Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Darling-draga,  mie imi plac tare mult merisoarele crude, nu sunt decat usoooor dulci-spre acru, sunt zemoase si pocnesc in gura. au multa vitamina C si sunt f bune ptr rinichi. Nu stiu cum sunt alea la punga, la noi se conserva in apa. Cand le cumperi din piata le pui intr-un borcan, torni apa rece peste ele si le tii la frigider sau intr-o camara racoroasa. Stau si un an de zile asa. treptat ele devin albe si apa rosie. Poti sa consumi cu incredere apa aia,ca e foarte buna.

 

Morcov lila am gasit pe la lidl, nu cred ca e ceva deosebit, probabil doar o combinatie genetica intre morcov si sfecla rosie. Are gust de morcov.

 

Vad ca la tine e groasa rau cu cadourile. La noi sunt nascuti amandoi copiii cam in aceeasi perioada, la o saptamana distanta, si oricum le dam cadouri in acelasi timp. nu stiu ce ma faceam daca trebuia sa le dublam de fiecare data. Plus Craciunul, Pastele, Mos Nicolae, Sf Petru si Sf Matei... [help]

Tort cu Darth Vader e mandatory, imi pare rau, n-am ce-ti face [balo] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen, f. bune informatiile despre produsele apicole.

 

Confirm cu propolis.

Cand eram ado (acu' ceva vreme) imi uscam cosurile cu tinctura de propolis. Si intr-o zi, a folosit si mama mea un pic, si a facut o alergie groaznica, ca si cand ar fi muscat-o "n" albine.

 

Si eu sunt obosita, am avut un maraton ieri si la job si acasa: cumparaturi, cina, teme cu un copchil, sedinta la celalalt, gatit un pic ptr pachetele de azi.

Important e ca am supravietuit, si azi sunt pe baricade la job.

 

Si noi ne agitam cu cadourile de Craciun, scrisorile sunt scrise [:)]

 

Si ieri si azi am mancat la pranz salata de cruditati, brownies Monti, o bunatate.

Ptr weekend am in plan: tiramisu Monti de pe siteul Alinei, supa de pui ptr restul casei, curry de pui, sarmale Monti, peste cu sparanghel.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, fa-o la cuptor, gratinata, e delicioasa! Pune-o la aburi vreo 10 min sa se decongeleze si sa se inmoaie putin, apoi o asezi frumos in tava, pui un pic de unt/ulei de masline, niste branzeturi, parmezan, ce-ti place, si tine-o vreo 15 min. asta e preferata mea, sigur mai sunt si altele.

De exemplu, poti s- o tai jumatati, s-o sotezi un pic in ulei de masline si sa o folosesti la paste. si-asa e buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac ca garnitura, le oparesc si apoi le sotez cu cubulete de bacon afumat sau felii de carnati chorizo. Cat se oparesc verzicile trag la tigaie baconul sau feliile de carnat apoi le adaug si pe ele. Bun!

 

Brandu pofta mare!

 

Ariel deci sportul tine cantarul in loc in cazul tau ca si al meu. Si eu ajunsesem la 56 kg inainte sa ma apuc de sport, acum m am stabilizat la 57-58 si nici nu vreau sa mai dau jos decat surplusul de pe abdomen.

 

In seara asta merg la cumparaturi ca tot mi am facut portia de sport dimineata; am pe lista pita bread, mozzarella si merisoare crude. Cum arata mozzarella uscata ca eu n am mai vazut. O stiu pe aia la pungute.

 

Am baut un cappuccino pe la 9 si am mancat juma de cioco neagra la 2 sunt full de cofeina simt ca zbarnai, imi vine sa vomit. Sper sa dorm la noapte ca nu mi permit o noapte nedormita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha io acu vazui semnatura ta..ai inceput de la 59 da ai 60 si aspiri la 55?

 

darling mozzarela aia uscata eu o gasesc langa cheddar cheese rasa (in morrisons), adik la acelasi raion in frigi. si arata la fel numai ca e putin mai deschisa la coloare decat cheddar cheese si e tot data prin razatoare..la inceput am crezut ca e din aia...si am luat-o ca era mai ieftina..dupa ce am gustat-o clar nu avea nici o legatura cu cheddar-ul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi place varza de Bruxelles decat in combinatie cu alte legume, mi se pare super amara...e drept ca nu am avut decat congelata, poate cea proaspata e mai buna..

 

Am ajuns acasa moarta  de foame, ultima data am mancat la 3 doua pere...

Azi :MD wasa cu crema de branza si ardei capia

P taitei mung cu legume-nu m-a lesinat combinatia

G 2 PERE

C mamaliga de tarate cu branza Fagaras (dupa parerea mea branza Fagaras e de F2)

  3 bucati de macrou marinat, tot cu mamaliga [soricel]

Un checulet la cana-care e inca fierbinte-cu glazura de cioco neagra

 

Am o febra musculara la picioare de la tabata de ieri de abia ma misc...am uitat sa mi fac si cazeinatul si nu prea mai incape, dar tare ajuta la febra...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...