Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata!

 

Imi dati si mie parola sa ne cunoastem mai bine?

Bine ca pe Adriana am cunoscut-o cu adevarat insa doar o data ne-am intalnit.

 

Eu aveam de dimineata 65.3. Ideea e ca ma mentin sub 66 desi n-am fost la sala in ultimele zile. Mda, am facut curat in toata casa asa ca am explicatie. Am geanta in masina insa nici o sansa urmatoarele 3 seri sunt deja adjudecate.

 

Am facut varza de Bruxelles fara nuca, fara fulgi de ovaz. Putin parmezan intr-o zona ca sa testez si sincer eu o tolerez simpla simpla, doar cu sare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetele,

 

la noi e nebunie curata, ieri si azi am avut serbari si am lucrat ca sa termin totul sa pot pleca..

Sambata am facut fata cu brio la petrecere si am avut si mancare monti: salata de vinete, pasta de macrou afumat( frecat cu ceapa si masline, ulei de masline si zeama de lamaie); salata de cruditati, pastrav la cuptor pe pat de sare...

 

Meniul de azi:

MD: mere rase+tarate ovaz+seminte de canepa; cafea

G; ceai

P: salata de cruditati cu maioneza.

C; sa vad ce mananc ca avem petrecerea firmei...

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

Si eu trag tare in perioada asta si la job si acasa.

 

Meniu ieri:

md: p. integrala prajita cu gem conform + ceai negru;

g: 2 mandarine mici;

p: p. integrale cu sos de tomate + iaurt 0%;

c: tot paste si la desert mere calite.

 

Merele au ramas de la muffinele care le-am facut ptr restul casei sambata.

 

Meniu azi:

 

md: p. integrala prajita cu salata de conopida  + ceai negru;

g: 2 mandarine mici;

p: pizza conforma + salata verde + 2p. cioco neagra;

c: friptura de porc cu muraturi.

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

 

Vad ca va faceti planuri pentru sarbatori, foarte frumos, ma inspir si eu de pe aici, sa-mi fac lista cu cumparaturile de facut, sa nu ma apuce in ajun umblatul prin magazine.

Cred ca o sa fac sarmale, in ultimii ani am facut cu carne si ciuperci, minunate, nimeni nu si-a dat seama de lipsa orezului.

O sa mai fac oua umplute cu pateu de casa, ciupercute (prima data le fac, am vazut demult si mi-au ramas in cap, sunt oua fierte in loc de codita si jumatati de rosii, in loc de palarie), probabil salata de boeuf cu naut. Dulciuri inca nu stiu de care, as incerca ceva ce seamana cu cozonacul, probabil rulcozo si probabil incerc tortul ala de nuci de care tot vorbiti si de fiecare data, lesin de pofta.

 

Zilele astea am mancat conform, ceva ceva misca cantarul, sper sa o tin tot asa.

 

Meniul de ieri:

- compot de grefruit, de la lidl (multumesc CARESS de pont)

- oua fierte, crenvusti, mustar de casa

- mamaliguta din tarate de ovaz cu unt si branza

- baghete de peste, mujdei de usturoi

 

Meniul de azi:

- iaurt cu tarate de ovaz, goji si seminte chia

- ceva mezeluri conforme, ardei, rosii cherry

- probabil mamaliguta monti sau clatite monti.

 

NINHA La multi ani!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideea de salata de boeuf cu naut. Cred ca o incerc si eu in varianta asta.

Sunt pur si simplu epuizata. De saptamana trecuta e infernal la servici si se aglomereaza din ce in ce mai mult, urgente, neprevazute... Doamneeeeeeeeee parca luam vacanta 1 an sau evadam pe Marte pe termen nelimitat!

Uite asta nu imi place mie inainte de sarbatori! Stresul. Si curatenia aia disperata, bec si multitudinea de pregatiri peste pregatiri pana pici pur si simplu lat de zici ca te-a calcat trenul dupa ce au trecut sarbatorile!!

 

Asaaaa... meniul de azi:

MD: cafea cu cofeina, 2 bucatele de prajitura conforma

G: ness fara cofeina

P: 2 sandviciuri cu paine conforma si salata de vinete, 2 sandviciuri cu paine conforma si humus

G: cafea cu cofeina, cafea fara cofeina, cafea cu cofeina (o sedinta naspa)

C: pastrav la cuptor, 4 bucatele de prajitura conforma (chiar sunt taiate foarte mici), 1/2 pahar de vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Azi:

MD-cascaval de capra ,piept de pui afumat invelit in bacon(3 felii mici),niste masline

G-un mar

P-pe la 16.30-mamaliga de tarite de ovaz cu un ochi si brinza de burduf,cascaval,piept de pui afumat ,masline ,niste migdale ,caise uscate,o cioco sly

C-pomelo

G-citeva caise uscate ,citeva migdale

O tipa foarte ironica ,ascultind o conversatie in care nu mai terminau de vorbit de sters/spalat/curatat/aranjat/calcat etc le spune ca ea dupa amiaza citeste,ca o gospodina face curat tot timpul ,nu de craciun si paste. Hahaha! Mi-a placut enorm ,mai ales ca o stiam exact ce stil are si asa si arata si ce obtuze sint "gospodinele " in cauza.Cool! Si eu la fel :citesc ,ma uit la filme etc.

Hai sa nu exageram cu aranjatul ,ca n-au intrat zilele in sac si sint actiuni repetative. Stabiliti-va mai bine prioritatile.

Eu nu fac mincare prea multa,ca-i nasterea Domnului nu eliminarea dietei monti.

La birou e si la noi prapadul,parca intra in febra totul. Ajung acasa fara nici un chef. Azi nici n-am apucat sa maninc.

Sper sa apreciati sfaturile!

Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele,

 

p: p. integrale cu sos de tomate + iaurt 0%;

 

Cge,tu chiar maninci asa ceva? Parca-mi vine sa te invit la masa.

Credean ca numai eu exagerez, din lipsa de chef sa gatesc.....

Chiar sint curioasa ,cite kg ai si la ce inaltime.

Acum nu mai e tabelul pe prima pagina ,sa vad ce inaltime aveti.

Tu,Otilia ce inaltime ai?

Noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel de sarbatori, mi se pare asa o alergatura fara rost, pana si cumparaturile de mancare saptamanale mi se par o corvoada. Imbulzeala nebuna, colinde care suna putin cam agresiv in toate magazinele si mesajul cumparati, cumparati, cumparati peste tot ma oboseste.

 

Caress nu vreau sa mai slabesc, vreau sa ma tonifiez si sa dau jos burtica. Dar nici de ingrasat nu vreau! Cand m a vazut mama azi s a schimbat la data, mi a zis sa nu cumva sa mai slabesc... Mno mamele asa s toate :)

 

Mi se pare super ideea de salata boeuf cu naut, cred ca o sa mi dau deoparte din compozitie sa mi fac eu separat.

 

MD: kefir cu germeni de grau, o banana verzuie

G: un pumn de caju, jumate de rodie

P: salata de watercress, somon afumat, masline, rosii, ardei si un avocado

P: zacusca facuta de mami meu cu ciuperci, fasole verde si broccoli

 

Ma asteapta portia de sport.

 

Noapte buna!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, girls!

Multumesc pentru urari! [pup]

 

multumesc si tie ptr apostofari, Caress. ai perfecta dreptate. offfff, de ce nu mai am ambitia din anii trecuti? [:(] 

Chiar si azi am avut o criza de nervi la lucru, ptr ca s-a aglomerat f multa treaba si am facut niste greseli ptr ca nu m-am concentrat destul,asa ca la pranz am luat un desert cu muuuult mousse de ciocolata si blat de biscuiti.

Iar seara, cand am ajuns acasa, am simtit nevoia sa mananc ceapa, nu stiu ce m-a apucat, si am mancat-o cu telemea si paine integrala.

Si mai e disconfortul asta dat de raceala.

Dar mai bine ma opresc, ca incep sa ma banuiesc ca-mi caut scuze [ascuns]

 

Brindusik, bine ai venit acasa! [aho] Sigur o sa aiba mami grija de tine. parca vad ca lasi vreo cateva kile pe aici. Sa stii ca o sa-ti urmez sfatul la anul si o sa plec pe luna de ziua mea! [RO]

Andanii, ai gasit ceva?

Cge, chiar iti place combinatia de pasta de tomate si iaurt? [:p]

Dulcetica, mare dreptate ai! Avem prea putin timp pentru noi ca sa ne dam peste cap cu curatenia si gatitul in singurele zile libere din an. Eu ajung acasa la ora 7 zilnic, si copiii abia asteapta sa aiba un pic de timp doar cu mine, sotul la fel, eu si mai si. Asa ca nu merita sa sacrific timpul liber ptr treburile "obligatorii" de sarbatori. Sunt prea epuizata...

 

 o sa gatesc ceva simplu si usor de facut, ma gandeam la o ciorba ardeleneasca cu ciolan si tarhon, o friptura la cuptor, ptr MD niste salate: humus si vinete, si o prajitura simpla, probabil pandispan, ca e preferata sotului.

 

Child, cum e salata beuf cu naut? ai mai facut? suna bine!

Otilia, si mie imi place varza de bruxelles simpla, uneori o mananc si cruda, un deliciu [yum] Si mai merge f bine cu fasiute mici de piept de pui trase scurt la tigaie. Ahhh, cred ca o sa infiintez un fun-club "varza de bruxelles forever".

Marietuta, imi palce cum suna pasta de macrou, dar nu e prea sarata, si cu masline? [:-@]

 

Puishorule, ce mai iei la pachet? tu esti mereu o sursa de inspiratie ptr pachetel [sap]

 

 

A, meniul de azi:

MD: nimic, n-am avut timp

P: spanac, oua ochiuri, salata de varza (plus desertul cel nerusinat de dupa)

G: mere

C: cum spuneam, telemea si paine integrala [ascuns]

 

Va pup si noapte buna [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...