Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Acum o scot din cuptor.

Da, eu fac paine cu maia de cateva luni. Pana acum am facut cel mult intermediara, jumi juma cu faina alba si integrala. Dar cel mai usor de facut si cel mai frumos creste cea din faina alba, tocmai datorita continutului mare de gluten. Pana acum painea mea arata super bine, s-a comportat ca o paine alba, a crescut, aluatul era moale si elastic, acum inca se mai coace si abia diseara o sa pot taia din ea s-o gust cand se va raci bine. Daca e pun reteta la subiectul de retete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

PUISORUL sotul si-a luat un smartphone nokia lumia 520 cred, a dat 76 lei parca, avea ceva puncte acumulate. E dragut telefonul, ma batea si pe mine gandul sa-mi schimb ideea cu iphonul pe asta...ma mai gandesc.

 

Pilates eu fac winsor pilates, e usurel programul si nu solicita spatele prea mult, dar rezultataele sunt super, ma simt foarte in forma in perioada cand le fac.

 

Eu sunt tot in deplasare, cu mancatul...nu mai spun nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUISORUL sotul si-a luat un smartphone nokia lumia 520 cred, a dat 76 lei parca, avea ceva puncte acumulate. E dragut telefonul, ma batea si pe mine gandul sa-mi schimb ideea cu iphonul pe asta...ma mai gandesc.

 

Pilates eu fac winsor pilates, e usurel programul si nu solicita spatele prea mult, dar rezultataele sunt super, ma simt foarte in forma in perioada cand le fac.

 

Eu sunt tot in deplasare, cu mancatul...nu mai spun nimic.

Ce idee buna! Uitasem de winsor pilates, acolo nu solicita nici coloana nici nu trebuie sa calc pe talpa. Ia ca fac si eu de luni!

 

Painea a iesit buna, acum se raceste, e moale, destul de crescuta. In functie de cum o sa fie si la gust ma bate gandul data viitoare sa adaug chiar mai mult gluten si o idee mai multa apa, ca faina integrala absoarbe mai multa apa. Si inca nu am avut faina mai ca lumea, ci dobrogea care nu prea are tarate mari in ea, dar daca fac cu faina de la sanovita, sau adaug tarate atunci sa te tii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la musca in lapte [biz]  ...tot citind ca se vb de gluten..... am dat o fuga la site-ul monti oficial sa vad ce IG are glutenu.... nu scrie nika de el..si culmea cand dau sa imi caute dupa denumire ii gaseste "glutenu" la  "bread, gluten-free white" care are undeva la 95 Ig-ul deci cred ca glutenu nu intervine at all in digestia nashpa de nu scriu astia nici de bine nici de rau...adik pana si la bere spune ca  are Ig-ul 110 [wow] deci cred ca daca era de nashpa il tabelau

 

asadar si prin urmare androix esti pe calea cea buna si daca spui ca si paine e pufoasa ai gasit secretul fericirii (impotriva wasei scartaitoare in dinti [help] ).

ce vreau eu sa te intreb e daca faci jumi-juma integrala tarate si pui si gluten daca se coace in mijloc sau ramane tot asa umeda?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaro.. subscriu la ce spune child.... iphone is over-rated desi is telefoane bune ( [barfa] personal am vazut la multi englezi iphon-uri cu diplay-ul facut bucati si inca mai functiona touch-screen-ul).. deci chiar si asa... nush daca merita banetu care-l au ca si pret..

una din prietenele mele si-o luat nokia lumia si la fel e f multumita de el..si mai am colegi care si-au luat samsung unu din ei o luat samsung galaxi mini si e cam cat iphone-ul meu 4s dar mult mai usor si la pret un pic peste jumatea iphone-ului meu (o dat pe el 200£ cred ca se merita avand in vedere ca touch screen-ul de la iphone e facut de samsung+ citeam ceva stiri ca de anul viitor pentru iphone 6 o sa faca samsung si o parte din procesoare pentru iphone6..patetic deci... [:-)))] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Puisor ,poate-i ia cealalata.[:D]

Eu nu-s fan telefoane si le ia minunatul. Pt mine tel este strict sunat/primit asa ca nu le prea apreciez si de regula nici nu stiu despre ce vorbiti. Minunatul a primit Samsung S4 si eu HTC,daca va spun ceva numele astea. Foarte rar scriu mesaje ,ca nu vad ca lumea si nu ma chinui.

Tableta ia una mos craciun.

La capitolul cadouri eu f rar primesc ceva sa ma nimereasca ,de aceea prefer, ca si Caress, sa-mi iau personal. Cind imi cumpar ceva, ori e love first sight ,ori ma gindesc ,de crezi ca fac integrale. [:D]

Caress ,sa le porti sanatoasa!

Ninha ,ti-a iesit tortul?

Brindusik ,n-ai luat vacanta?

Androix ,daca-ti iese piinea poate incerc si eu. Dar eu vreau s-o fac jumate faina integrala si jumatate tarite. Mi-e teama sa nu-mi iasa beton . Daca nu va iese voua eu practic n-are logica sa ma apuc. O faci la masina de piine?

Child ,ce bine ca esti mereu plecata. Eu fac cura de slabire ca lumea cind sint de una singura. Ador sa merg in delegatii,insa ma mustra constiinta pe motiv de teme si responsabilitate fata de viitorul copilului. [:D]

Azi am trecut masiv pe fasole si mi-am facut mari griji dimineata, ca am pus o lingura de ulei in fasolea batuta. A iesit excelenta ,dar nu e prea monti f1,banui eu. Puisor,cind zici ca la linte merge putin ulei e valabil si la fasole? In ciorba si iahnie de fasole eu nu pun ulei ,deci astea-s in regula.

Md- fasole batuta cu castraveti murati

G-citeva migdale

P-ciorba de fasole cu ceapa ,fasole batuta cu ardei copti cu lamiie,o cioco sly

G-pomelo

C-fasole batuta ardei copti cu lamiie si salata de vinete cu rosii cherry

Pup si noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea ma omor cu painea. Am masina de paine si fac destul de rar si mi iese superb, chiar si cea integrala, moale, pufoasa, crescuta si miroase de mori. Folosesc numai faina organica integrala, as incerca sa inlocuiesc jumate din cantitate cu tarate de ovaz. Nu stiu de ce dar glutenul nu ma atrage deloc. Aud peste tot ca nu i bun. Nu l am eliminat ca nu am probleme dar nici sa cumpar gluten pur nu ma atrage.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu BRINDUSO nu-ti mai place iphonul? eu tocmai ce am dat comanda la sot, sa-i spun acum sa nu mai ia? adevarul ca nokia lumia e frumusel foc si usor de lucrat cu el, plu ca la pret nu se compara cu iphonul.

Deci ce-mi recomanzi? diferenta e cam de 12 milioane (emoticon de dat cu capul de pereti)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...