Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata monti girls  [pl] va doresc o zi conforma 

 

La multi ani sarbatoritelor  [floare3]  [floare3]  [floare3]

La multi ani cge .... puppp  [flo]  [flo]  [flo]

 

Caress ce imi doresc sa spun si eu chestia asta .... sunt cam slaba deja .... din pacate pot sa spun sunt o grasa deja  [vraji]

 

Pentru azi mi-am facut orez integral cu ceapa , morcovi si patrunjel ... si castraveti murati .... nu mai stiu ce sa mananc , pe cuvant .... si pentru cina mi-am pregatit oua umplute cu ton , branza, patrunjel .... la gurstari am smooty .... 

In ultima vreme am mancat cam mutli acarbo , mi-am propus ca sa reduc carnea ... dar vad ca nu e o solutie pentru mine nemancatul carnii .... simt ca ma ingras . [viki] .. trebuie sa revin la gratarele mele cu salata sau muraturi ... cu alea dadeam randament in slabit  [:-@]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor,

 

eu nu stiu ce sa mananc ca am o pofta de sarat... simt ca nu mai pot as manca intr-una saarat.. poate ca mi se trage de la perioada X insa nici chiar asa, iar innsarcinata nu sunt.. ca tot am fost intrebata...

 

Meniul de azi:

MD: mere rase+ tarate ovaz, cafea indulcita cu stevie+un praf scortisoara

G: iaurt cu tarate de ovaz

P varza a la cluj( carne tocata+quinoa)

C: carne de curcan la gratar+ muraturi

 

In rest multa apa si ceaiuri...

 

In ce combinatii folositi semintele de canepa??

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor]  pentru sarbatorite!

 

Sunt foarte fericita ca am fost azi in piata si am gasit gluten de grau si coacaze uscate. Am cu ce inlocui stafidele, au IG 25 si au fix acelasi gust ca stafidele. Am mai vazut pe-acolo fructe deshidratate, vanzatoarea mi-a jurat ca nu au zahar dar fiind vrac nu pot sti daca e adevarat sau nu.

In orice caz abia astept sa incerc sa fac paine integrala cu maia si cu gluiten, am facut una deja fara gluten si a iesit bunuta, mancabila, destul de moale, dar pentru ca am facut-o printre deplasarile cu copiii nu am fost acasa cand am lasat-o la dospit si s-a crapat asa ca a iesit cam plata, nu a mai avut cum sa creasca la cuptor ca a pierdut tot aerul la dospit.

Iar cu coacazele vreau sa fac azi un chec cu nuca si coaja de mandarina pusa cu fructoza.

 

De mancat zilele astea am dat cu fasole iahnie si ciorba, azi am terimnat ciorba si fi-mea s-a pus pe plans asa ca pun iar la fiert niste fasolica. Si ciorba de curcan am avut.

Azi fac o tocana de ciuperci si vreau sa incerc mamaliga facuta de Ariel.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele!!

 

Multumesc mult de felicitari!

Dar nu a fost ziua mea, a fost aniversarea casatoriei!!

 

Dulcetica, merci de dedicatie. Am ascultat-o acasa :)

 

Androix, si mandra mea tot asa e, ar manca mereu aceleasi mancaruri. E a treia zi de supa cu taietei, si durerea e mare ca s-a terminat.

 

Andanii, si eu tot cu carne si salate slabesc cel mai bine.

 

Sunt racita cam de o sapt. ar trebui sa treaca, nu ?

 

Azi trag tare la job, maine am concediu sa rezolv cu treburile de Craciun acasa si.. o sa fiu bolnava. O sa execut Tiramisu conform:)

 

Mananc si miere si ceaiuri, sper ca mierea sa fie singura chestie neconforma.

 

Carmen, mi-ai facut pofta de toba, o sa imi cumpar si eu. In franceza, ii zice "tête fromagée" [:)]

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge multa sanatate si multi ani fericiti alaturi de jumatatea ta.

 

Brandu tu ce mai faci??

 

Androix cum arata glutenul si la ce-i bun. Din cate stiam eu glutenul e un baubau care trebuie evitat. Vad ca tu cumperi gluten pt paine, nu inteleg. Faina are oricum gluten, tu de ce mai adaugi hm?? Mi ai facut pofta de iahnie, maine pun fasole la inmuiat.

 

Mihaela ma tot gandesc sa mi iau si eu p90x dar bara aia de tractiuni e obligatorie?? Nu stiu daca am cum s o fixez, mi se pare prea complicat...eu am facut insanity prima parte ca la carte, dupa calendarul lor cu rezultate evidente. Mi se pare mai simplu decat tony, desi am auzit numai de bine de el, nu stiu insa cum e cu bara aia.

 

Azi revin la bunele mele obiceiuri, insanity pure cardio ca ma simt in vana.

 

Am fost conforma azi:

 

MD: wassa cu gem, apa calda cu lamaie. Simt nevoia de smoothie uri, au inceput sa mi lipseasca. Cred ca o sa le reintroduc.

G: iaurt grecesc 0%

P: supa de linte

G: cottage cheese

C: mi a fost o foame de lup pt ca P a fost slabut asa ca mi am facut o mamaliguta de ovaz cu feta si ou ochi pe la 5

Daca mi se face iar foame, desi nu cred, iaurt cu gem.

 

Maine vreau sa-mi iau pudra proteica de canepa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arata ca faina de soia, e la fel de fina. Glutenul din grau ajuta ca sa iasa painea pufoasa si moale. Graul de la un an la altul nu are acelasi continut de gluten de aceea faina care se vinde ambalata este aditivata, adica i se adauga gluten pana la continutul optim si probabil alte substante care ii maresc termenul de garantie. Faina integrala este mai grea, face aluatul mai tare si nu prea creste, de aceea se adauga gluten ca sa ajute la crescut. Asa painea iese moale si creste ca si cea cu faina alba dar cu avantajul IG-ului scazut.

 

Am facut si eu P90 o data, am avut si rezultate frumoase, nu a fost nici prea greu pentru mine am luat-o de la zero cu rezistenta fizica. Dar nu am putut sa-l reiau ca m-am plictisit are acest mare defect ca e cam repetititv si apoi a inceput fi-miu scoala si s-au prabusit toate in jurul meu. Aveam de gand sa reincep ceva, ori sala, ori acasa vreun program ceva, mai soft nu P90X [:D]  dar momentan ma deranjeaza ceva in talpa si abia calc, trebuie sa ma operez sper acum inainte de craciun. Asa ca las pentru dupa ce ma recuperez complet. De-aia am inceput cu montignac pentru ca daca vine craciunul peste mine si nu am putina grija iau 5 kile si nici nu ma dezmeticesc, pana deschid ochii la ce mi se intampla sunt bine asezate pe fundul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

is aici darling ...dar is prinsa in multe trebi si is si foarte obosita...nu pot spune ca mananc conform asa ca mai bine stau in bancutza mea decat sa ma fac d ras pe aci ca is [porc]

nici de citit nu am avut timp sa citesc ce ati scris cu atentie...La multi ani sarbatoritelor! [flo2] ...ca asta am retinut ca cineva isi serbeaza ziua

 

androix poti s-o mai spui o data pe aia cu asezatu pe fundu nostru [batcap]  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...