Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata romancutelor, de oriunde v-ati afla! [:)]

 

Am reusit sa eu sa dorm mai mult azi, tare bine e...Si-as fi dorit o zi linistita, dar nu cred ca e posibil, trebuie sa dau si o fuga la cabinet sa mi vad bracutul, si am o gramada de treburi casnice de care nu am absolut niciun chef si niciun pic de energie.In ziua nationala e si invazie de rusi, asa incat cheful meu de treaba tinde catre 0.

 

Vineri seara am facut budinca de quinoa cu lapte, prima tentativa de a face ceva cu quinoa-buna tare, mi-a placut, dar a fiert mult mai greu decat ma asteptam...Fetele care faceti ardei umpluti sau sarmale cu ea, o fierbeti un pic inainte sau o puneti cuda si doar spalata bine?

 

Ieri:

MD-P Budinca de lapte cu quinoa si o lingurita de cazeinat-am mancat direct la 2, inainte de sala, mai devreme nu am apucat.

G 1 mar-pe la 7

C omleta cu branza si legume-ceapa verde,ciuperci, ardei capia, cu salata verde, o prajiturica glazurata din chec la cana-din 3 checulete mi-au iesit 7 prajituri.

GT O felie de wasa cu almette, ton si o lingurita de porumb cu unt.

 

Pe seara trebuie sa gatesc, desi nu am absolut niciun chef...ardei umpluti cu quinoa si ciuperci, asta as vrea, dar sa vedem...

Azi pauza de sport, chiar am tras ca nebuna saptamana asta...

 

Va doresc o duminica frumoasa si conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Romania :)

 

Si eu sunt prinsa cu treburile casnice si baietii. Printre picaturi vreau sa mi fac si manichiura si sa mi intind parul. Diseara ies cu o prietena la un pahar de vin HAC!!! Las baietii cu husbandul si evadez o ora .... poate 2

 

Caress eu fierb quinoa inainte s o adaug in umplutura de ardei/ sarmale.

 

Vreau sa fac musaca cu vinete si zucchini. O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cina mea de aseara o fost un fiasco..am facut ceva spate de porc(muschi) la cuptor si ciuperci trase in tigaie cu niste smantana si atrunjel verde...dar nu am mai avut chef sa mananc asa ca am la prinz asta azi

 

caress eu nu fierb niciodata quinoa inainte cand fac ardei umpluti...si de fiecare data dupa ce au fiert ardeii mi se pare extra fiarta..procedez cu ea la fel cum as face si cu  orezul, desi am observat cand am vrut s afac o data cu ciuperci parca nu era fiarta..si era aceeasi quinoa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fetelor.

Pana la urma ardeii i-am facut cu ciuperci, soia si orez basmati-am pus vreo 100 g, quinoa mai aveam mult prea putina, au iesit extraordinar de buni.Le lipseste mararul, dar nu l-am gasit in frigider... [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Am mai copt niste dovleac, pentru maine , iar de mancat am mancat asa:

MD 1 mar

P Supa de linte cu gogosari murati

G 1 MAR

C branza camembert cu nuci, fistic, fructe deshidratate si sirop de agave.

Tare as manca si un ardei, dar dupa cata grasime am mancat, parca nu prea merge...Mai stau un pic, ca e destul de devreme... [soricel]

 

Am facut si un aluat care e la dospit, sa fac niste lipii, nu stiu daca la cuptor sau la tigaie, vedem.Imi e pofta de paine, cred [soricel] ...cu humus si cu ardei copti!Am facut cu faina Monti, sa vedem daca o creste vreun pic-oricum eu cu aluaturile care trebuie sa creasca sunt un dezastru!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...