Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am bagat ieri multe gustari neconforme, nici nu le mai scriu, vreo 5 daca pun la socoteala si lipia cu somon afumat si mustar ca altceva nu am gasit sa iau de la IKEA pe unde am trecut in fuga. Insa surpriza surprizelor de dimineata cantarul meu mi-a aratat chiar sub 66 de kg. Oare chiar tine faza sa sar calul dar la intervale de timp? De bucurie m-am dus la sala si-am reusit sa alerg 8km, am mai facut si ceva exercitii pentru brate, cumparaturi in fuga si viteza spre casa.

 

Am inceput sa descopara incet incet din bunatatile voastre. Am gasit tarate de ovaz si sigur o sa-mi fac, eventual pun si gem de gutui (inca n-am facut).

 

Trebuie sa fac o negresa sa duc maine la un eveniment de-al fetei celei mari unde se strang bani pe prajiturile facute de parinti.

Cge, acum ca am citit la tine de brownies Monti. Musai sa incerc si eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia gasesti mai multe dulciuri conforme inclusiv  brownies pe www.culinar.ro la forum-dieta montignac...is acolo si destul de multe si dulciuri si mancaruri..inclusiv crakersi de rontait [barfa] cred ca picii is amatori:) ... dar fetele de pe forumul ala is destul de severe adik..f1 e f1 :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a iesit pizza [pk]  De cate ori am facut pizza pana acum nu mi-a placut. Am facut-o pe cea de pe blogul Alinei, doar ca am modificat cantitatea de unt, am pus mai putin. Mi-a placut, e foarte satioasa insa, m-am saturat din 2 felii, au papat si barbateii mei. Incerc sa pun o poza da cica e prea mare.

 

Am facut si tortul cu nuci (am folosit migdale instead), a iesit bun, ca intotdeauna.

 

Andanii ce mai faci, cum merge sportul?? Am uitat sa-ti zic de saculetii de glezne, eu ii folosesc cand fac exercitii pt fund si picioare, la saltea. 

 

Brandu oof azi la birou.. Sper sa fie cu folos.

 

Puisor m-am mai uitat si am descoperit ca s-a mai ieftinit de asta vara, e 115.00 acum, scump maica scump... asta e

 

 

post-61688-0-67660200-1385835434_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca mi-a incarcat poza cu tortul, cele cu pizza sunt prea mari.

 

Oti si eu trebuie sa fac o praji pentru miercuri pt acelasi motiv ca si tine. E un fel de targ de Craciun organizat la scoala, cu tombola si vanzare de prajituri aduse de mamici, printre altele. Banii stransi se doneaza. Tre sa-i dau maruntis lui Eduard sa-si poata cumpara una alta de acolo (nici nu vreau sa ma gandesc cate dulciuri o sa fie) Eu merg pe o reteta nemonti ca nu are rost sa ma strofoc prea tare, doar nu mananaca ai mei. Voi face fie un chec fie chocolate brownie a celor de la green & black, am mai facut-o pe vremuri si e superba, nici nu vreau sa ma gandesc... Vreau si eu reteta de brownie conforma please. Eu cand am fost la Ikea mi-am luat painea lor crisp, roatele alea mari cu gaura la mijloc. Cred ca am terminat un pachet in 2 luni. Nu stiu cate fibre au ca nu scrie dar nici nu m-am ingrasat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata o tava de aragaz de negresa, am facut reteta de aici ca are cu 200 de gr de zahar mai putin decat cea care o faceam eu de obicei. Am insa o mare dilema. Cred ca mai trebuie sa fac ceva ca s-a tabarat pe ea. Ana deja a declarat ca are de gand sa se sature acasa doar nu o sa-si dea banii pe ea dusa acolo [8D] Eu am luat o bucatica din zona unde am incercat o combinatie, am pus merisoare in ea.

 

Ooh Adriana, ne prajiturim in decembrie la maxim [;)] . Acesta e doar inceputul. Adica nici nu era in plan o prajitura acum. Marele eveniment e aprinsul bradului de Craciun, ce sa zic. Mai repede fac ca e 1 Decembrie.

 

Chiar nu vreau sa va fac pofta, adica sper sa nu. Si eu vreau sa covertesc retetele in Monti insa mai intai vreau sa le fac pentru noi sa le testez.

 

Brandusika sper ca ti se platesc orele suplimentare, chiar la dublu ca e we.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

darling chiar nu a fost cu nici un folos mersul azi la munca ca o uitat un tip s afaca ceva si mi-o dat peste cap toata ziua de munca [q]

 

otilia din pacate bursa mea e standard... nu ma plateste nimeni in plus..insa is recunoascatoare ca pot sa muncesc in weekend la masinaria mea ca pe altii nu-i lasa sa lucre deloc in laborator

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...