Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

La multi ani Puisorul, sanatate si zile senine!

 

Carmen, dar tu mananci foarte putin.

Claudia, dar parajituresti ceva nu gluma.

 

Eu vreau sa fac o ciorba de naut, sau mai bine zis sa fac o incercare. Dar nu azi ca am mancat la pranz si nu mai merge. Poate joi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oti, imi place sa gatesc si evident sa si mananc... [ascuns] , ca doar de asta am ajuns aici.... [:-@] Ciorba de naut??? nu am mai auzit [:-@] ... poate o supa de linte...suna mai bine?! [buca]  Sa ne zici cum ai facut si cum a iesit...

 

Eu azi fac ardei umpluti cu piept de gaina si tarate de ovaz! [:)]

 

Brandu, yummiiii la cioco 85%... crezi ca mi se pare ceva amar... nici vorba...cioco e cioco ... [il]

 

Sunt incurabila...stiu! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, vezi cum o iei pe urme;le mele! [batcap] [batcap] [batcap]

 

Eu azi :

MD mere coapte

G mere coapte cu orez basmati

P paine integrala prajita cu branza de vaci degresata

G mere coapte cu orez basmati.

 

Doamne, ce meniu!! [:-)))] [:-)))] [:-)))] Si mai strecurati si 2 cani de ceai de menta...Si evident, azi dimineata aveam 55 de kg.Nu ma mir...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru răspunsuri :)

MD: chefir cam 400 ml, fibre mix, merisoare uscate

G: cioco 73% vreo 4 cuburi, cafea cu cofeina

P: brânză italiană, briose cu legume, friptură pui, kefir 400 ml, roşie, 1 felie mică tort mere conform

C: cred ca nimic pt ca am mâncat prea mult la prânz!

A se observa ca de obicei mănânc destul de mult...

Briosele dupa reteta Cerei mi s-au lipit de hartiute, nu e prima data, prima data am crezut ca am uitat sa pun untul. Asa vi s-a întâmplat si vouă?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ani, [flo2] [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  , La Multi Ani!!

Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa!!

 

Myhaella, bine ai venit!!

 

Eu sunt racita, de la oboseala prind toti virusii. Dar vineri am liber ca sa ma odihnesc, a se citi a reusi sa imi termin treaba prin casa.

 

Anul asta mi-am propus sa gatesc/mananc mai putin de Sarbatori, anul trecut am muncit prea mult.

 

Darling, ptr atasat poze, mi-am adus aminte, deschizi poza intr-un editor, Paint de exemplu, si o salvezi in format jpeg, ar trebui sa ajunga mai mica.

 

O zi buna si conforma,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

myhaela si mie mi s-au lipit hartiutele si lu' ariel, si parca spunea si puisoara o data... cel mai bine cred ca se fac in forme de silicon; eu consider ca hartiutele alea is facute asa mai mult sa arate a briose da clar nu-s facute din hartie cerata

 

caress...mi se pare mie sau din alte motive ai slabit tu zilele astea [barfa] ca te vad cu multe ceaiuri de menta [:-)))]  [:-)))]

 

cge sa stii ca si la mine in casa (de la mama) gatim tot la fel..exact cat stim ca mancam...salata beuf numai de revel..cand mama mai face si o placinta de brinza.. in rest sarmale de craciun si o ciorba de ceva, racitura ceva fripturica si gata....iar la dulce noi avem "turte" care arata ca o baclava si care se dau de pomana in ajunul Craciunului..si le tot avem vreo 1-2 sapt si dupa [alcool] .

eu cred ca nu e ok sa se faca multa mancare..chiar daca sunt multi..cu cat ai cu atat vrei sa mananci si din aia si din aia..plus ca la vizite mereu ti se da ceva sa servesti (cel putin in Romania)

 

in casa eu is  cu dulciurile si rontaielile (si babac e mare amator dar el numai cu mancatu [cutu] ) asa ca o sa fac saratele monti si o sa mai fac tortul cu cioco si nuci [barfa] poate o sa-l incerc pe al claudiei ca pare mai light si pot sa-i pun diverse fructe in crema aia

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

la noi se vede ca se apropie sfarsitul de an ca nu mai avem timp de nimic..

In week-end am gatit( ciorba de perisoare, fasole batuta si imi propusesem sa fac sarmale numai ca varza find cam cotoroasa, am tocat-o si am facut varaza a la cluj cu quinoa si carne tocata).

Joi si vineri am fost libera asa ca am mers foarte mult pe jos( am cautat cadourile copiilor pentru Mos Nicolae).

 

Astazi am observat si un minus la cantar si nu oricum ci 800 grame... ceea ce inseamna ca din schimbarile facute ceva functioneaza..

Am inceput sa mananc in principiu la MD si G1 tarate de ovaz neprelucrate, am zilnic in meniu ciorba...

dimineata la MD mananc fructe/legume crude +2 linguri tarate( m-am indragosti de mere rase+tarate, imi aduce aminte de merele cu biscuiti din copilarie sau de acuma cativa ani cand le pregateam pentru copii si le mancam eu ca ei nu voiau si uite asa am devenit eu [grasa] )

O sa incerc sa-mi fac timp sa ma uit si in retetele postate ca sa vad ceva praji pentru sarbatori... oricum decembrie e full( am si ziua de nastere a Elenei, si sf. Stefan)... sper sa fac fata cu brio tentatiilor...

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...