Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata monti girlies :)

 

Brandu bine ai ajuns acasa, bucura-te la maxim de fiecare minut cu toti cei dragi, trece tare repede! Cred ca swede e un soi de gulie, e mai galbioara la miez insa si are un gust care aduce cu varza, nush cum sa ti zic. Din cercetarile mele napii sunt topinamburii sau Jerusalem artichoke. Astia sunt mai mititei, lunguieti si parca s bubosi :)

 

Caress tocmai mai pun o tura de paine la masina, surprinzator a avut succes (in lipsa de alternativa a mers). O sa le fac mai mici si mai turtite. Farfuriuta ta de desert arata exquisite :) o sa mi iau si eu forme de sarlote ca ale tale, efectul e wow! Cum de sunt asa galbene sarlotele?? Imi ploua in gura :)

 

Dulce ce as mai da sa am si eu energia ta, cum sa te scoli la 6 cand toti dorm...

 

Carmen intru pe 4 share sa te vad.

 

Eu am administrative multe azi, vreau sa scot si piticii la aer, sper sa nu ploua haha

 

O zi buna :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulce ce as mai da sa am si eu energia ta, cum sa te scoli la 6 cand toti dorm...

 

 

Din p[acate nu e nici o energie ,e doar virsta a treia. Nu stiu cum sa combat insomnia si am niste cearcane groaznice.

Miine-s tare curioasa sa ma urc pe cintar.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca se vad kilele pierdute. Da, ma simt mult mai bine si... mai tanara.

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: 2 ciocanele pui rotisate, cafea cu cofeina, 1 cioco sly (copiii la mama, noi la film, azi ne-am luat zi libera)

P: humus cu ardei copti

G: ness fara cofeina, 1 bucatica negresa monti

C: cateva bucatele mici de pui cu susan (facut pe hartie de copt la cuptor, mersi de reteta, a iesit absolut minunat), 1 pahar vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls!

Brindu, sarlota am facut o exact ca pe pannacotta , doar ca am avut si 5 galbenusuri ramase de la pseudo macarons ii aia, si le am pus si pe ele.De aia a iesit si asa galbena.

 

Azi am facut somon cu orez si legume chinezesti, briose cu spanac si ciuperci, la care am pus si tarate ca sa se lege mai bine, si am incercat o reteta de turta dulce.De aratat arata superb, la gust...ma rog, merge, dar nu prea seamana...post-79951-0-68714700-1387137176_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

M-am cintarit si am 57kg . Foarte suspect! Probabil daca n-as fi mincat aiurea ,azi as fi avut o scadere. Multumesc lui Dumnezeu ca n-am pus nimic!

Ultima saptamina de scoala si apoi vacanta.

Cu meniul revin pe seara.

Caress,frumoase prajiturele pui!

Carmencat,felicitari !

Va pup ,va doresc o zi buna si conforma!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Si la mine a luat-o usurel in jos cantarul dar nu merita mentionat inca. Incerc sa scap de prostul obicei pe care il aveam pana acum de a ma cantari aproape zilnic. Asa ma gandeam si razgandeam in legatura cu toate variatiile posibile si imposibile. 

 

Azi dimineata: paine integrala conforma cu branza 0.2% si o felie cu marmelada de mere fara nimic.

La pranz voi manca peste prajit si varza calita, eventual o lingura de mamaliga de ovaz.

Diseara iar supa crema, cred ca se termina, trebuie sa-mi caut alta cina.

Gustari: mere, portocale, nuci, coacaze uscate, kefir.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Eu avansez cu pasi mici.

 

Am facut gemul de gutui cu pere. Mi-a iesit cam 2,6 kg de gem si am pus cam 300 de grame de fructoza. Cred ca as fi putut folosi o idee mai putin dar la inceput mi s-a parut ca e nevoie ca sa se formeze sirop in care sa fiarba. Iar eu mai aveam in plan sa pun o gutuie mare insa nu a mai fost loc in oala de 5 kg si n-am mai stat sa mut gemul in alta oala. Cred ca imi fac compot din cea ramasa.

Nu prea cred ca se poate considera gemul ca fiind de F1. Voi ce ziceti de combinatie si de IG-ul ei?

 

Am zmeura si unt de cocos sa fac odata batoanele. Luasem afine dar le-am dus inapoi ca erau expirate.

 

Trebuie sa gasesc si eu praful de tumeric pe undeva. Credean ca e doar pentru culoare insa se pare ca ajuta la tinutul sub control al greutatii, ajuta organismul sa arda grasimile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...