Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Neata

 again

 

vad ca toata lumea e cu parul pe moate

 

Ioana - cu placere , sper ca v-a folosit

 

Eu in loc sa fac mancare stau sa ma uit dupa jucarii dar nu am deloc timp si acus vin sarbatorile si parca vad ca luam ce gasim [fri]

 

Roxy te inteleg perfect [smulgpar]  si eu am zile din astea

 

Nici eu nu i-am dus la scoala azi din varii motive, singura absenta pe trimestrul asta care sa incheie pe 20.S-au apucat frumos sa faca nave de lego - 5 minute [batcap] [batcap]  dupa aia a inceput scandalul, nici nu mai stiu de ce, A a stat numai pe jos , tavalit, racnind si dand din picioare , urland lasa-ma.Are un obicei de cateva saptamani se tavaleste pe jos, se taraste prin casa, vrei sa il iei de mana sa ii zici ceva se lasa jos moale, se ascunde si o sperie pe I, il certi iarasi pe jos, intra in casa , se arunca in fata usii, merge in sufra se tranteste si tooot asa.

In fine, dupa o ora de circ s-au potolit, si-au strans jucariile , bine ca macar atata fac mereu , strang dupa ei, au aspirat in sufra ca erau ace de brad peste tot, au vrut sa scoata vasele din masina, le scosese soata

 

In fine, acum sunt la english vin la 5 acasa [pk]

 

I in ton , a urlat , a facut matanii ca nu i se dadea tot ce vroia dar macar la masa a stat si a mancat singura fructele ptr ca si baietii erau si isi luau gustarea de 11

 

Ali nu ii mai culca dupa amiaza , sau macar pe Rafi, si culca-l devreme gen 7-8

Eu asa am rezolvat problema oboselii.Ai mei nu dorm dupa amiaza dar se culca devreme.si e bine ca dimineata trebuie sa fie odihniti ptr scoala

 

Roxi trage aer in piept , ia un magnerot [:-)))]  si citeste @mai mult cu mai putin@, o carte super [flo2] [flo2]

 

Cadouri : baietii patine, lego, I playmobil 123, o carte cu butoane si niste lucrusoare, cam atat ca mai sunt ocazii, nu au intrat zilele in sac

 

Ochisem o jucarie misto dar e mare transportul ca e din ungaria site-ul, dar e f frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut fetele,

 

V-am citit, se vede treaba ca la sfarsitul anului se aduna treburi, stres mult, si toate mofturile de peste an ale celor mici.

Cele cu 2+ copii,toata admiratia mea!

Si cu unul e greeu, apoi cu 2 care iti solicita atentia in acelasi timp, sau fac cate o trasnaie fiecare in parte si in acelasi timp... ce sa mai zic...

 

Si la noi este zilnic o dezordine de zici ca a trecut taifunul, jucarii pe jos, biscuiti sfaramati, servetele, carti, foi, ziare,creioane... Eu ma limitez sa dau cu matura ce e mai mare si sa strang cateva jucarii sa nu calcam in ele...in rest ramane asa, pt.ca,daca ma vede ca strang ceva, vine si le rastoarna la loc... Cu toate astea toata lumea imi zice ca al meu copil e cuminte...hmmm.

 

Si Eric se tranteste pe jos, se lasa moale pe spate daca nu vrea ceva, ma exaspereaza. La gradinita cand vin sa-l iau nu vrea sa se imbrace, se duce la usa in hainele de interior. Asa ca, Ile la noi fitele astea deja au inceput, la 1 an jumate.

 

Rocsy, zeeeen, zeeen...

 

Muraturica, distractie placuta cu prietenele!

 

Ali, si eu i-as culca mai devreme, pe la 8 cam asa, cu un somn de pranz de max o ora sau fara. Eu il culc pe Eric cu un ritual mai spartan, perdele trase, intuneric cu doar o lampita aprinsa, fara tv nimic, cu tzitzi daca vrea. Daca nu vrea, il las sa se fatzaie prin pat, eu stau intinsa nemiscata. Adoarme cam dupa 15 minute dar uneori dureaza si 30-45. Mai nou am mai adaugat la ritual si "citirea" unor carticele, 5-10 min max., inainte sa stingem  lumina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi....

Azi cate cafele doriti??:))

 

Ile daca a intrat deja in contact cu varicela se mai poate face vaccinul?mai are vreun rost?si la cei mari le faci?nu ma pricep.si la rafi la scoala este varicela.iar prietenul lui a venit la noi daptamana trecuta si dupa cateva zile i au aparut bubitele:(((..deci stau cu groaza ca vom fi de craciun consemnati in casa.

 

Cu dormitul nu pot sa renunt la somnul de amiaza ca mi se urca pe pereti.nu stiu cum o sa fac.ieri a dormit 40de min si am fost si prin mall la plimbare .la 8era lesinat deja de somn dar tot nu a adormit pana la 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Ms de Ali de cafele :)

 

Ce bomba ca nu vad de pe telefon ?

 

Ina zice ca ii poti face in perioada de incubatie vaccinul

 

 

 

Eu am avut o seara de kko: bambina a adormit la 9 dar s-a trezit la 22.30.Apoi a adormit la 12. La 1 s-a trezit V ca tusea iar eu am adormit la 02.30 si m-am trezit la 8.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...