Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata [hia]

 

multumesc mult ptr urari! sunteti niste dulci si scumpe! [il] [loveyou]

 

Va urez si eu insutit sa fiti sanatoase si iubite, voi si toti cei dragi!

 

Am lipsit zilele astea , bamabina a fost mucioasa, plus altele .

 

Va servesc cu drag cu o felie de biscotti cu fructe uscate, doar ce i-am scos din cuptor, si o felie de tort de portocale!

 

Si o cupa de sampanie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

La multi ani sanatosi si fericiti Ile. 

Eu am scris un mesaj cat china ieri si l-am pierdut ca mi-a picat netul din senin.

Sper ca mai tarziu sa ma tina nervii sa reiau, dar acum am intrat doar sa urez rapid la multi ani. Adresez urarea si sarbatoritilor de maine pentru can nu stiu cand mai apuc sa intru.

Sper ca mosul sa le aduca tuturor piersicutelor cadouri frumoase. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Eu sunt bolnava si de 2 zile pe antibiotic....e ceva care ma tot chinuoe de cand am venit ...o durere in gat care ba ma ia ba ma lasa si acum a dat-o si cu febra si aveam o durere in muschi incat am cedat. Aveam augmentin la mine si am luat. Acum sunt ceva mai bine dar nu stralucit.

legat de papa si eu I-am dat exclusiv de la tara cand eram in ro.ania

Dar aici nu am cum. In schimb astia au lucruti f bune in comert. Puii sunt cam jumate de dimemsiunea celor din ro, sunt f gustosi, vita e geniala...import de prin australia si noua zeelanda.

 

nu am mamcat in viata mea asa carne de vita buna

... berbecut la fel. Vegetalele su t ok alea din india ca aia nu folosesc fertilizatori asa ca imcerc sa gasesc de-alea doar ca au multe dubioase ca nu stiu ce sa fac cu ele ca nu le cunosc.

Croisant si muffins I-am dat si eu anei. Cioco nu dar oricum nu o vad prea dornica de dulciuri.

. In svhb ar manca shawarma cu ambele maini. Doar ca nu o poate mesteca

 

fleur...esti o msma fericita...eu ma speriu cand aud cati dinti au copiii vostri. Noua de-abia ne-a iesit al 7lea... sper ca nu o gi vreun semn rau. De-abia astept sa aiba mai multi sa mestece si ea mai bine ca desi nu-i mai pasirez nimic, imi ia cate o ora sa ii dau sa manance

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

In primul rand:

 

Ile, La multi ani! sa fii sanatoasa, fericita, plina de zen si de energie asa cum te stim, sa te bucuri de familia ta frumoasa! [deziuata]  [bum]   [s]

Mersi pt tortul de portocale si sampanie, m-am lins pe degete!

 

Eu am o stare naspa ca vremea de-afara (ploaie si gheatza pe jos). Baiatul a tusit azi noapte de la 3 la 5 aproape continuu si, evident, nu a dormit din cauza asta. Mucii cat cuprinde. Mai nou si eu tusesc si imi curge un ochi. Nu se mai termina...

 

Ioana, posibil sa ai dreptate cu alergia. Am 4 perne pe pat, una singura cu pene, o voi scoate pe aia sa vedem daca ne merge mai bine. In rest, n-am nici un chef sa-l intep pt teste de alergii. El nu a avut nici o alergie de cand era mic, sa se declanseze acum, nu stiu... dar e posibil.

 

Apropos de intepat, va cer sfatul. Inca de luna trecuta trebuia sa merg sa-i ia sange pt. fier, nu l-am dus ca mi-e asa mila, dupa experienta traumatizanta din vara. Incerc sa-l reglez din alimentatie, dar in ianuarie mergem la pediatra si ma va intreba de analize. Nu stiu ce sa fac, sa-l duc, sa nu-l duc?

 

In rest nimic deosebit. Ati luat [cubrad] ?

Eu am facut un bradut artificial deocamdata, l-am cocotat in living pe undeva. S-a ars mica lui instalatie insa, un scurt ceva, si m-am intristat.

Iau si un brad natural, ma gandesc inca unde sa-l pun sa nu-l darame.

 

Ali, cred ca nu te-ai mai culcat. Ce v-a adus bun tati din Germania?

 

Muraturica, nu merge sa reconstitui mesajul autosalvat, cand deschizi din nou pagina? Eu asa am recuperat mesaje pierdute.

 

Ioana, eu as fi mai circumspecta cu legumele din India, in sensul ca, nu cred ca aia chiar nu folosesc fertilizatori. Doar daca scrie: bio/organic pe eticheta. Nu ca eu as cumpara doar bio, dar asa, ca idee.

Da, carnurile din Au si NZ sunt f bune, eu am luat miel de NZ si a fost fff bun.

Stai linistita cu dintii Anei, sunt sigura ca ai auzit ce se zice, cu cat ies mai tarziu dintii cu atat vor fi mai solizi. Mesteca ea si cu 7 dinti, n-ai grija. Masa dureaza mult si la noi, cred ca nu depinde doar de dinti.

 

Va pup si trimit ca sta mesajul asta deschis de vreo ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Serbarea a inceput la ora 19.

 

Ne-am asezat la masa copiii, buni si eu .

A a dat ketchup pe el si pe fata de masa. M-am ridicat sa ii dau haine de schimb.

Ne-am pus mancare in farfurii, V a vrut si maioneza. Era sus in frigi, m-am ridicat sa ii aduc.

M-am asezat, I a vrut jos din scaun, am dat-o. A fugit pd hol unde a facut kk :). Apoi s-a asezat pe jos si a inceput sa se joace in liniste asa ca nu am vrut sa o mai deranjez sa o schimb :))

Intre timp ...

 

Revin, a varsat acusi bambina :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...