Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna ziua monti girls ... va doresc o zi conforma si frumoasa 

 

Marietuta 

- fasiutele de pui intotdeauna le fac in cuptor .... cu diverse pe ele ...branza susan, in , seminte de floare .... cum am si ce am in casa 

- despre falafel pot sa spun ca eu am facut copt in cuptor si iese mult mai bun decat prajit ... prajit mie mi se pare gretos .... copt e mult mai crocant si gustos din punctul meu de vedere 

- eu fac oua umplute cu ton sau cu ficat de pui .... ies super bune si intotdeauna apreciate de altii 

- e foarte bun avocado cu ton si ceapa ... 

sau 

- varza rosie cu pasta de nuci ... foarte buna 

 

googaleste putin si gasesti zeci de retete de aperitive ... le mai monticizezi tu putin 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu tocmai am constatat ca m-am prostit de tot. Am facut varza tot ce stiam despre montignac si am luat din el doar ce mi-a convenit mie asa ca am tinut pana acum o Faza II mai mult decat relaxata, cu abateri mari si dese. Asa ca m-am decis sa iau iar la citit cartea, si chiar daca sunt usor mai ciudate o sa incerc sa fac cateva retete originale de faza I, ca eu cand l-am descoperit pe domnul asta acum muuulti ani am cumparat si cartea de retete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Minipizza monti buna si pentru copii si pentru adulţi :), lipii monti umplute cu somon afumat si almette si eventual câteva fire de chives, bruschette din pâine monti, ouă umplute în sos de maioneza cu marar :) chiar si supă crema mi se pare ok dacă ai nişte boluri mici si haioase ca design.

 

Branusik, eu de regulă am fluctuatii mari de greutate între dimineaţa si seara, retin multă apă, din.cauza de sare mai multă decât trebuie si lactate în exces. Greutatea dinainte de scaderea de 1 kg în 2 zile o aveam de 1 săptămâna, de aceea am luat în serios scăderea dar nu a fost, nu-i nimic, continuăm tot cu Monti :)

 

Deci humusul cu pastă de susan e de Faza 1?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, daca vrei sa tii un F1 curat, poti adopta metoda mea... scoti lista cu alimente cu IG<35, si le combini cum vrei tu, fara restrictii! [:)]  E foarte simplu si fara bataie de cap, daca poti combina asta cu asta... Pentru mine asta este F1.

Alimentele gen ...integrale sunt clar de F2!

 

Andanii, cum e reteta aia de varza rosie cu pasta de nuci?? [:-@]  Vreau si eu...

 

Eu am in meniu zilele astea: ciuperci cu smantana, fasole verde cu limba, si ar trebui sa fac ceva dulce, ca nu mai rezist... ceva gen briose cu afine...

 

Myhaella, da humusul cu pasta de susan este de F1; evita totusi sa pui mult ulei cand il blenduiesti!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia ... pasta de nuci se face asa: se pun nucile in apa si se lasa asa cam o zi ... se pun in blander , cu putin usturoi , ulei masline si apa ... pana se face o pasta ... e super , super buna sa stii  [pk]

 

Mihaeyla daaaaa ... humusul e pentru faza I a .... si eu pun foarte putin ulei  [alcool]

 

Androix intr-adevar din cand in cand trebuie sa mai recitim cartile  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela... e normal sa ai fluctuatii mari peste zi..avand in vedere ca tot ce mananci sau bei nu se elimina in 8 ore... si la fel de normal a fost greutatea ta stabila o saptamana,...inseamna ca aia a fost greutatea ta adevarata...cea cu -1kg in 2 zile o fost poate ai baut mai putina apa..poate ai mancat mai putin..deci nu relativ...e grele tale cu kg sa spunem am slabit sau nu..pentru ca la noi ca si femei intra multe in ecuatie..cert e ca cel mai bine se vede scazutul la centimetriiar daca io stiu 2 sapt la rand ai sa spunem o greutate cu minus atunci e batut in cuie ca ai scazut daca nu....astepti urmatorul cantar [fri]

 

eu m-am cantarit azi ...stagnare fata de semnatura..si merg si vineri acasa la mama [pk]  [pk] ...deci...ultimu cantar va fi joia asta dimi...si dupa...abea dupa anu nou ma mai cantaresc sa vad cat de [porc] am fost [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Brindu,ai grija![:-)))]

Azi:

MD-wassa cu zacusca

G-4 mere f mici

P-pe la 16.30-fasole verde cu usturoi si wassa cu zacusca,o cioco sly amaruie

G-niste caise uscate

C-conopida cu usturoi,seminte

Am facut lectii ,acum ma uit la un film ,apoi nani.

Pup si noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Humusul il cumpar pentru ca am făcut numeroase încercări sa-l fac în.casa dar niciodată nu mi-a ieşit cremos precum.cel din comerţ, acesta de la cristim nu are nepermise în el, sper doar sa nu puna prea mult ulei...

Carmen, e ok la gust nesul fără cofeina? Ca nu am văzut la pliculete doar la cutie mare.

Pana la urmă am mâncat pui.prăjit (o aripioara mica)...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, nu am facut grisine, dar saratele am facut de multe ori si ies tare, tare bune.

 

Marieta, poti face si una doua rulade aperitiv daca ai timp, sunt de mare efect.Una verde si una galbena, cum am facut eu de Paste.S-AU MANCAT PRIMELE!

 

Mihaela, ce legatura e intre retentia de apa si lactate?

Eu nu mananc humus cumparat, mi se pare ca nu se compara cu cel facut in casa-evident, exceptandu l pe cel de la libanez, care e divin...Dar eu fac cu naut din conserva, nu il fierb eu , ca am avut experiente tare neplacute cu ala.

 

Brindu, sa stii ca eu am variatii de 1-2 kg intr o saptamana, si nu e apa.Eu miercurea trecuta aveam 54 si ceva, azi am 56.5-bine, am mancat in prostie, inclusiv nepermise, ca ma sufla vantul dupa indigestia aia...

 

In alta ordine de idei, vreau vacanta...inepand cu 22 sunt  in concediu doua saptamani, abia astept...singura chestie care nu mi convine e ca sala va fi inchisa, si nu stiu cum o sa stau de pe 22-6 fara sport.Va trebui sa ma mobilizez sa fac acasa, sau ma duc in alta parte, la una din salile unde mai preda instructoarea mea preferata.

 

Acum fac o budinca de quinoa cu lapte Monti si caise deshidratate, sa vedem ce o iesi...tatonez cu quinoa asta, nu prea stiu cata sa pun, cum se fierbe...

 

PS-s-a branzit laptele...o fi de la smantana rece pe care am adaugat-o?De la caise?Acum vad ca scrisesem lapte Monti, nu, era lapte degresat.Am pus si 2 linguri de chia la final, daca tot s-a branzit macar sa dispara tot lichidul...:)))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...