Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

carmen mama mea ii face lu tata ceai de frunze de ceapa tatal meu tusind la cel mai mic rece...dar nu tin minte sa-l si doara.

mie cand eram micutza imi punea mama pe piept ori mamaliguta fierbincioara intr-un prosop..ori cartof ras frecat cu otet caldut la fel intr-un prosopel (ca tot la fel ma apuca...mai ales noaptea)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

brindusik, nu tusesc, doar ma doare gatul. Ceai din frunze de ceapa exlus! Brrrr! Ne-a dat o data la gradi si de atunci nu suport nici mirosul de ceapa fiarta!

claudia, iau seara exact nurofen de raceala si gripa, doar doar ma mai lasa durerea. Nimic.

 

Sper sa treaca de buna voie pana la urma (bine, cu ceva nurofen si sa incerc cu strepsils)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu cred ca trebuie sa modific cantităţile si sa urmăresc strict intervalul dintre mese, vad ca stagnez chiar depun... Si sa mă cantaresc 1 data pe săptămână.

O sa trec pe monti stict adica iaurt degresat cu tărâţe ovăz la md, prânz un fel de mâncare cu carne, garnitură si salată si seara cina glucidica, adica supă crema sau briose cu legume sau pizza monti. Gustări cioco 85%, fructe cu ig mic si cafea cu cofeina, nu pot sa renunţ la ea, de 2 ori pe săptămâna un pic de vin. Măcar 12 zile până la Crăciun :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat germeni de grau, mama ce-mi plac cu iaurt dimineata. Am verificat GI pe siteul lui Monti si-i 15 deci unda verde. Insfarsit am gasit un MD glucidic care sa-mi placa, am sa adaug si pudra de canepa. 

 

Carmen ai incercat gargara cu apa sarata ocna si spray cu propolis? Eu am avut probleme cu amigdalele, nu le-am scos inca dar eram cat pe ce. Sigur ai o inflamatie ceva.

 

editez ca am uitat sa-i zic lui Carmen de echinaceea, am luat picaturi dizolvate in apa, pt imunitate. A functionat la mine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, si eu am fost cu durere de gat vreo o sapt.

Pe mine ma ajuta mierea, si bomboane de gat. Si ceva de intarit imunitatea.

Si citrice. Dar mierea nu e Monti. Sanatate!!

 

La farmacie mi-au recomandat gargara cu apa cu sare (si sefa mea mi-a zis ca merge si cu apa de gura [fal] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen chiar ca poti sa incerci cu gargara cu apa si sare (e mai mult pentru dezinfectat daca ai vreo infectie)...
aprob ce spune cge ..si la mine merge miere cu o lamaie taiata bucatele mici mici (vreo 1-2linguri de miere la 1lamaie) ....eu cand vb ca vizitata de lup asta am mancat de mi se sterpezisera dintii de la atata lamaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CARMEN sanatate! Eu cred ca e ceva psihic, poate din cauza oboselii. Incearca cu un ceai anti-stres. Mie imi trece durerea de gat de la tonsilotren, sunt homeopate.

 

Meniul de azi;

- oua fierte, mustar, cafea

- mancare de linte, carnaciori, castraveti murati

- mamaliguta din tarate de ovaz, iaurt, un pahar vin (oare asta ma stagneaza?)

 

Gimnastica nu am mai facut, nici in zilele urmatoare nu o sa fiu prea libera...sper sa nu ma apuce durerea de spate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls.Zi lunga la cabinet, program la sala, apoi sedinta la clinica...Sunt zob.Ieri noapte m-am culcat f tarziu, nici nu stiu cum am rezistat pana la ora asta...

Meniu azi :

MD-13.00 IAURT CU TARATE DE OVAZ, GERMENI DE GRAU, CHIA SI GOJI

P-16.00 IDEM

G -UN BATON PROTEIC HOMEMADE

C-23.00 OMLETA DIN 2 OUA CU 2 FELII DE PAINE INTEGRALA PRAJITA-F2

O BUCATICA DE CIOCOLATA DE CASA CU FRUCTOZA.

 

Va pup si va doresc o noapte linistita...

 

PS Si eu sunt cam racita, de aia nici nu mi a trebuit mancare azi toata ziua...Sper maine sa ma simt mai bine, desi nu am luat absolut nimic.Eu am un fel de traheita, nu ma doare in gat, dar tusesc si mi curge nasul un pic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Carmen, incearca sprayul "gatulet fericit". E un spray cu miere, propolis si echinaceea si in Cluj il cumpar din Mol sau din Cora de la standurile cu produse apicole. Noi de un an de cand l-am descoperit doar asa tratam durerile de gat.

 

Androix, stiam ca Monti tot indeamna la MD si cine glucidice, dar depinde daca te potrivesti cu ele. Eu de ex, dupa un MD glucidic sunt lesinata de foame in maxim doua ore. Si nu e ok. Iarasi cinele glucidice sunt ok daca mananci pranzul acasa sau mananci cu carne. Eu de obicei am pranzul la pachet si mai putin consistent, asa ca cina musai e lipidica si gatita.

 

Diana, nu e de la vin, stai linistita. Si eu mai beau seara cate o jumatate de pahar si cantarul merge tot in jos. Cred ca te-am mai intrebat si anul trecut, sunt ok patinele astea reglabile din plastic? Ma tot gandesc daca sa nu ii iau la Stefi de piele.

 

Nici eu nu mai am timp de nimic. Sunt intr-o goana continua dupa cadouri, dupa locatie de rev, dupa calendare, si tot asa.

 

Dar cantarul meu e un adevarat prieten si azi-dimineata imi arata 53 de kg [pk]

 

Meniu ieri:

MD: gofre conforme cu telemea, gelatina de la o cutiuta de racituri

P: doua feliute de wassa cu gem conform

G: inca vreo 3 gofre

C: paine integrala cu pasta de jumari, o jumatate de pahar de vin

 

Si azi e vineri [batetoba] [batetoba] [batetoba]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...