Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetele

 

Aseara iar am parcat devreme, dupa ce am tras o fuga in Sainsbury. Am mers rapid, nu alergat, cam juma de ora, la intoarcere si cu rucsacul plin de cumparaturi. Pot sa consider ca am facut iar o repriza de sport.

 

Brandu lipiile alea sunt prea bune sa fie conforme :)) Am gasit si mozzarella rasa, low fat. Am mancat la MD doua. Le am umplut cu branza si le am dat la microunde pana s a topit.

 

Azi fac curry de pui, pizza si tort cu migdale.

 

Meniul de ieri:

 

MD: wassa cu cascaval si ceai cu lapte

G: cappuccino (neconform )

P: somon la cuptor cu broccoli & fasole verde

G: cioco neagra (nu mai repet cantitatea)

C: creveti la wok cu usturoi, sos de soia si legume chinezesti + fasole verde

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu le-am facut inca am ajuns la 10 acasa...azi sa vedem cum mi-o fi norocul ca in o ora plec iara la birou [alcool]  [alcool]

**in seara asta imi pregateste careva cina...deci probabil o sa am ceva carne la cuptor cu legume la wok [pk] , la prinz o sa am omleta cu feta si ceapa verde...si la md...pita cu mozzarela de care nu ma mai satur [barfa] apropo iti place?mie imi place mai mult asta low fat si uscata decat aia in apa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am de invatat ,dar nu resusesc sa ma apuc.

Ieri:

MD-2 wassa cu zacusca ,o jumatate cu gem fara zahar

P-pe la 16.30 linte cu castraveti murati,seminte ,o coico sly amaruie,niste cioco amaruie fara zahar ,dar ciudata la gust,parca e ciocolax ,de pe vremuri,niste caise uscate

G-fistic

G-mandarine

C-seara pe la 10, 2 wassa cu zacusca

Azi:

MD-macrou afumat

G-pomelo,vreo citeva boabe de struguri

P-stiuca cu usturoi,cioco sly amaruie

C-stiuca cu usturoi,seminte

O zi buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Da, Brindusik, asa se pare. Conform semnaturii, am inceput printr-o crestere, ca sa am avant mai mare la scadere [batcap]

Efectele periade de delasare, ce sa-i faci!?

 

Castanele, nu-s conforme asa-i? am mancat azi cel putin jumatate de kg, daca nu cumva vreo 3 sferturi. Macar nu le-am mancat cu grasimi, doar asa, ele singurele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asa e. Au IG 60... Ah, dar ce bune sunt!

Andanii, ce mai faci? Hai, mai povesteste-ne de tine.

 

Azi  ptr pranz am gatit asa:

Ciorba a la grec din gaturi de curcan, chiftelute la cuptor din pulpa de curcan si garnitura de mazare cu fasole verde.

Dar eu n-am mancat la P, ca mancasem castanele inainte, in timp ce gateam.

La MD am mancat painica din aluat de briose, doua oua fierte si cateva rosii cherry.

Gustari: o portocala si o cana de cicoare cu lapte. (cicoarea e doar din radacina de cicoare, fara cereale)

Deseara o sa-mi fac o salatica din frunze de spanac si ruccola + ce mai gasesc prin casa: topinambur, morcov, telemea, rosii.

Ia te uita, am gasit reteta asta cu morcovi lila:

http://www.adihadean.ro/2013/11/salata-cu-morcovi-lila-sau-asa-ceva/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+AdiHadean+%28Adi+H%C4%83dean%29&utm_content=Yahoo!+Mail

 

 

Va pup si va doresc un 1 Decembrie frumos! [flo2]

 

Doamne, Dulcetica, unde stai tu de ai atata peste? Ferice de tine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu varza o fac dupa reteta asta http://www.lauraadamache.ro/2011/12/varza-de-bruxelles-gratinata.html#_ . E delicioasa, garantat. In loc de pesmet poti folosi tarate de ovaz si in loc de cascaval parmezan.

 

Ninha, eu maine vreau sa fac naut prajit dar am deja fiert. In cuptor il dau doar pe functia grill si se crocanteste. Si eu mi-am facut damblaua cu castanele toamna asta [:I]

 

Darling, la noi inca nu am vazut lego asa de scump [fal] .

 

Brandusule, si sambata lucrezi?

 

Azi am cumparat si eu o parte din cadourile de Craciun pt nepoti si fini. E reducere in Cora de 50% la jucarii. Era o nebunie in magazin. La Stefi nu i-am gasit papusa pe care o vrea asa ca asteptam si reducerile din Carrefour.

 

Azi impodobim si bradul [il]  Stiu ca e cam devreme dar la cat de putin timp petrecem acasa, avem nevoie de mult timp ca sa ne bucuram de el.

 

Ca tot a fost black friday, mi-am cumparat de la lidl aparat de wafe. De dimineata am executat wafe condorme. Cand am un pic de timp pun reteta la topicul cu retete.

 

Meniu ieri:

MD: mazare cu carne de vita( ramasa de seara si nu am  vrut sa o arunc)

P: briose cu legume

C: somon la cuptor cu conopida

 

Azi:

MD: wafe conforme cu magiun d eprune conform

P: supa crema de legume, fasole verde scazuta cu ochiuri

C: scoici

 

Azi am calcat stramb cu niste macaronsi speciali, abatere asumata. Pt maine fac pulpe la cuptor, cartofi prajiti la cuptor si legume mexicane. Vin niste prieteni in vizita cu copii, asa ca mai execut si niste panna cotta. Azi am cumparat pipote de gasca si vreau sa fac o tocanita sa avem pt luni. Mai departe nu stiu inca ce vom manca saptamana viitoare.

 

Abia astept artficiile de maine seara [bis]

 

Un weekend linistit sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...