Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata fetele! Sunt bucuroasă ca la cântar arată 1 kg cu minus de vineri până azi :) e drept ca am mâncat mai puţin decât de obicei, aştept sa văd cifra 6, momentan începe cu 7 :(...

Puisorul, tu ai terminat P90X programul complet?

M-am jucat un pic cu nokia lumia 520 în weekend si nu se compară cu alte smartphones ca htc si samsung, iphone nu am avut. E f convenabil calitate preţ dar meniurile mi s-au părut greoiae, partea de telefon chiar slabă, tranziţiile între ecrane la fel, un pic si aspectul telefonului pt ca e gama low cost. Însă la preţul sau cred ca e cel mai bun smartphone, vine si într-o gamă variată de culori. Foarte bun la preţ e acum samsung s3, de când a apărut s4 s-a ieftinit, are un ecran super ca rezoluţie, anti-amprente si multe chestii haioase fata de alte modele. Eu sunt fan HTC, bine nu m-ar deranja nici un s3 dacă l-ar aduce Mosul :)

Si eu chiar accesez forumul doar de pe tel, mi se pare mult mai comod (dar nu găsesc emoticoanele de pe tel).

Carmen, câţi km sunteţi dispuşi sa călătoriţi pt concediu? Noi am fost în Muntenegru la AI cam 1000 km si mi s-a părut mai greu drumul decât Turcia 1600 km cu oprire o noapte.

Pentru azi am mâncat compot de grapefruit lidl a la Caress :), câteva prune uscate si o cafea, am si eu o tuse care imi taie pofta de mâncare, mai bine :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Doamne, parca vorbiti nu stiu ce limba exotica cu telefoanele astea... la mine un telefon e un telefon si atat.

Myhaella, Thassos ar fi la vreo 700 km... Hm, cred ca tot Bulgaria AI si anul asta, oricat am visat eu la Grecia. Decat Grecia si sa imi bat capul cu gatit, alergat dupa Lidl-uri sa iau mancare, mai bine ma plictisesc in Bulgaria la aceiasi bani la AI. Macar o saptamana pe an sa nu fac si eu nimic. Posibil sa schimb statiunea. Acu' oscilez intre Nessebar si Duni.

 

Eu am facut smotru si azi, desi mi-am propus sa nu fac decat strictul necesar ca e duminica. O gluma buna, nu-i asa?

 

Meniu:

MD: cafea cu cofeina, 1 sandvici cu paine conforma, 2 feliute de muschi tiganesc si un pic de branza de burduf, juma' de ardei gras rosu

P: ciorbita de pipotele

G: negresa monti

C: mamaliguta de tarate cu branza de burduf/telemea/cascaval/smantana, dupa cum vrea fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai am terminat o ciorba de perisoare cu quinoa si bors de casa (facut tot de mine) cu leustean verde din congelator, o bunatate!!!! I am facut si tortul lui Eduard, mi a mai ramas panacotta, diseara avem quiche si pui la cuptor cu legume tot la cuptor si salata. Maine e ziua lui Eduard, dar il sarbatorim diseara.

 

Brandu incerc sa tin F1 dar scap in F2 destul de des ca oricum nu vreau sa mai slabesc.

 

Mihaela bravo! Wow 1 kg in 2 zile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa gatesti? Noi am fost in grecia asta vara si nu am gatit, cel mult cateva sendvisuri in 2-3 seri din 10. In rest au taverne la tot pasul cu mancare foarte buna, au si fast food cu un fel de shaorma sau frigarui cu cartofi prajiti si salata de rosii, castraveti si branza, asa ca am mancat foarte bine. E usor mai scump decat in bulgaria, e adevarat, dar au fost alte lucruri care au compensat asta. Sau poti gasi cazare cu demi pensiune daca nu vrei sa ai grija cautarii de localuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi s-a parut deloc ieftin sa mananci la taverne in Grecia, mai ales cu 2 copii...Sub 40 de euro un pranz nu prea poti manca, ceea ce mi se pare foarte mult.Plus ca nu exista alte garnituri in afara de cartofi si orez, eu ma plictisesc de felurile lor de mancare in 3 zile maxim...Monti nu prea ai ce sa mananci.Carmen, si eu zic ca tot Bulgaria e mai convenabila in situatia data...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar sunt pe fuga, de ce ziua nu are mai mult de 24 ore, vreo 30 as vrea io.

 

Flacaul meu de 13 ani are Nokia Lumia, si noi am studiat toate ofertele, si ni s-a parut cel mai ok. Mi-a zis sa va spun ca merita, si sa va interesati ca de Craciun, o sa lanseze un nou model.

 

Noi am fost asta vara in Bulgaria la Obzor, a fost o varianta destul de acceptabila.

Am avut o camera familiala imensa, noi avem copiii mari acum.

 

Ieri am executat supa crema de ciuperci, friptura de porc la cuptor, orez integral si ...Tiramisu. A iesit tare bun

 

O duminica placuta si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Oau! Programati deja vacanta de vara?

Darling ,petrecere frumoasa si sa-ti traiasca baiatul! La multi ani!

Cge ,studiez si eu supa de galuste ,sa vad daca pot s-o adaptez de post.

Myhaella ,felicitari pt -1kg!

Azi:

MD-wassa cu zacusca

P-ciorba de fasole cu ceapa rosie , iahnie de fasole cu ardei capia copti, cu lamiie.o cioco amaruie sly,fistic

G-pomelo

C-slata de vinete cu rosii cherry

Miine iar la birou.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am mobilizat sa gatesc, nu aveam niciun chef...dar nici nu mai aveam nimic de mancare.Am facut praz cu ciuperci si masline, humus-in care am uitat sa pun uleid e masline, dar oricum a iesit foarte bun, si tort de nuci-varianta dietetica, pe care l-am si insiropat putin.

 

Ieri am fost plecata de acasa toata ziua, am mancat o gramada de prostii, dar dupa saptamana trecuta eu nu mai sar de 55 orice as manca si oricat de mult.Am mai facut si niste batoane proteice cu unt de arahide, cam gumoase au iesit, dar merg.Ma duc sa bag niste rufe la spalat, ca a apus soarele, si am incheiat pe ziua de azi.

 

Eu sunt fan Iphone...nu mi-as lua altceva sub nicio forma...dr nici nu as da pe el atatia bani, niciun telefon nu merita .Pe 4s am dat 100 de euro.O sa il schimb atunci cand 5 ul va fi ieftin si voi prinde vreo mega oferta la Vodafone.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cina mea nu a mai fost mamaliguta ca nu au mai vrut, in schimb am avut carnati de oaie la gratar, kaizer, friptura de curcan la tava, asa cate un pic din toate, si noi adultii niste vin fiert. Ah, si desert negresa monti. Adaptat reteta de tort si in loc de ciocolata rasa pusa inauntru am pus 2 linguri de praf de roscove. Eu ulei nu mai pun deloc, am inlocuit complet cu kefir. Este exceptionala negresa asta, e bataie pe ea. Am facut-o ieri si acum tocmai am impartit ultima bucatica in doua ca se certau fetele pe ea.

 

cge, si noi tot in Obzor de doua veri, parca as schimba statiunea totusi. As incerca un Nessebar, desi tot citesc pareri despre Sol Nessebar Bay si Sol Nessebar Mare si sunt din ce in ce mai nedumerita. Parerile sunt ba la superlativ, ba naspa rau. As merge in Nessebar numai ca sa ma plimb in Nessebar-ul vechi, care e superb... Genul de hotel Sol il stiu, am stat in primul an in Obzor la Sol Luna Bay. A fost ok.

Caress, pai sa stii ca am tinut cont de ce mi-ai povestit cu Grecia, am cercetat, tot cercetez de ceva vreme si... zau ca nu am bani de AI pentru Grecia, iar dupa un an de munca si smotru si griji, vreau si eu un concediu in care sa nu ma doara capul de nimic, sa nu stau sa imi pun problema ce mancam, e sau nu e Monti, ce mananca copiii, eventual sa si gatesc, sa stau sa imi fac permanent socoteala daca imi permit sau nu ceva. Nu, mai ales ca amaratul meu de concediu e de 7 zile, ei bine, zilele alea vreau sa zac pe un sezlong la umbra si sa citesc. Si da, va spun si cu ce o sa calc pe bec de acum: gin tonic si inghetata. O sa fie singurele mele abateri asumate inca de pe acum. Oricum, pana atunci sper sa mai dau cateva kile bune jos, astfel incat sa nu ma simt extrem de vinovata.

Le-as mai duce in vacanta de iarna la munte, tot in Bulgaria, din pacate am avut niste experiente neplacute, extrem de neplacute cu mersul la munte in Romania in ultimii ani.

Daca aveti totusi variante sigure si verificate, as incerca cu placere.

 

Si ca sa nu fiu complet off-topic, la AI in Bulgaria ne-am descurcat sa mancam Monti rezonabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prânz: grătar mixt pui, porc, cârnaţi de casa, iaurt cu usturoi, broccoli cu sos soia, ciuperci la grătar

Gustare: migdale

Cină: câte un pic de caşcaval, icre, brânză, rosie, salam sibiu (e abatere?), cioco neagra

Carmen, mai gasesti ceva variante AI în Grecia dar nu la nivelul din Turcia si chiar dacă e bun hotelul zona din jur sau staţiunea unde e localizat poate arata aiurea. Dar atmosfera din Grecia si nuanţele apei sunt minunate. Cu mâncarea la restaurant stiu ca anul.acesta chiar au scăzut.

Eu as alege Nessebar doar pt plimbări, stiu ca se merge ceva până la plaja, adica hotelurile sunt mai sus de nivelul marii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...