Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata, frumoaselor!!!

 

Sunt racita cobza, ma ustura nasul de la atata sters de muci, si nu pot respira decat pe gura. Noroc ca n-am febra.

 

A trecut si ziua mea, am gatit de mi-au iesit ochii din cap ptr tot felul de mancai. am cazut lata dupa aceea.

Am inceput sa merg la fizioterapie (chiar dupa ziua mea, ca sa simt mai tare ce baba sunt [:(]  ), ca mi-a iesit o galma intre prima coasta si stern, care imi dadea niste dureri de umar cumplite.

Kilogramele nu vor sa se dea duse, se tin cu dintii de mine, ce-i drept nici eu nu sunt destul de hotarata, asta e. Am nevoie de Brandu cu maciuca [mai] .

Meniul de sambata:

MD: o conserva de peste cu paine integrala din mai multe cereale

P: hummus cu pui la rotisor

C: alune d e padure

 

Meniul de ieri:

MD: ou fiert cu paine integrala din mai multe cereale.

P: pui umplut cu caise uscate si mustar. salata de morcov, telina, topinambur.

G: niste pufarine, mama lor de pufarine [bang]

C: o clementina

 

Azi am mancat niste curmale la MD.

P: ciorba de peste si file de salau.

C: mi-am facut niste humus aseara, si o sa-l mananc cu topinambur si broccoli.

 

Cam asta e ptr moment.

Nu pot sa cred ce cuminti si serioase sunteti voi. Bravo! [pup] [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ninha, dar nu suntem toate cuminti [:I] . Norocul meu ca nu vine nimeni pana aici sa ma certe.

 

eu azi:

1 banana

2 wassa 24% cu philadelphia si conopida, 2 rosii cherry

ce-o fi pe la cantina

un fruct cred

verze din acelea micute cu parmesan si fulgi ovaz, poate niste carne de porc

 

Ieri dupa cafea am mancat 2 wafe [alcool] , o salata verde cu crabsticks, capere si masline iar pe seara o jumatate de avocado si vreo 5 lingurite de avocado cu mar.

 

 

Diseara fac tort pentru fata cea mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp 

 

Ce sa va spun despre mine??? ....  sunt agitata si stresata la maxim ... de mancat mananc conform dar cantarul se incapataneaza ... nu v-am uitat dar nu am timp nici sa mor sa mai intru toata ziua pe forum ... nu am timp de gatit, de sportuit ce sa mai zis .....  v-am spus ca m-am hotarat sa ma mut asa ca imi caut teren de casa .... unele-s pre mari , altele-s prea scumpe, altele prea mici, prea departe .... am vazut ceva ce-mi place dar nu pot sa ma decid , ma gandesc ma razgandesc .... trebuie sa iau o decizie cat de curand ca astfel nu se mai poate  [fri]  [fri]  [fri]

 

dulcetica si eu te urmez cu insomniile , mai ales acuma de cand cu cautatul terenului si-n somn numai terenuri visez  [batcap]

 

carmencat arati super super bine , imi placeeeeee 

 

androix ma bucur ca incepe sa se miste si la tine ceva la catar .... si eu ma cantaresc aproape zilnic 

 

ninha cred ca bate vant aiurea asupra orasului nostru de nu mai reusim sa dam jos nimic in ultima vreme 

iti doares sanatate maxima 

 

brandusik ai ajuns la mami tau acasa ??? sunt sigura caiti gateste mama ta numai si numai bunataturi 

 

Salata de boeuf ... ma rog o imitatie ... eu o fac ori cu legume+carne ... ori cu legume +cartog ..... cartoful cu carnea niciodata impreuna .... familia mea le apreciaza pe ambele si niciodata nu au obiectat ca nu e cea adevarata baltita in maioneaza  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, varzutele cum le-ai facut cu fulgi? Imi place varza de bruxelles si vreau sa fac si eu.

Andanii, mult succes la cautat. Ma bucur ptr tine ca o sa stai la casa. ahhh, imi doresc si eu sa stau la casa. abia astept sa facem si noi miscarea asta! Super!!!

 

Am gasit o reteta faina cu somon, si e montiii:)

http://www.adihadean.ro/2013/12/somon-mazare/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si eu! [flo2]

 

Eu nu m-am cantarit azi, am zis ca stagnez pana dupa sarbatori... desi mananc conform, nu prea mai tin cont de cantiatte, miscare mai putina...

 

Ca meniu pentru Craciun vom avea: ciorba acra, sarmale de varza cu tarate de ovaz, cozonac baigli cu nuca (faina slabesti mancand), carnati.

Pentru Revelion: salata "beuf" din: morcov/telina crude rase, o cutie de mazare, piept de pui fiert, maioneza; salata de vinete, oua umplute cu crema de branza cu marar si ceapa verde, rulada de piept de pui cu legume, icre, friptura si tort : 1 cu crema de mascarpone cu gem dietetic de caise si 2 cu crema ganache de ciocolata 85% (vom avea musafiri si de asta e meniul asa plin). 

Totul va fi conform cu F1 - asa ca in afara de cantitate, nu ar trebui sa puna probleme la mai mult de 1 kg dupa sarbatori... vom vedea! [:)]

 

Andanii, ce frumos suna: o casuta si o gradina plina cu flori! [:)]

Ninha, sanatate! [flo2]

Brandu, bine ai venit acasa si sa profiti de prezenta familiei la maxim! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Azi:

MD-200ml iaurt grecesc

G-2 mere

P-o rosie cu salata de vinete

C-mamaliga de tarite ovaz cu brinza de burduf ,un ou ochi si 4 cm de cirnat cabanos,caise uscate si o cioco sly

g-mandarine

Andanii,pai sa fie intr-un ceas bun.

Otilia ,pune numai cascaval si-o sa iasa bun. Eventual si un ou si ies gratinate.

Claudia ,daca tot maninci conform ,cred ca dupa vreo 2 zile de mincat te saturi si nu-ti vine sa mai pui gura. Eu asa patesc cind am mincare multa,imi inhiba apetitul si-as minca altceva.De exemplu acum ,dupa o perioada fara grasimi si f light ,nu prea ma simt bine ,c-am trecut la proteine animale.

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca painicile care le am facut in weekend ingrasa ca ma simt umflata. M am urcat pe cantar ... + 1kg :( teoretic ar tr sa fie ok ca s cu faina integrala & tarate ovaz 50:50, le am mancat cu gem sau simple, nici macar cu lipide.. Clar carbohidratii ma umfla.. Trec iar la proteine, pastrez chiflele pt dimineata.

 

Maine vin ai mei si mi aduc zacusca si magiun de prune si probabil altele de care nu vreau sa aud.

 

MD: iaurt cu germeni de grau si gem conform

G: o chifla "conforma" cu gem conform

P: pui la cuptor cu radacinoase ( napi si pastarnac)

C: bors de perisoare

 

Ieri nu am facut sport azi nu ma culc fara sport!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, inainte sa te cert iti mai spun o data La multi ani!!! Cum sa slabesti. draga mea, cand nu ai o zi de F1??Stii bine ca daca tii F2 cu abateri, in cel mai fericit caz te mentii...si abaterile alea din F2 ar trebui sa fie una pe saptamamana, nu una pe zi...TZ,TZ,TZ...

 

Imi pare rau ca ai probleme de sanatate.Ce e galma aia, o exostoza?

 

Andanii, chiar ma intrebam ce o fi cu tine de nu ai intrat de atatea zile.Sa te ajute Dzeu sa gasesti ceea ce va doriti, cat mai repede!

 

Darling, nu te ai ingrasat sigur, dar e posibil sa retii apa cand mananci cocaturi...si mie mi se mai intampla, o sa se duca imediat, ai sa vezi.Dar oricum, painea ar trebui mancata doar la MD..Tu vrei sa mai slabesti?Ca nu mai stiu, parca F2 tineai si tu.

 

Dulcetica, de la atata post ai sarit direct la carnat, ou, branza de burduf la cina...cam mult si cam greu, cred ca nu te simti bine...Ia o si tu mai incetisor...

 

Eu am facut in seara asta niste biscuitei cu unt si unt de arahide home made.Nu mai cumpar in viata mea unt de arahide, innebunesti pana gasesti unul fara zahar, si costa de te rupe, cand se face simplisim...Tare buni biscuiteii.O sa fac si doar cu unt si cu fulgi de ciocolata, un fel de cookies, asa...

 

Meniul de azi:

MD Iaurt cu 3 briose cu spanac si ciuperci

G o bucata de ciocolata de casa

P Orezul chinezesc ramas de ieri,un ardei capia

G-inainte de sala-3 bucatele de ,,turta dulce'', 2 biscuiti abia scosi din cuptor

-o ora de step aerobic, o ora de fitness-2 circuite a cate 4 aparate/exercitii, repetate fiecare de cate 3 ori-circuitele.Dupa 2 zile de pauza eram f odihnita si tare bine m-am simtit.

C 2 briose cu spanac, cu o felie de branza cedar topita deasupra, cu salata verde

 vreo 3-4 turtite dulci cu gem de prune si ceai.Inca imi e foame... [soricel]

 

Am reinnoit stocul de gem de prune, am gasit prune congelate la selgros, f bune, la 8.4 lei/kg.Din 2 kg au iesit 5 borcane de 400 g.Am pus si vreo 3 linguri de fructoza , si gelatina,ca nu am avut rabdare sa le fierb 7 ore...

 

Later edit:

Am adaugat la cina un castronel de ciorba de peste-care s-a facut intre timp, o portocala, inca un ceai si inca doi biscuiti si pot sa spun ca in sfarsit m-am saturat... [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...