Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna!

Am fost in fiecare zi la restaurant,aseara la o petrecere si in mod surprinzator n-am calcat strimb.

Ieri:

MD-2 wassa cu zacusca,1/2 wassa cu gem mere fara zahar

P -o ciorba de legume cu ardei iute(asta avea cartofi ,deci nu era Ok ,dar am mincat foarte putina zeama,ca nu mai mincasem o ciorba tare de mult timp) ,o salata(rosii ,castraveti ,varza alba si rosie,gogosari la otet) ,ciuperci ,fasole verde,desert: felii de mar ,portocala ,grapefruit (astea iar amestecate .Of!)

g- citeva seminte si o cioco sly amaruie

C-la petrecere apa si zacusca goala

Azi:

MD-2 wassa si jumatate cu zacusca

P-o salata de ardei copti cu rosii si ceapa ,broccoli la abur cu usturoi

G-pomelo,2 mandarine

C-linte cu castraveti murati,o cioco sly amaruie

Nu mai intru in polemica cu scoala,ca s-a spus cam tot,vreau doar sa-mi amintesc ,cu placere.In clasa intii era si o mica intimitate intre noi ,sa petrecem timpul ala de lectii impreuna. L-am dat de 6 ani la scoala si s-a descurcat surprinzator de bine. Multi copii erau cu un cap mai inalti decit al meu. Acum e mult mai independent la lectii; lasa doar ce nu stie,desi de multe ori nu prea are chef de lectii,din cauza cantitatii enorme ,extenuante. Facem la engleza ,la romana compuneri ,poezii ,ca el nu are inclinatie umanista ,iar la mate multe probleme au un mare grad de dificultate.Nu cele din manual.

Brindu ,doar atit iti spun ,ca in materie de copii ,socoteala de acasa nu e aceeasi cu cea din tirg. Nici eu nu credeam ca o sa fiu asa ,mai ales ca l-am facut cind aveam 36 ani jum,dar calitatea de mama te transforma surprinzator de mult.Si aici nu ma refer exclusiv la lectii!

 

Pup si noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

dulce sper ca nu vrei sa spui..ceva de gen "nu vb de copii pana nu-i ai"..  [smulgpar] .

 cred ca e normal ce face pustiul tau...nu pot sa-ti placa toate sau sa te atraga toate..e bine ca s-o prins cum stau lucrurile

 

 

darling is activa azi ca e galagie in birou azi..eu cu chefu is la minim..si lucrez mult mai bine cand e liniste si nu aud decat gandurile mele...aseara am stat pana la 8.30 la birou si am lucrat in 4 ore cat as fi lucrat in 12 ore in conditiile de fata. revenind la polen..ai vazut vreun efect de la polen? macar energie?stare de spirit ceva?

 

ps: am pipotele maineeee...yupppyyyyyyy [pk] [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie smoothie urile sau sucurile de fructe si legume imi dau energie si o senzatie de good feeling oricum. Nu am remarcat ceva deosebit de la polen, o fi fost nu stiu, dar aroma se distingea clar si mi placea. Nici nu am facut o cura ca sa ma pot pronunta. Am vazut polen la revital.

 

Dulce bravo!!! Chiar m ai facut sa rad cand am citit: la petrecere apa si zacusca goala, parca iti vedeam expresia fetei. Apropo, tu cand ne pui poze mmmm????

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puey nu mai au cum mey ninha... nu se mai duce nimeni la scoala singurel... [q] 

 

Te contrazic :) Fiica-mea merge singura la scoala si se intoarce singura...de fapt cu grupul de colege. De la inceputul clasei a 3 a m-a rugat sa o las sa mearga cu prietenele ei (sunt vreo 7 in grup). Bine, adevarul ca scoala e la 2 minute de bloc, vad curtea scolii din balcon...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si referitor la monti al nostru...ieri am sarit sala pe motiv de oboseala crunta si nealimentare corespunzatoare....azi aveam 61 :)), deci 1 kg mai putin decat alaltaieri ?!?

 

meniul meu de azi:

md- un iaurt degresat si o banana prapadita, mancate in fuga

pranz - legume la tigaie cu bucatele de carne de pui

cina - incerc sa mananc niste paste integrale cu sos de rosii si masline, poate reusesc totusi sa-mi misc fundul pana la sala, ca iar sunt zombi de oboseala...abia astept sa treaca perioada asta solicitanta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ariel cum ma faci tu sa visez la o viata cunoscuta si dupa copii [flor] [flor]

si pe tine cred ca alearga muschii de ai fluctuatii din astea...

io nu va inteleg pe voi fetele sportive de ce va mai  cantariti..se vede clar ca nu e o sursa corecta de info cantaru..si da cu multe erori [vraji]..cred ca la voi sa ne spuneti ce taliute de miss aveti si din astea e mult mult mai elocvent..ca de vazut va vedem cu ochi liber ca sunteti [ispita]

 

andaniiiiiiiii unde esti azi??

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...