Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

caress daca nu te deranjeaza sa mananci soya nu cred ca e vreo problema...dar eu cred ca nutritional vorbind aia din fasole mung is mai sanatosi. de exemplu mie imi spunea chinezoaica de taiteii japonezi "shirataki" daca is shirataki din nush ce radacina is mult mai scumpu decat shirataki facuti din soya...cred ca in dieta sanatoasa soya e un fel de porumb in dietele normale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Inainte de Monti mancam soia mai des...acum cred ca am 3 luni de cand nu am pus gura...Nu ma deranjeaza, vroiam doar sa stiu daca au IG mic si cu ce ii pot combina.Mersi.

Am cumparat quinoa, pentru prima data.Sa mi spuneti in cate ape trebuie sa o spal, si cum, sa nu iasa amara ca dau cu ea de nu se vede.Vreau sa fac niste ardei/dovlecei umpluti cu quinoa si ciuperci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

am sa pun poza zilele urmatoare, sa imi fac una in oglinda! [:)]

Cge, cadoul Ioanei a fost o tableta, zebra si-a luat-o din banii stransi de ea! [:)]

Brandu, si eu visez la Barcelona, poate voi ajunge si eu pe acolo...

 

Eu raportez stagnare saptamana trecuta; am pus in practica "sfaturile" voastre  [soricel] si am mancat fasole si mazare saptamana trecuta, si orice ati spune voi astea stagneaza, nu slabesc - adica merg clar doar in F2! [il]

 

Meniul de ieri:

md: branza cu rosie

g: mar si clementine

p:masline, branza si rosie

c: varza si putina zacusca cu lipie de tarate

 

Am mers pe jos dimi la servici si am inghetat de frig...a venit iarna... is 5 grade la noi...brrrr... [fri]

 

O zi frumoasa! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Mi-e somn. Dar somn rau. Imi trebuie si mie o zi singura acasa sa imi incarc bateriile. Hm... poate intr-o alta viata...

Si cantarul meu zice stagnare, dar nu e de mirare, ca dupa cat nu am mancat cu gripa, duminica si luni chiar a fost prea mult pentru mine.

Azi am inceput cu 2 guri de cafea si o felie de tort conform. La pranz prevad niste telemea cu ardei gras rosu si pe seara ceva usor, nu stiu inca ce, ma orientez eu.

Ma duc sa imi mai pun o cafea cu cofeina ca altfel nu functionez azi si am o groaza de treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claudia tu crezi acum ce vrei dar eu cred ca mananci prea multe grasimi si dulce fie el si monti. as pune mai mult vina pe asta. Mazarea chiar e imposibil sa stagneze poate fasolea mai da dar mazarea NO WAY JOSE! desi fasole nu cred ca ai mancat o saptamana intreaga incat  sa spui ia uite dom-le bate-o vina ce mi-o facut...ai avut si crema de zahar ars si tort in vichend + cred k e normal dupa 5kg date jos sa ai o cateva zile de stagnare

 

ninha mi-am adus aminte ca citisem ca intrebai de napi..am cumparat o data dar nu l-am pregatit..l-am lasat si s-o stricat [batcap] ...nici nu stiu ce gust are da stiu ca la coloare e la fel ca si cartofii dulci.

cat despre vitamina d pentru M&M (ce-mi place cum suna  [:-)))] )... vigantolul e picaturi  si poti sa-l pui in orice what so ever, poti chiar se le dai direct in gura o picatura ca nu are gust de nik..poate de ulei de floarea soarelui. daca il pui de exemplu in paharu de lapte sau ceai nu o sa-si dea nici seama. (si vb lu darling eu is fitoasa cu mancare deci daca eu nu am nimic de comentat de gust... [alcool] [alcool] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, mai degraba poate fi vorba ca nemancand de 9 luni fasole si mazare, corpul a reactionat si a stat in loc... dulce mananc de cand am inceput regimul, si sa nu mai repet a mia oara ca la mine dulcele e dulce de la STEVIA cu IG 0! Deci e ca si cum nu mananc dulce! [:)] La grasimi, e adevarat ca nu suport lactatele degresate, insa nu abuzez de grasimi! Oricum nu-mi fac probleme; sunt multumita si asa... ziceam doar ce imi arata cantarul!

Sunt conforma si asta e cel mai important! Sa nu mai zic de glicemie si tensiune care sunt reglate doar din alimentatie! [flo2]

 

[:-)))] io is plina de napi... am roabe intregi in gradina, daca ma apuc sa-i scot! [:-)))] sapand sa pun un trandafir, am gasit un crater unde cartita mea cea draga [:-)))]  isi stransese pentru iarna o roaba de napi...ne-am prapadit de ras! sa nu mai zic insa, ca printe cele adunate erau si bulbi de lalele/narcise... [:-@]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata monti girl .... va doresc o zi conforma  [pl]

 

Darling se simtea ca-s fericita ????  [ascuns]

 

Brandusik foarteeeeee frumos ai povestit ... mi-ai facut un dor de duca ... mama mama , maine as pleca si eu la Barcelona ... o am in plan in viitorul apropiat , sper sa reusesc sa-mi indeplinesc si visul asta .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor.

Carmen, si mie imi e somn de mor...asa de greu m-am trezit azi...Perspective de zile libere nu am nici eu, asa ca suntem in aceeasi situatie...

Claudia, incep sa ma obisnuiesc si eu cu stevia lichida, intr adevar cantitatea face diferenta.Am pus in compotul de grapefruit si in skake ul de proteine, si a fost ok.In ceai sau cafea tot bleah mi se pare, in prajituri inca nu am avut curaj ca mi-e teama ca le stric...Tare incantata as fi daca as scoate fructoza de tot...

Brindu, care-i faza cu vigantolul, pentru ce il luati?

 

Eu iar nu stiu ce sa mananc azi...si la cat de mult am mancat aseara chiar imi lipseste inspiratia complet...ma simt de parca abia m-am ridicat de la masa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele,

 

in week-end am tot citit dar de acasa nu pot scrie, inca nu am rezolvat problema PC-ului.

Oricum Andanii voiam sa-ti spun de vineri, eu una am incredere in tine pentru ca, desi nu ai rezistat tentatiei de a manca o placinta ai o vointa extraordinara sa te mentii la Kg pe care le ai, chiar sa scazi.. Sincer nu este usor sa ajungi unde esti acum. [flo2]

 

Brandusik..admirat pozele... superbe. am un dor de plimbat..

 

Meniul de azi:

MD:(ora 6.00) 2 linguri tarate de ovaz; 1 gref; cafea

G:( ora 10.00) 2 oua, o felie de telemea

P: (ora 14.00) mazare cu piept de gasca

G: (ora 16.30) ceai

C:( ora 19.00) friptura de porc cu muraturi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Caress, eu cred ca e o traducere proasta a fasolii mung. Nu e soia. Quinoa, eu o pun intr-o sita si o tot spal sub jet de apa.

 

Branduso, nici eu nu am vazut muzeul Picasso tot din cauza de coada fara sfarsit. Sper sa mai mergem intr-un concediu la fratele meu si sa stam macar doua saptamani. Atunci putem vizita in tihna si fara graba. Si noi acolo ne-am muta la pensie. Sau chiar mai repede, cine stie.

 

Darling, esti singura pe care o stiu si care chiar se tine de sport acasa  [flo2]  Mersi de reteta cu napi. Imi cumpar si cartofi dulci sa fac la cuptor.

 

Dana, bravo ca te-ai mobilizat  [flo2]  Vezi ce iti fac extraplatele?  [:)]

 

Meniu ieri:

MD: oua ochiuri, telemea, rosie

P: salata cu rosii, castraveti, ridichi, pui si feta, salata verde

C: ciorba de ardei umpluti

 

Azi:
MD: tofu cu chimen, somon afumat, ceapa murata

P: briose cu ardei, ciuperci si branza brie

C: piept de pui la gratar cu sote de ciuperci

Mie nu mi-e somn dar sunt grumpy ca ma doare rau spatele  [mai]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...