Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai fetelor, de ce va complicati voi cu paine, si nu faceti chifle...alea cresc frumos, nu raman crude, au gust de paine si sunt bune ,bune.Eu care sunt praf la aluaturi cu drojdie, fac niste chifle din faina Monti, de mori...Am pus 2 lingurite de gluten la 300 g faina si au iesit superbe.

 

Am facut un aluat simplu simplu, cu 1 plic de drojdie, 2 linguri de ulei, 300 g faina Monti cu tarate de ovaz, 2 lingurite cu vf de gluten,sare si un vf de fructoza.Intr o ora era crescut, le-am mai last si in tava vreo 20 minute si apoi le am crestat si copt la foc mic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fara gluten nu ies?Unde gasesc gluten? Vreau sa fac si eu ,ca wassa mea are fibre doar 21% si mi-e pofta sa mai maninc uneori cu cite ceva.

Urati-mi succes, ca m-am gatit si plec la restaurant, la o taiere din mot. [:D]Mincaruri una si una....

Azi:

MD-3 wassa cu zacusca

G-2 mere mici

P-o salata de rosii si un pastrav cu lamiie

G-strugure

C-plec la restaurant ,la un luat din mot( sper sa ma abtin)

O seara buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, ies si fara gluten...ies si fara faina, doar cu amestec de tarate, i in opinia mea alea sunt cele mai potrivite in perioada de scadere in greutate.Amestec de tarate-de grau, ovaz, secara, psylium, cu ou si drojdie, sub forma de turtite coapte la cuptor, eventual si cu ceva seminte.Eu in F1 nu m-am atins nici de wasa nici de faina integrala in absolut nimic-nici in clatite, nici in paine, chifle, deserturi, etc.

 

Darling, fa doar aluatul si dospirea in masina, si pune apa mai multa decat pentru painea normala.Nu va iesi nimic daca o si coci, va ramane cruda si umeda.Apoi scoti aluatul si il faci chifle la cuptor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat cu o ora mai devreme ca eram rupta de oboseala, cica sa ma odihnesc. 

O masina de rufe e pe terminate, negresa adaptare de la tort monti e gata, toata lumea mancata, spalat vase, indopat caini, scos la decongelat ce imi trebuie sa fac mancare maine. Strans rufe, impachetat, pus la loc.

M-am odihniiiiiiiiit...

 

Asa, acu' meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: o cioco mica sly, ness fara cofeina

P: 2 rosii mici, 1 castravete, branza telemea

C: 2 oua scrob, putina telemea, lins craticioara de glazura de cicolata

 

Maine vreau sa fac asa:

-humus

-salata de vinete

-salata de ardei copti

-mancarica de mazare

-piept de pui fasiute cu susan la cuptor

-pastrav la cuptor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! imi cer scuze pentru disparitie, insa parca am intrat intr-un carusel care se invarte la infinit cu o viteza ametitoare. abia am timp sa merg la baie, forumul nu l-am mai deschis de zile, vai viata mea! am fost prinsa cu expozitia, acum sunt cu inventarul si mutatul sediului, cu comenzile de la clienti, asa ca de inainte de Craciun, e o nebunie totala!!!

 

cu monti...am stat cu el si pe langa, la expozitie mi-a fost imposibil sa fiu 100% conforma, sala am pus-o in cui in ultima saptamana, insa la cat m-am agitat pe aici si am alergat pe strazi am facut miscare :)). Greutatea stationeaza, 62.5 in continuare, deci am pierdut cursa de Craciun anul asta, asta e, ne "jucam" in continuare.

 

Ma intreba cineva ce-mi doresc de Craciun...vreau liniste si pace!!! dar multa, sa pot sa-mi aud gandurile, ca acum am o harmalaie si o vraiste in cap, ca abia ma aud.

 

Va pup si voi reveni...cand s-o opri nebunia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...