Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

[am] giiiiirls is acasa  [bis] [bis]in patutul meu (pe care vreau sa-l schimb in viitorul apropiat )

 

ninha   [s]     la multi ani!..asta cu ziua ta o fost ca nunta la unii in loc sa sarbatoresti te-ai stresat mai tare k sa se distreze altii [barfa] la anu mai bine iti iei vacanta si pleci pe undeva cu picii in timpul asta

andani da mama mea e  amazing  [^] ..me face ce vreau eu [disco] (si culmea le face cat de conforme poate ca si ea incearca sa manance sanatos etc etc [deziuata])

 

claudia multumesc de urare  [pup]

 

dupa discutiile cu caress...am ajuns la cocluzia ca painea mamei e ff conforma [pk]  [pk]  (ca o face numai din faina cernuta din tarate de grau adik ia taratea si o cerne si ce pica cu aia face paine..ca tot spune ca e ff neagra faina)

 

fete montignace cu SALATA BEUF ascultati-ma pe cuvant si faceti salata obsinuita da fara sa puneti cartofi: telina, morcov, patrunjel si carnita ce vreti voi si ce acru puneti voie muraturi sau what ever si maioneza...GARANTAT nu o sa se prinda nimeni ca nu aveti cartofu...radacinoasele is foarte satioase ....eu is tare sclifosita la mancare si mereu simt un gust proeminent sau aiurea dar aia o fost cea mai bestiala salata mancata ever [il]  [il] !

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Merci de solutii ptr salata de bœuf. O s-o fac cu de toate dar fara cartofi.

Imi ziceti si mie cum se zice tumernic in engleza sau franceza?

 

Ninha, La Multi Ani!! Sa fii sanatoasa si fericita!!

 

Brandusa, vacanta placuta acasa!!

 

Darling, ce frumos ca vin parintii tai.

Profitati la maxim, noi suntem departe de ei si Craciunul asta.

 

Dar le-au ajuns pachetele de la noi [:)]

 

Andanii, tinem pumnii sa va iasa totul cum va doriti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am scris un mesaj ieri de pe telefon si l-am sters din greseala [batcap]

 

In weekend am fost la Sibiu la targul de Craciun. E absolut superb orasul asta mai ales impodobit de sarbatoare. Am mancat mult si neconform dar cantarul e dragut si revin incet spre 53 din nou.

 

Dana. noi cautam teren de un an si nu ne putem hotari asa ca iti inteleg stresul si insomniile [flo2]

 

Otilia, cam tardiv vine raspunsul meu dar eu fac reteta asta cu varzutele de mult timp. Merge foarte bine inlocuit pesmetul cu tarate de ovaz. Iar la nuca nu as renunta pt ca ii da un gust grozav.

 

Ninha, LMA daca nu ti-am zis deja [flo2]  Sanatate multa si incearca mai degraba gimnastica medicala decat fizioterapia.

 

Darling, parca tu ai mai avut probleme si cu taratele de ovaz crude. Poate de-asta nu iti priesc nici astea coapte. Ce bine ca vin ai tai, o sa aveti sarbatori frumoase impreuna [:)]

 

Carmencat, ti-am vazut pozele, foarte mare transformarea dar mi se pare admirabila vointa ta [flo]

 

Eu nu am nici un stress cu salata de bouef pt ca nu imi place [:D]  Inca nu am avut imp sa ma gandesc la meniuri de sarbatori, poate pe joi, vineri cand mai scap de treaba la servici.

 

Meniu ieri:

MD: racituri

P: salata cu rosii, catsraveti, pui, salata verde, masline

C: legume cu snitel de porc

 

Azi:
MD: mozzarela light, masline

P: wassa cu gem de prune

C: ce e prin frigider pt ca nu am nimic gatit

 

O zi usoara sa aveti [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul complet de ieri:

MD: cafea cu cofeina, 2 bucatele negresa monti

G: ness fara cofeina, o manuta de seminte de dovleac crude

P: snitele mititele de pui cu susan, salata de vinete

C: 3 crenvusti de curcan, mustar dijon

G: prajitura adaptata din reteta de tort (de data asta au vrut fetele fara ciocolata, cu coaja de portocala si toping am facut din putina smantana lichida, gem de caise fara zahar si putina gelatina)

 

Acum ma duc sa citesc ce ati mai scris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, spor la cautat casa, sa va hotarati repede. Daca mai era nevoie sa iti spuna cineva, este absolut minunat, sa stii! Cu totul si cu totul alt sentiment decat a sta la bloc (a se nota ca pana in urma cu 6 ani cand m-am mutat la casa, toata viata mea am stat la bloc), dar e foarte multa treaba. Mutatul asta la casa vine cu plusuri si minusuri, depinde mult de fiecare in ce parte atarna balanta. Mie imi place si nu as mai sta vreodata la bloc.

 

Caress, deja sunt satula si simt ca pocnesc numai citind ce ai mancat. Te asteptam cu totii sa stii!

 

Brandusik, bine ai venit acasa, vacanta frumoasa!

 

Puisorul, nu prea merit laudele, am mai zis ca nu sunt pofticioasa, deci imi e fix indiferent ca mananc aia si nu ailalta, ca oricum nu prea conteaza.

 

Ma duc sa imi mai pun o cafea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaaaa  [pl]  va doresc o zi frumoasa si conforma 

Puisorule da? inseamna ca ma intelegi [ascuns] ... doar ca eu trebuie sa evadez cat mai repede ca altfel ma imbolnavesc cu nervii de la galagia care vine de sub mine de cand e magazin .... nu ma odihnesc absolut deloc  [viki]  de mutat aveam de gand .... de ani de zile visez ca ma mut dar nu am avut curajul necesar .... deschiderea magazinului ne-a facut rapid sa ne hotaram si sa actionam ca atare  [soc]

Ce faina faza ... si copilul meu a fost in excursie la SIbiu sambata ... poate v-ati intersectat pe sub luminitele alea frumoase  [i]

 

Brandusik la fel spun si eu ... e foarteee buna salata de boeuf facauta cu de toate dar fara cartof ... eu nu o simt altfel , nici nu simt lipsa carotfului , pe cuvant spun asta .... dar pana la urma depinde de gustul fiecareia nu ?? [batetoba]

Cred ca e bine acasa la tine-n camera  [pup]

 

caress asta e problema care ma face sa lipsesc de aici  [bang]  [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmencat stiu ca este minunat si-ti multumesc pentru cuvintele frumoase ..... sunt sigura ca este mult mai multa treaba decat la bloc .... darrrr sunt  si mai sigura ca o sa-mi placa mult .... abia astept sa am si eu curtea mea .... catel, pisica , iepuras .... hmmm, am casa si la sat si merg acolo pe timpul verii destul de des si stiu ce implica statul la sat ... pana cand m-am maritat tot la casa am stat  [pk]  [pk]  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...