Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata, ce atmosfera de concediu... de vara insa [:-)))] ...

Carmen, noi deja am luat biletul de black friday; am mers 4 ani in Obzor, la Miramar si as mai merge inca 10 ani acolo... din pacate nu ne mai permitem acolo anul viitor, asa ca am ales tot in Obzor la Casablanca!

Ne place in Obzor, ca este zona super linistita, plaja goala, apa foarte curata si clara! [:)]

Am fost cuminte zilele astea, insa am inceput o cura de fructe: mere, portocale, clementine, pomelo - si azi aveam 1 kg in plus fata de saptamana trecuta! Corpul a pus deoparte o rezerva buna de zahar... pana dupa anul nou, nu cred ca mai raportez nimic scadere! O iau cu forte proaspete din ianuarie; mi-am propus deja o alta cursa de -4 kg pana la 8 martie! Da sa ajungem sanatosi pana atunci! [:)]

Meniu am avut, omleta, peste la cuptor, varza si dulce doar fructe, si vreo 2 bucatele de ciocolata 85%! [:)]

 

O saptamana frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

claudia, sa stii ca si eu stagnez, dupa scaderea spectaculoasa, dar sunt ok, ca mi-am atins target-ul de Craciun. In obzor am stat la Sol Luna Bay in primul an si in al doilea an la Riu Helios Bay. Am invatat Obzor pe dinafara si tare as vrea sa schimb.

cge, in Nesebar as lua la Sol Nessebar Mare. Am inteles ca au si un mini aqua parc pentru copii. Complexul asta Sol e undeva in sudul statiunii, chiar pe plaja, intr-o zona mai pustie. Ca sa ajungi in oras trebuie sa te deplasezi cu masina, dar macar e Nessebar vechi aproape. L-am vizitat in primul an cand am fost in Bulgaria, este atat de frumos, perfect refacute casutele vechi, o placere sa te plimbi pe stradutele alea, parca esti in alta epoca si alt timp. E ok de plimbari seara si cascat gura cu copiii. Noi nu prea suntem fan aglomeratii si parcuri de distractie.

Myhaella, in Grecia m-as fi dus exact pentru marea aia in culori care mie mi se par ireale si pentru peisaje, dar anul asta am avut extrem de multe cheltuieli, multe neprevazute si se simte la buget. In plus ne-am inmultit, nu mai suntem 3, suntem 4, ceea ce duce la revizuirea bugetului iarasi. Pana ne obisnuim in noua formula si ne ajustam... dureaza. La momentul asta m-ar aranja mai mult un spalat de creier relaxat la AI in Bulgaria, desi in fundul sufletului oftez dupa palmieri si apa exotica... eventual numai eu si sotz... nu am mai mers noi singuri-singurei undeva... din timpuri imemoriale... Poate vara urmatoare sa gasesc o tabara pentru fete si sa evadam si noi separat... visez si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e o zi ce a început cu +1 kg, nici nu se stabilizase de ieri kg pierdut ca a revenit.. e clar ca orice abatere mică (cateva linguri de salată boeuf...) se vede imediat, deşi ieri am făcut yoga 1,5 h si abdomene cu Shaun 0,3 h...

Caress, parca tu ziceai ca în perioada când ai slăbit mult nu mancai preparate cu făină monti, nici naut, fasole boabe sau dulciuri monti? Mă gândeam sa prestez tortul cu nuci dar cred ca mă abţin având în vedere cântarul de azi..

Carmen, Sf Constantin si Elena este o staţiune liniştită cu hoteluri pe plaja, nu am stat însă acolo. De ex Sunny Beach ca statiune nu mi-a plăcut dar hotelul da si plaja minunata, cu intrare lină metrii de la ţărm, la Obzor nu e asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu, un AI decent in bulgaria costa comparabil cu un sejur si cu mancat la terase in grecia. Singura diferenta dupa calculele noastre a fost distanta. [:)]  Asta mi se trage de la un AI de acum doi ani care a fost extrem de avantajos, dar din 7 zile 5 am vomitat si am avut scaune diareice, 3 persoane din 4 cati suntem noi. Si mai era si in mijlocul campului de nu erau terase sau restaurante unde sa poti manca, a trebuit sa mancam in continuare la restaurantul lor, noroc ca aveau ceai de menta si paine prajita. Asa ca decat asa, mai bine am condus 12 ore in loc de 4-5 si am facut plaja in fiecare zi in alta parte, ne-am bucurat de niste peisaje de vis, am mancat peste si calamar pe saturate, nu ne-a strambat din nas nici un chelner. Adevarul e ca mie sejurul de acum doi ani mi-a pus capac si pentru multa vreme n-o sa mai vizitam bulgaria. Cand o sa-mi treaca supararea tot la nessebar vrem si noi sa mergem, la sol asta de care zici, desi ca pret sol e la fel cu un sejur in grecia, daca nu cumva chiar putin peste.

Iar la munte noi mergem la noi, in moeciu, copiii au invatat anul recut sa schieze la fundata sus la cheile gradistei, avem aceeasi pensiune unde ne cazam unde am mers de mai multe ori si ne simtim bine, n-am avut surprize neplacute. Singura parte negativa ar fi drumul aglomerat, dar incercam sa nu ne intoarcem duminica.

 

Eu am avut un weekend nebun cu doua petreceri de copii, una sambata alta duminica. Am mancat tort si pizza [batcap]

 

Acum am mancat hummus de cumparat cu paine de-a mea integrala. Pun sa fac o supa deasa cu legume, cred ca imi pun separat intr-o craticioara pentru mine si imi fac cu linte si la restul cu cartofi, ca fi-miu stramba tare din nas. Iar felul doi mancare de fasole verde.

Desert am portocale si chec cu coacaze si coaja de mandarina, eventual un pumn de alunie, nuci si migdale amestecate. Aaaa si mi-am amintit am zis ca fac pilates azi. [pk] [aerob]

 

Sa aveti o zi frumoasa si conforma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si iar e luni [q]

 

Mihaela, am facut vreo doua luni doar. Peste exercitiile la bara de tractiune saream.

 

Carmencat, in Bulgaria nu am fost niciodata iar in Grecia vom merge probabil anul viitor. Inca nu stiu unde si mi-e groaza de drum, dar o data vrem sa vedem si Grecia. Mie insa inima mi-a ramas la Brela in Croatia. E drept ca am facut 12 ore cu tot cu opriri, dar dupa ce am iesit din tara am intrat pe autostrada si am mai coborat la vreo 50 de km Brela. E superba plaja, marea, mancarea, ai ce vizita, e de vis.

 

De saptamana asta vreau sa fac de doua ori pe saptamana pilates si exercitiile de abdomen a lui Tony. Paote incep si eu sa ma mai modelez un pic prin partile esentiale [:-)))]

 

Meniul il scriu mai tarziu. Raport nu dau ca sunt cu rusii pe cap.

 

Pupici  [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela hai sa fiu eu babau din poveste [vrajitor] ...e imposibil sa ai o scadere de 1kg in 2 zile daca nu ai peste 130kg si mai ales daca nu mori de foame in cele 2 zile...fluctuatiile de pe o zi pe alta +/- 1kg chiar nu se pun

eu iti pot spune ca am avut si fluctuatii si de +3 de la apa de pe o zi pe alta...[barfa] din pacata niciodata -3 [batcap]

 

meniul meu azi:

Md: lipie integrala cu mozzarela

G: banana, energizant, o felie de pomelo

P: legume la tigaie cu juma de piept de pui la gratar

G: mere poate si un baton de cereale

C: humus cu wasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupppp 

 

Puisorule daaaaa, si mie din toata Croatia  mi-a placut Brela cel mai mult ... daca e sa merg in Croatia doar acolo as mai merge  [pk]  [pk]  [pk]

In Bulgaria nu am fost  [fri]  [fri]  [fri] si nici nu ma atrage deloc sa merg  [:-)))]

In Grecia mi-a placut pana acuma tot ce am vazut .... darrrrrr mai am multe de vazut in aceasta tara minunta ....  [pk]  [pk]  [pk]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

am fost in week-end am taiat porcul, am mancat putin sorici, si carne la gratar cu salata de varza acra.

 

Aseara am facut mancare: ciorba de purcel.... si quinoa cu peste afumat...

 

Meniul de azi:

MD; pua fierte cu branza telemea; cafea

G; miez de nuca

P: quinoa cu peste afumat

C: iaurt 0.1%+tarate de ovaz.

 

Imi place ca deja se misca cantarul... si macar sa ma mentin la greutatea actuala...

Trebuie sa caut ceva retete pentru Craciun( dulciuri).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Eu 57 kg ,dar sint in perioada Z ,asa ca trag speranta sa fie mai putin. De regula nu se adevereste! [:-)))]

 Tin post in continuare si culmea nu prea ma deranjeaza. Am poftit rau la niste placinte cu brinza si cu dovleac. Aratau super! Daca ar fi fost monti macar aluatul poate luam o gura din aia cu dovleac. Arata apetisant!

Azi:
MD-wassa cu zacusca
P-ciorba de fasole , iahnie de fasole cu ardei capia copti, cu lamiie
G-pomelo
C-salata de vinete cu rosii cherry,o cioco sly ,niste seminte

Am scapat de examene asa ca relaxare maxima. Doar teme. [:-)))]

 

Pup! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata,

 

Deci, toate am fost la Obzor. [:)]

Noi am fost decat in 2013 la Sol Luna Bay. Si am vizitat Nessebar, din Obzor.

 

In rest, am mai fost 1 data la Albena si de 2 ori la Nisipuri.

 

Noua ni se subtiaza substantial bugetul de vacanta de vara, din cauza drumului Canada-Ro, si dup-aia incercam sa avem o sapt. de vacanta cat mai abordabila si ca timp si ca pret.

Nu stim ce varianta o sa alegem ptr vacanta de vara viitoare.

 

Dulcetica, felicitari ptr examen!!

Darling, "La Multi Ani" sarbatoritului!

 

Eu sunt pe stagnare, din cauza racelii de sapt. trecuta.

Acum sunt mai bine, si incerc sa fiu cat mai conforma.

 

Md: p. integrala cu magiun f. zahar+ceai negru;

g: mandarina;

p: v. calita cu c. de porc + 2 patratele cioco neagra;

c: fajitas de pui (t. de pui cu ardei).

 

O sapt. buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...