Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Am uitat sa trimit valuri de zen catre voi fetelor,

 

vine vacanta cu trenul din Franta [help] , cu toata lumea acasa non stop

 

Ai uitat sa spui durata ..... 2 saptamani !!!! Trebuie neaparat sa imi refac stocul de magnerot  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  , mai ales ca la noi vor fi 3 saptamani, Sofia a racit din nou .... bine macar ca a trecut serbarea [bang]. Acum o tin acasa , macar de Craciun sa fie sanatoase sa ne putem plimba !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut ! CE m-am distrat citind mesajele voastre .... o nebunie peste tot ! 

 

Ali .... petele de pemanent se scot odata cu .... canapeaua  [:)] . Glumesc, nu stiu .... poate prin spalari repetate cu putina apa si detergent ??? Ii scrisesem eu numele pe prosopul Sofiei de la gradi cu markerul ca nu am avut chef sa il duc la brodat, si dupa mai multe spalari incepe sa se duca !

 

Ma striga caprioarele !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor.Am venit si noi la raport. Tot weekendul l-am avut pe Nectarie. Cu noi a fost super cuminte, fara maraieli cu mancat la masa cu trezit fara plansete. Eii, cum a venit soacra-mea s-a incheiat. A inceput sa se maraie, sa bata din picioare cand nu-i convenea, sa alerge si ea dupa el cu castronul prin casa. Daca nu-i dadea Tudor ceva, fugea sa parasca si sa se maraie si sa vrea in brate. Asta e. I-am spus sa nu se planga ca asa l-au invatat. Azi au plecat la tara. Cand am sunat sa intreb ce face, normal ca manca cu castronul dupa el.am fost apoi , la mormantul Parintelul Ilie Lacatusu. Se afla inte-un cimitir. Lume multa, am aflat despre o gramada de minuni. Trupul parintelui este intact si miroase tare frumos. Vreau sa va zic ca era un frig afara, nu eram imbracata gros deloc, insa nu mi-a fost frig.Acum ne-am intors. Am trecut si pe la Sf Nectarie. Plina biserica si foarte mult tineret. Cam atat. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola ola.........

 

Ile ai vazut bomba?

 

Mersi de incurajari....deci cred ca trebuie sa imi caut canapea:))).neagra de data asta:)

Si aia a fost nimic fata de ce mi au facut aseara.

Am facut curat ;i am spalat ,si daca tot mai era timp pana la 12zic hai sa le fac niste prajituri!si cand ma intorc in camera peste tot erau imprastiati pufarini si sclipici.au avut sclipici si in c_r:).si iao de la capat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fete dragi! De vreo 2 saptamani tot incerc sa imi fac timp sa scriu ceva dar adorm inainte de a apuca sa deschid DC! 

De citit , am tot citit despre voi, ma bucur de fiecare progres al piersicutelor, imi lipsesc momentele cand puteam vorbi zilnic!

Fleur e un dulce Eric! Si mie imi pare in continuare fff cuminte! Bafta in gasirea noului job, sper ca mosul sa aiba in plan asta pt tine!

Ali super haiosi nazdravanii tai! Ma bucur ca se inteleg asa bine chiar daca din asta iti scoate peri albi!

Ile vreau si eu o duzina de zen!! Merge si mg la o adica!

Muraturica , din ce povestesti tu acolo Aurora e super cuminte si gratioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt sa va spun si depre noi! De cand a reinceput gradi Ana programul nostru e un haos total. Alternam intre raceli, mai grele sau mai usoare, cursurile de balet si inot ale Anei, la care invariabil il luam si pe Silvi, diverse ateliere sau teatru/ spectacole in week-end si o multime de activitati/ treburi acasa, dupa ce oricum suntem franti de la munca. Timp liber=% llipsa.

Silvi o copiaza in tot si toate pe Ana. Repeta tot ce aude, unele din cuvinte le pronunta chiar ff bine. A inceput sa lege si propozitii de genul - mami da-mi apa sau mama bate la-la( vrea sa il iau in brate sa dansam)., recunoaste majoritatea animalelor domestice si stie cum fac, recunoaste fructele pe care le mananca curent si spune-pala, potocala, bana, , stugu etc. Oricum vorbeste mult mai bine decat Ana la varsta lui. Reversul e ca invata si alte cum ar fi cataratul pe scaune, mobila, deschis tv, calculator, tub de acuarela s.a.pe ca as fi preferat sa le stie mult mai tarziu.

La capitolul dinti, avem toti premolarii dar nu inca toti incisivii.

Avem si noi episoade in care ne suparam dar mult mai soft decat aleAnei. Mai ru e cand ii apuca pe amandoi, in special fiindca vor fix in ac moment ac lucru. 

La cap mancare, seara e cea mai dificila masa. Iaurt nu mai vrea decat max o data pe saptmana. In rest incercam mamaliguta cu branza, orez cu legume, piure cu carne sau paine cu unt si ceva- cascaval, branza, dulceata, dar e la noroc azi ne place un lucru, maine nu mai deschidem gura la el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...