Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Salutare. Haideti la cafea. Aoleu fetele, nu ati vrea sa stiti ce este la mine in casa doar cu Tudor si Doru. Balamuc. Nu mai vreau sa ma stresez si cu astea, mi-am impus. Sa stea fiecare cum doreste. Imi racesc gura degeaba cu ei. Noroc, ca vine azi, tipa la curatenie. La soacra-mea e iar dezastru. Nectarel numai nebunii face. De ex, i-au bagat in casa, casuta de joaca de afara. Nu vrea sa intre pe usa ci pe gemuletul ei, care este destul de mic. Sau , in sufragerie pe care au inchis-o l-au gasit pe marginea fotoliului incercand sa urce pe scaunele inalte de la bar. E pericol cu el. Iar, in casa face ture de cand se scoala. Ne mai tavalim si pe jos si tragem cu coada ochiului daca se uita mamaie la noi sa impresionam si mai tare prin urlat. Cam asta e situatia noastra. Oricum eu vin terminata nervos de la birou. D sta in varful patului, de zici ca el a muncit toata ziua si da doar comenzi. El le da, el le executa ca eu nu mai pot. Ceva de genul, vreau telecomanda si este cazuta langa el sau stinge lumina care w la un pas, sau baga-mi tel in priza. Acum nu mai striga la mine ci la Tudor. Concluzia, doi lenesi.va las ca ma asteapta altii la birou. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata.

Nu mai stiu ce si cui am de raspuns. Mintea mea parca e in vacanta....nu ma pot concentra la mai nimic. 

Aurora ne uimeste pe zi ce trece cu ce face si ce zice. Citesc ca si piersicutele voastre sunt minunate. Fiecare face cate ceva diferit si e foarte clar ca fiecare are propriul ritm. E fascinant sa citesc cum se dezvolta frumos, dar diferit.

Fleur, asteptam intr-adevar vesti despre un job nou, dar....inca astept....Nu cred sa se conceretizeze ceva inainte de sarbatori. 

Nici Aurora nu mai sta prea mult in carucior, dar cat de cat ma descurc sa o mai pun. Daca nu vrea deloc, nu o pot mitui cu nici un covrig/pufulete/etc. Ce-i drept nici nu am insistat cu gustarele din astea. Daca ii dau chestii intre mese, mananca rau mancarea "adevarata". Ea are 2 mese si 2 gustari, deci practic mananca tot la 3 ore. Mi se pare des, asa ca incerc sa nu ii mai dau si altceva. Cateodata mi-ar prinde bine sa o potolesc si eu cu un biscuite sau pufulet, insa cum s-a invatat fara nu ii prea vrea daca nu ii e foame. Cred ca ar fi mai greu daca ar trebui sa merg cu ea peste tot pe unde am treaba. Din fericire o pot lasa acasa cand am de mers prin diverse locuri.

Cu olita....sunt in dilema....stie ce se face acolo, o cere din cand in cand, face pisu cand o cere, dar cand vine vorba de caca....nici gand. Sta pe olita, dar face caca dupa ce ii pun pampersul. Mai astept.

De curatenie si ordine...nu mai zic nimic. Eu sunt obsedata de aspectul asta si la mine tot timpul trebuie sa fie luna si bec...si ordine. Din pacate de cand o am pe Aurora nu mai imi iese totul cum vreau eu si nu pot sa nu ma stresez inutil. Eu as vrea sa am casa ca inainte....Ma bucur insa sa observ ca si asta mica cand se plictiseste de anumite jucarii sau cand plecam dintr-o camera, vrea sa le puna la loc. Nu ii iese tot timpul ca se pierde in amanunte si incepe sa se joace iar cu ele, dar macar are bune intentii. :) Ma bucur ca voi resusiti sa nu va mai stresati pe tema asta. Eu nu am descoperit inca secretul. 

Nu mai stiu ce sa va mai zic....ma duc la munca....

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata!

Ce chestie...ma regasesc total in ce spuneti voi. La cap curat

, am o tanti care vine o data pe sapt...e binecuvantare ca altfel as innebuni. Avem 4 camere si 3 bai....nu stiu ce mi-a trebuit ap asa mare...ca sa aiba Ana ce imprastia in toata casa

..I-am zis sotului ca mai bine luam garsoniera ca macar aveam de strans dintr-o singura camera

altfel, cu stresul mai rarutz de cand sunt aici...asta e cu copil miv si nu am ce face.. dau cu matura zilnic ca al meu naparleshte si acum l-a gasit lasatul parului lung....cand m-am tuns eu.

Vera, asa zic si eu...hai ca mai tarziu si nu mai apuc sa scriu. Acum de cand cu telefonul nou, e mai usor ca scriu din pat de langa ea.

azi e mai usor ca am gatit Ieri supa crema de linte si placinta cu carne. Au iesit fff bune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

Ufff .... am reusit sa pun ciorba de salata pe foc .... timp in care Natalia a mancat 5 minute linistita din farfuria cu cereale, apoi s-a gandit ca ar manca mai bine de pe burta si pe gresia cea rece din bucatarie, am redirectionat-o , s-a dat jos de la masa cu bolul in mana pe care l-a varsat intentionat dupa calorifer. Mi-a scos oalele din dulap si le aseza pe aragaz, apoi mi-a luat vasul cu salata de pe masa , s-a autoservit si apoi se distra aruncand salata pe jos, matura din nou. Mi-a spart o cana si nu mai avea mult nici bolul cu cereale, ca toate bolurile lor de plastic mi le dusese Sofia sus sa isi faca de mancare si acolo au ramas de ieri .... imi merge super bine !!!

Cu olita : sta pe ea daca o pun si daca intuiesc momentul face, daca nu la revedere ! Chiar daca face kk in pampers nu o deranjeaza absolut de loc, nici macar nu imi spune ... o doare pe ea undeva.

Weekendul acesta am fost plecati la bunicul ei, era sa nu mai ajungem ca o lasasem pe Natalia dormind pe canapea si in grija soacrei , care in loc sa supravegheze caprioarele s-a dus afara sa isi verifice muscatele ( ca pe ea o durea capul daca i-au inghetat sau nu nenorocitele de muscate ). Eu sus la bagaje, Florin cu domnul de la cablu, Natalia dormea pe canapea si d-ra cea mare s-a gandit sa ii umble la pleoape si a reusit sa o intoarca pe dos. Cand cobor, operatiunea Sofiei era deja gata, se juca cu altceva, trec fugand pe langa Nati can deodata ma opresc vazand cu coada ochiului ceva care nu se incadra in peisaj ... pleoapa intoarsa a Nataliei ( care sforaia in continuare, nu avea nici o treaba ). Am reusit intr-un final sa o pun la loc, mai greu a fost cu orificiul canalului lacrimal care nu vroia nici cum sa intre la loc, trezesc copilul sa vad daca poate deschide si inchide ochiul, din fericire a fost ok .... iar tampita de soacra-mea intra senina in casa cu 2 ghivece de muscate in brate si foarte fericita ca nu i-au inghetat muscatele .... fir-ar muscatele sa ii fie ....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

 

Lorena , si eu imi cer scuze daca te-am deranjat .... nu a fost cu intentie chiar deloc [hia]

 

Rocsy , deja ma doare capul numai de ce ai povestit si eu faceam filmul [smulgpar]  [smulgpar] [smulgpar]  .... vechea poveste soacrele [batcap]  

 

Muraturica , ma bucur ca ne mai ti la current cu vestile , la tine o sa fie mai usor cu curatenia ca din cate imi amintesc , tu nu mai vrei inca un copil . Asa ca doar cu unul singur si mai este si fata , nu se poate sa nu ai casa curata [clo]

 

Andrei ieri a mancat ft prost , 2 feluri de mancare le-am aruncat , a fost marait si sclifosit  [alcool]

 

Revin ... ca a venit tata cu el de la plimbare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...