Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 3 )


Recommended Posts

Neata

 

Da mai Fleur, a expirat magnerotul, poti sa crezi !!! :)))

 

Lore gandeste-te : peste zece ani o sa mai conteze ca ai aspirat o data sau de 4 ori pe saptamana?:) eu am in aspirator bosch de masa mic si cu ala fac prin bucatarie , e f util, ti-l recomand ...

 

Ca sa va destindeti va recomand cartea asta

 

http://m.libris.ro/supermami-ghid-complet-pentru-mamicile-moderne-PAR973-697-900-8--p360584.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 366
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ali mult succes la targ! Aveti vanzare?

 

Lore eu zilnic imi fac o lista cu ce am de facut si incerc sa o rezolv.

 

Intr-adevar e o perioada mai grea acum cand nu vor in carut, pe jos merg greu/ incet dar o sa treaca peste 2-3 ani, asa ca mai curge apa pe garla pana va fi bine, ia-o usor.

A mea sta in carut :))

Casa oricum nu are cum sa mai arate la fel, ma concentrez pe lucruri importante si ma fac ca nu vad dezordinea .

 

 

Fleur sa purtati sanatosi lucrurile ! Bravo ptr blugi !

Bine ca ati gasit cizmulita!

Dar daca veniti direct acasa de ce trebuie schimbat? Ii pui un cosmonaut peste ce are, incaltari si gata ( zic si eu)

 

De mancare am ciorba de spanac, snitele cu piure, budinca de gris, spanac scazut

 

Pup, o zi usoara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Asa este, acum pare mai amuzanta patania mea de sambata cu fetele, atunci imi venea sa ii dau foc socrelei, doar o rugasem frumos sa le supravegheze 10 minute . In fine ....

Fleur : cred ca erai prea nervoasa de nu ai vazut cizmulita  [:)] , patesc si eu dintr-astea

Ile : tu ti-ai pierdut zenul ??? Si eu care vroiam sa imi dai sfaturi ca sunt un car de nervi zilele astea !!!

 

Sunt praf, mi-am petrecut noaptea dand antitermice, facand frectii Nataliei, pus sosete cu otet de mere, spirt si apa , mi-a facut febra mare, peste 39 cu frisoane , a gemut toata noaptea .... si habar nu am de la ce ! Pare in regula ... exceptand febra !!! Acum zace in bratele mele, incearca sa doarma, mai degraba motaie. Am sa ma uit in gat cand se trezeste !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, sunt 2variante... sau il impinge ea de la spate prin toata casa, sau o pun calare si o trag cu el. I-am agatzat o esarfa de gat sa il pot trage ca altfel trebe sa stau cocosata.

rocsy, tu cum stii ce e in gat? Io chiar daca o chinui sa ma uit nu stiu cum trebuie sa fie sau ce trebuie sa vad...

Ieri am fost in mall si I-a luat tac-su leagan pt interior si set de jucarii de doctor poate o obisnuim cumva cu stetosvopul si termometru ca sa numai urle. De cate ori merg cu ea la consultatii incepe circul. Tzipa si cand o pune pe cantar...

Fleur, ma amuza cum xdescrii tu cum te transpiri toata si plangi de ciuda...asa sunt si eu doar ca nu dureaza mai mult de cateva minute si imi revine constiinta ca nu trebuie sa fiu nervoasa in preajma ei si ca trebuie sa ma calmez...ca nu conteaza lucrurile astea...etc. deocamdata functioneaza dar dava mai lipsesc de pe forum sa ma cautati la spitalul de psihiatrie. Rezidt destul de greu non stop singira cu ea. Nici nu prea are cu cine sa se joace aici, asa ca io am un program ziua.... ieri am reusit sa mananc micul dejun la 11 noaptea...

noroc ca io nu am stresul cu ce mananca al meu. Daca nu isi ia sau face uneoro, e fix treaba lui. De asta chiar nu-mi pasa. Ba chiar el e mai ingrijorat pt mine si imi mai pregateste cate ceva. De gatit eu gatesc in general. Dar daca il rog, mai gateste si el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele,

 

Ioi la mine, cica am primit rangul de "lider". La trancanit?

 

O alta zi friguroasa aici, -5 de dimineata, dar soare, o vreme pe placul meu, imi da energie.

 

Si noi avem problemute, vesnica raceala cu muci nu ii da pace, si de ieri au inceput sa ii curga ochisorii, in special cel drept. Azi am treburi si a trebuit sa-l duc la gradi, dar daca maine-i tot asa, la dr. cu noi. E prima data cand are probl. la ochisori, de cand s-a nascut.

Mi s-a trezit pe la 4 plangand, cu ochisorul drept aproape lipit, l-am curatat doar cu apa calduta, altceva nu stiu ce sa-i fac. Dupa o jumatate de ora, timp in care l-am plimbat prin casa, apoi a vrut apa dar numai de la dozator...s-a linistit si am dormit tun pana la 7.

 

Dimineata era mai bine.

 

Rocsy, sanatate Nataliei! Fiecare copil reactioneaza altfel, al meu nu face febra din prima, ci la sfarsitul bolii. O singura data a facut febra direct, in concediu. Atunci ni s-a spus ca f. putine boli au ca simptom doar febra.

 

Ali, bafta si vanzare buna la targ! Ce frumos trebuie sa fie, si ai si tu ocupatie, si copiii, super, ca sa nu mai zic ca faceti niste banuti.

Vb. lui Rocsy, meriti si tu un tel. ca lumea.

 

Ile, nu-l schimb la gradi, doar il imbrac cu hainele de exterior. Nu-i dau cosmonaut ca mi se pare mai greu de imbracat decat o geaca. Chiraie oricum pana e gata, vrea tzitzi imediat....

Ce coincidenta, si aici e targ de carte, si tanjesc sa merg, mergeam in fiecare an, dar nu as face altceva decat sa fug dupa E., ce sa rasfoiesc carti, vise...

 

In weekend sunt multe activitati de Craciun, defilarea lui Père Noel in centru, vizita aceluiasi la mall...sa vad pe unde il duc.

 

Ioana, mi-ai dat o super idee cu trusa de doctor de jucarie, si al meu, de pe la 8-9 luni, urla la dr. de zici ca-l taie, si la masurat, cantarit, etc. Si nu mai vrea deloc sa stea la orizontala. Asa ca punem asta pe lista de cadouri.

 

Freedelia, long time no see... Sper ca toti copilasii sunt bine. Ce mai face Jeff? un cuminte si un istet, din cate imi amintesc. In ce limba spune primele cuvinte? Face la olitza?

Fain ca veniti in tara, cat mi-as dori si eu, sincer nu am curaj la un drum de 12+ ore cu asta mic. Stiu ca m-am dat eu viteaza mai demult, dar.... Dupa concediu, cu asteptari interminabile prin aeroport, mi-a cam pierit avantul. Plus iarna imprevizibila din Ro si transporturile care sunt asa cum sunt.

Va doresc sa reusiti sa va intalniti.

 

Roxy, voi pe unde umblati, ce mai face Chitz?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa ma uit in gat, singura nu pot iar sotulache intarzie. In general fac asa, sotul o tine in brate, eu ma inarmez cu o lanterna ( sa vad mai bine si mai rapid ) si cu o lingurita, o rog pe dansa sa deschida gura si cu manerul lingurii ii apas limba in jos ca sa ii vad gatul si amigdalele. Se vede clar cand e rosu precum si daca sunt vezicule pe pilierii amigdalieni. Daca banui o amigdalita o palpez, se simte clar amigdala inflamata.

 

Freedelia : drum bun ! Daca veniti prin Brasov ne vedem, de ce nu .... dar nu stiu daca aveti drum incoace :-) !

 

Fleur : nu aveai ser fiziologic in casa sa ii faci toaleta ochisorului si o compresa sterila ? 

 

Natalia si-a mai revenit, cum ii scade febra cum invie duracell. Acum freaca amandoua doua cutii de carton si se cearta de cand a venit Sofia de la gradinita .... eu ma fac ca nu aud .... ca sa  imi pastrez zenul  [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...