kinder sau vreo bombonica , mananca placinta cu mere cu dovleac sau ii fac lui in casa o prajiturica cu mar , gris si iaurt dar si astea FOARTE rar , poate o data pe luna . Am incercat sa-l feresc cat pot de dulce si stiu ca va veni si vremea cand o sa ceara el si atunci nustiu pe unde o sa scot camasa  [:-)))]

Mananca ft bine fructele , eu suc de fructe nu-i dau ca tot asa consider ca are prea mult zahar , mai mananca o felie de paine prajita cu unt si cu miere ... e si asta dulce , nu ?!  [:)]

 

Iar la mancare iar sunt ft selectiva , ce nu este pt el nu ii dau fara porc , mezeluri , maioneze , tocaturi , sunci presate si mai stiu eu ce altceva .... merg tot cpe considerentul ca o sa aiba timp toata viata sa manance toate prostiile , oricum ce mancam noi la ora asta este un mare cahhhh , asa ca il mai feresc cat pot . Papa carnita , oua , branza , toate de tara , nimic din comert si mai ales NU ficatei din comert , asta sub nici o forma . 

 

Am o vecina in bloc , are fiu-su 11 luni si ii da margarina cu paine  [smulgpar]  si tot din comert cu toate ca au "tara" dar nu vor sa manance nimic de la tara ca nu le place gustul , asa ca toata familia papa din comert  , vai mai grav ... imi spunea azi ca aseara a mancat fiu-su croasante  [smulgpar]  ... eu nu ma bag de regula in polemici , fiecare isi creste copilul cum considera ca este mai bine , asa ca stau in banca mea  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, voi aveti noroc sa aveti sursa de mancare de la tara.

Daca as fi in situatia ta, si eu i-as da la fel, numai de acolo, carne, oua, lapte, branzeturi, fructe si legume.

 

Aici ar fi niste ferme dar sincer mi se pare prea mare efortul si alergatura si e si destul de scump.

 

Eu sunt mai laxista si ii dau cam de toate. Margarina recunosc, nu i-am dat, nici ciocolata, bomboane cred ca a gustat una de la gradinita si s-a strambat. In schimb carne slaba de porc, carne tocata i-am dat. Ii plac la nebunie chiftelele. Intr-o zi era la indemana lui la bucatarie un castronel cu 2 chiftele, o bucatica de salam si cas. S-a servit baiatul si cand ne uitam el statea turceste pe jos si devora o chiftea.

Ii mai dau si ficatei cam odata pe luna, ii fac pate de casa. Ii mai dau si un salam slab si carnos, un fel de salam uscat. In schimb un Nu hotarat la tot ce e mezel procesat: cremvursti, parizer. El e o combinatie de pofticios cu mofturos/capricios, azi papa cu pofta ceva, maine sa nu mai vada alimentul respectiv. Are chestii pe care le refuza ferm, de ex. nu mananca deloc ou fiert tare, tot ce e inecacios.

 

La capitolul suc de fructe aveam si eu planuri mari sa nu-i dau, am capitulat si ii dau numai sucuri naturale, de preferinta stoarse de mine, daca nu, cumparate, fara nici un adaos de zahar etc. Acum ii storc portocale si mandarine, ii mai place sucul de mere. S-a invatat la gradinita, de acolo a venit si cu "cuvantul" pt suc, inteles numai de noi: tntntntn....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...