Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Asa meniul de sapt. viitoare:

pizza conforma, lipii cu salata de conopida cu maioneza, carnati cu varza si mamaliga de naut.

A, si o tocanita cu piept de pui.

 

Caress, sanatate.

 

Dulcetica, si eu tot ca tine, m-am dat in stamba ieri cu o placinta cu mere.

Am avut o zi grea la job, am ajuns acasa, mi-era frig, aveam de lucru, copiii nu vroiau sa manance ce aveam si nici placinta, asa ca m-am razbunat, si m mancat io.

Dar nu mai facem, da ?

 

Ma apuc de treaba ca de asta e weekend, nu?

 

We placut si conform,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cge ca tare bine zici cu week endul, ce mai visez si eu la unul in care sa dorm, dorm si sa dorm iar. Atat! cu mici pauze de mancare atat cat sa nu doara stomacul. De 5 ani nu am mai avut weekend, ba am avut perioade cat la job era mult mai relaxant ca acasa. 

 

Tocmai am scos chiflele de la cuptor, sunt OK...ish  destul de molcute la mijloc, ma asteptam sa iasa mai bine. Sunt mancabile, am balotat 2 dupa workout, asa simple. Cat a dormit Alex eu cu Eduard am facut Plyometric Cardio Circuit, deabia m-am abtinut sa nu lesin de ras cum isi masoara muschii din 3 in 3 minute. Avea grija sa avem apa la indemana in pauze, e mortal cand face flotari.

 

Pun poza cu o chifluta:

post-61688-0-38391200-1387035370_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si painea mea e mai putin reusita, data viitoare fac cu tarate de ovaz mai degraba decat de grau. A iesit cam tare si are gustul ala specific de tarate, nu e foarte buna, dar o s-o consum eu. Faza naspa e ca dupa ce am facut paine ieri si azi, probabil luni cel tarziu va trebui sa fac inca o data si pentru restul familiei ca ei nu cred ca ma onoreaza cu asta cu tarate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu salata boeuf decât combinaţii care nu seamănă cu originalul mai bine două linguri si gata, si mie îmi place f mult. Sau găsit un surogat gen ouă umplute in sos de maioneza si puse murături tocate mărunt în sos. Eu salata de peste o fac din ton, castraveti murati, masline, zeamă lămâie.

Nuca de cocos e conforma pentru Faza 1? Îmi plac dulciurile cu nucă de cocos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi:

MD: 2 oua scrob, cu putina branza telemea, 2 bucatele de negresa conforma

P: humus cu ardei copti

C: (invitati la ziua surorii mele) salata de vinete, pasta din branza telemea cu smantana si marar, juma' de pulpita de pui cu varza calita (numai noi varza calita, restul piure de cartofi), 2 bucatele de negresa luata de acasa (desi tortul era e casa si arata de nu se poate povesti), 1 pahar de vin, 1 pahar de sampanie

 

Sper sa nu ma taxeze cantarul maine dimineata, oricum am mancat cate putin din tot ce am insirat mai sus si ne-am intins intre 4 si 7 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helloooo girls [fiesta] [fiesta]

 

vad ca sunteti cuminti [barfa] mai putin dulce  [:-)))]  [:-)))]

 

sunt acasa... nu pot sa spun ca sunt foarte conforma (ca o facut mama o placinta de mere bestiala...o facut-o cu foi cumparate si nu a pus zahar dar o pus stafide... ma multumesc cu gandu ca e macar sanatoasa daca nu slabesc de la ea  [alcool] ); de 2 zile tot mananc icre (cu paine facuta de mama cu tarate si integrala da nu pastreaza 50-50 cred); azi am mancat peste prajit si cu mamaliga(normala)..si din nou icre [biz]  [biz]

acu seara am culminat cu niste gutui coapte cu miere [clo]

 

si ca tot se vb de salata beuf...anu trecut am pus ashea: patrunjel, pastarnac, morcov, telina , castreveti murati si piept de curcan..si maioneza. nu am simtit deloc lipsa cartofului si eu is moarta dupa cartofi...

 

darling swede is napii..cum is la gust ? ca am cumparat o data, da l-am lasat pana s-o stricat si l-am aruncat [fri]

 

eu dupa cum spuneam anul asta am in program acu ceva vreme: [buca] saratele monti, tiramisu, tort de nuci; salata beuf(ca anu trecut) , racitura (anu asta vreau din urechi de  [porc] -am ajuns eu la concluzia cu mama ca nu ne plac inaripatele in mancare..decat poate doar o ciorba alba cu inaripata de tara); turtele mele de vis cu kefir ; sarmale (inca nush daca o sa fie cu quinoa sau pur si simplu cu carne si legume) [yum]; poate o sa fac si niste salata de ciuperci (stranse de ai mei din padure)  cu maioneza si usturoi si castraveti murati..si pe cai  [flirty]  [cri]  [disco]  [disco]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Brindu ,subtire ,subtire...

Am facut-o lata 2.[:-)))] [:-)))] Declar deschis sezonul sarbatorilor!

De mincat n-am mincat mare lucru aseara si mincarea era conforma ,dar am baut cite ceva si am mincat beep beep beep (dulciuri f fine:minitarte cu capsuni, fondante,macarons si ma opresc aici sau vreti sa continui?)[:-)))]

De azi cumintica foc.

Acum mi-e foame,dar nu stiu cu ce sa incep.[:-)))]

La mine in casa se doarme tun ,numai eu bintui aiurea si imi caut ocupatie. M-am culcat pe la doua si ceva si m-am trezit la 6.

Ma gindesc sa ma uit la un film.

O zi buna si am incredere in voi ca ma sustineti ,sa revin pe calea cea dreapta. Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darling, eu fac chiflele mai mici, nu atat de inalte si se coc bine.Cand le pun au max 2 cm si se umfla cam de 3.Si parca imi ies mai albe...:)

 

Dulcetica, la macarons nu rezist nici eu...cand am fost la congres am mancat in fiecare zi , si cu greu m-am abtinut la 3/zi.Cumva te inteleg, nu ti-ai mai facut un dulce de nu mai stiu cand, ai un meniu de un plictis infinit...Dar e 15 dec, daca o tii asa pana pe 6 ianuarie ti se intorc cu bonus kg.Nu e pacat?

 

Eu am facut aseara tortul de nuci, dar cu migdale, si l am mancat cu o sarlota/pannacotta de vanilie.Buna combinatia!!!

post-79951-0-20964100-1387096638_thumb.jpg

post-79951-0-20964100-1387096638_thumb.jpg

In rest am fost cuminte si conform, am mancat MD ca de obicei, un pranz tarziu compus din ardei, castravete, ton cu lamaie si branza tofu-f buna, intr adevar-, si seara o salata de cruditati cu maioneza de avocado.

post-79951-0-57840800-1387096674_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...