Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Eu am primit Iphonul 5 anul trecut si sunt dependenta de el, chiar acum scriu de pe el. Nu stiu altele cum sunt dar asta i perfect. Sotul are samsung, nu mi place meniul, sau mai bine zis m am obisnuit cu Iphonul. Il am de un an si merge perfect.

 

Caress mersi pt budinca de clatite, am salvat o. Dar parca ziceai ca ricotta nu i monti? Ca i facuta din zer care stimuleaza secretia de insulina. Unde n am inteles? Sau poate am inteles gresit, pls zi mi ca ricotta e ok ca mi place mult :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

child ba da imi place iphon-ul dar cand l-am comandat am luat 4s si nu 5 ca au acelasi meniu aceleasi posibilitati..difera numa dimensiunea si greutatea..nu imi place 5 ca era prea lung si trebuia s adau si cu 100£ mai mult

 [barfa] noul 5s e aceeasi mancare de peste cu 5..numai ca din cauza colorii are aceeasi greutate ca 4s. Personal nu as da pe un 5s 550£...poate is io zgarcita dar nu cred ca un phone merita asa multi bani...

cred insa ca peste 2-3 ani o sa li se taie greata astora de la Apple pentru ca au preturi prea nesimtit de mari...eu am vrut iphone pentru ca am si tabletica si mac de la apple si merge ff fain sa le conectezi intre ele..dar inainte am avut 2 generatii de samsunguri si trebe sa spun ca m-am impacat tare bine cu ele...iar bateria la samsung tinea mai mult [barfa] insa am auzit ca la generatiile noi de samsunguri la fel de putin tine bateria

Asta e dezavantajul cu noile smartfonuri tine bateria cam o zi.(daca ai noroc)...se lauda toate cu touch-screen-ul insa cu cat mai mare cu cat mai multe aplicatii cu atat mai mica durata de functionare a bateriei [batcap]  [batcap]

 

asadar si prin urmare depinde pentru ce vrei iphone-ul daca vrei si vrei iphone...recomandarea mea e sa nu te arunci la cel mai nou de pe piata din considerentele spuse mai sus..

daca vrei un smartphone ..cam toate au aceleasi optiuni (ca telefoane sunt toate nu dinozauri)..

 

[fum] uns inguru avantaj pot sa spun care deosebeste iphonurile de alte phonuri...e ca daca o sa vrei sa-l vinzi peste 6 luni nu i-a scazut pretul asa tare.. eu am vandut aici un macbook(laptop) vechi de 4-5 ani cu 400£... sigur un asus nu putea fi vandul cu acelasi pret [pq]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi: 

MD: cafea cu cofeina, 3 bucatele cioco 85%

P: ciorba pipotele, un copanel cu 3 verzisoare bruxelles,

G: ness fara cofeina, 1 bucatica negresa monti

C1: (pe la 18 intr-o vizita) jumatate pulpita pui, o bucatica mica de carne vita la gratar, mujdei

C2: (pe la 21) o cana lapte delactozat, 2 bucatele negresa monti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar trebui sa fie fasolea batuta sa fie conforma? Ce puneti in loc de ulei?

 

Cum adica? Fasolea alba are ig mic, o poti combina cu ulei.

 

Painea a iesit buna, moale, pufoasa, intr-adevar usor umeda la interior, dar mie asa imi iese si place si aia alba, plus ca am un cuptor cam prost. Ce am facut eu nu e montignac suta la suta ca e doar cu faina integrala de la dobrogea care e destul de fina si facand pentru a doua oara inca nu am avut curaj sa pun si tarate. Dar mai experimentez. Mi-am notat pas cu pas cum am facut si data viitoare pun putin mai mult gluten, acum am pus doar 60 de grame dintr-un total de 708 grame de faina. Data viitoare o sa pun spre 75-80 de grame sa vad ce iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

girls pe vremea cand imi faceam si eu painea (o framantam singura)...sincera sa fiu nu iesea f umeda in mijloc... facuta la indicatiile lu mama... acum cea pe care o cumpar e umeda tare si trebe s-o pun la toaster inainte s-o mananc..si stiu ca  s-au mai plans fetele..

sfatul mamei o fost sa fac aluatul moale...adik sa fie asa moale ca ti se lipeste pe mana...si se coace mai bine paine atunci...(facut aluatul moale si lasat la dospit si dupa pusa la copt)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix pai vazusem mai devreme la Dulcetica, zicea ca pusese o lingura de ulei la fasolea batuta si era ingrijorata ca nu-i ok. 

 

Brandu mie nu-mi place nicio paine de aici, la inceput eram inebunita dupa painea lor ca buretele dar mi s-a acrit repede. Singura care ma mai atrage (dar nu mananc) e cea fresh, de la bakery in Waitrose, e superba. Sau mai avem aici unde stau o bakery unde fac un sourdough home made, o nebunie. Dar tot asa, doar o miros. Painea de secara am vazut ca are IG 45, se poate combina cu cascaval light? E tare buna la microunde  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

darling eu mananc o paine de tarate nemteasca organica...o gasesc in morrisons...e si in alte magazine alta firma de organice "biona"... e numai tarate cred ca e a naibii de umeda..cred ca e tot secara da e tarate ca e mai maro chiar si decat painea de o faceam eu jumi juma [alcool]

daca are 45 Ig-ul ala e clar integrala..si clar nu e permisa  cu lipide in f1...insa tu esti la f2 corect?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la cafea. M-au lasat sa dorm mai mult (nu se pune ca am invelit-o azi noapte de nu stiu cate ori si ca la 5 jumate stateam cu ea la baie).

Ma doare gatul. Sper sa nu o iau de la capat... 

Mai am de intins o masina de rufe care s-a spalat azi noapte si sa termin ordinea si rearanjarea camerei fetelor si sa iesim la joaca cu cainii si... mai vedem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot gandesc si studiez unde sa ma duc la vara cu fetele. In Bulgaria am tot fost... A fost minunat la AI. Grecia e cea mai aproape dupa Bulgaria, dar regim de AI la cat ne permitem noi, cu 2 copii, nu este. Si nici nu stiu unde, sa fiu sincera, ca nu am mai fost niciodata. Iar Turcia desi are AI la care am gasi sa ne incadram, e muuuult prea departe. Nu prea suntem dispusi sa pierdem 2 zile pe drum dus si 2 intors, mai ales in conditiile in care una din fete are 4 ani, iar cea mare are rau de masina...

Deci, unde le duc in concediu??

 

Concediu in care eu o sa am 50 de kile, v-ati prins, nu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...