Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Vreau vacanta!!!! Am o lista de ,,to do'' in aceasta vacanta, lunga de 2 pagini.N-am niciun chef de intors casa cu fundul in sus(recunoasc ca nu prea am niciodata... [:)] ) si nici chef de sarbatori nu prea am.O sa plec pe 1 ianuarie la Sibiu o i, apoi 3 zile la schi, cu conditia sa rezolv tot ce am de rezolvat pana atunci, si sa ma si odihnesc, ca nu mai pot...

 

Raceala mea se muta, de la piept la cap, ceea ce ma face sa ma simt ametita si lesinata...Am rezistat cu greu azi la sala, numai mutre si figuri am facut, nimic nu mi convenea.Si mananc ca  disperata, tocmai ca ma simt asa lipsita de energie, si carbo la greu-chiar mai multi decat de obicei.Biscuitii aia cu unt de arahide i-am lipit cu crema de ciocolata cate doi, si am mai facut o tura...desi mai aveam si tort.De ingrasat nu m-am ingrasat, azi dimineata aveam 56 kg.

 

Ninha, incearca macar sa tii F2 curat, fara abateri, stiu ca nu ai timp sa iti faci dulciuri si chestii deosebite, dar gaseste ti...O sa pun reteta de biscuiti cu unt de arahide, se fac atat de usor si sunt tare buni.Sigur nu slabesti de la ei, dar macar sunt conformi si nu te ingrasi... [clo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

otilia am trimis pm cu datele pentru poze [flo2]

 

ninha mai in gluma mai in serios eu cred ca mai bine nici nu ai putea sa-ti serbezi ziua decat in tihna [alcool]

 

 mi-o intrat in cap ca painea lu mama e  conforma (caress pe tine de bat [blabla] )..drept urmare mananc cu de toate..: salata de vinete, piftele  .

nu mai scriu meniul meu azi..nu ca as fi calcat extrem de stramb..dar sa spunem numai ca am mancat halva si 1punga pufuleti (iti calc pe urme ninha)..in rest am fost conforma  [ascuns]

tot ce mi doresc e ca maine sa nu mai am cu ce cade in pacat(de la pufuleti mi s-o aplecat asa ca nu mai pun gura pe ei)...iar de maine incep sa ma fac blonda [fum] ..cand spun ca incep,  asa e ca il fac pe etape..mai intai suvite, dupa tuns si pe la sf sapt sper blond de tot [dan]

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusiko, abia astept sa admir noul look [vampa]

 

Carmencat, hai ca fara ambitie erai grasa si frumoasa in continuare [pup]

 

Caress, dar de ce te chinui cu sala daca nu esti in forma? Stai acasa, relaxeaza-te, trateaza-te, ca doar nu au intrat zilele in sac [pup]

 

Ninha, din pacate in ultimele doua saptamani nu am mai avut timp sa ma gandesc la pachet asa ca ieri am mancat wassa cu dulceata [:D]  Azi o sa mananc in or,as dar maine si vineri chiar nu stiu ce o sa mananc. Poate o salata de fasole rosie boabe( e de la conserva din pacate) cu ceapa rosie calita cu boia.

 

Darling, asa e cu parintii. Si ai mei ma vad tare slaba si fara fund in pantaloni [:D]

 

Din fericire eu nu ma stresez deloc cu curatenia&co. De Craciun mergem la ai mei, intre Craciun si revelion mergem cateva zile la nasi la Suceava, iar de rev int-un bar in Cluj. Stressul meu cel mare de sarbatori sunt cadourile. Anul asta am avut de cumparat cadouti pt fratele meu, cumnata si fetita lor, pt finutii din Irlanda, pt mama si soacra( vreau sa le fac calendare cu fotografii dar inca nu am dta comanda [bang] ), pt huzband cred ca un telefon daca il conving( este un Samsung Xcover dragut, mai mic decat S4 si cica rezistent la trantituri, apa, special pt santiere si oameni activi), pt Stefi am rezolvat doar jumate din cadou. Mai urmeaza ziua altei cumnate si cadou pt baiatul ei. Cadoul meu e ca imi repar azi telefonul spart si imi cumpar o husa antiglont daca exista [:D]  Plus am avut de facut 3 cutii pt Shoe Box.

 

Pt cine mai are de cumparat jucarii, la Cora vor fi in 21 reduceri de 50% pt jucarii de peste 150 de lei. Cred ca dau o fuga si cumpar mai multe pt zilele onomastice care vor fi in viitorul apropiat.

 

Meniu ieri:

MD: mozzarela light, masline

P: wassa cu dulceata

G: un covrig

C: mazare cu carne de porc

 

Azi habar n-am ce o sa mananc ca nu ma inspira nimic, nici macar pt MD.

 

Va pup pe toate fara exceptie [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Darling, si pentru noi sunt un chin cumparaturile in perioada asta, din pacate se cam termina toate si nu avem incotro. Chiar azi mi-am propus sa fac lista cu ce am nevoie si sa le iau din timp, chiar nu vreau sa imi petrec ajunul Craciunului in magazine.

 

Caress, trece-ne si pe noi pe lista ta de to do, plsssssssss!!!

 

Brindusik, draga mea, cu pufuleti si halva calci tu stramb?? intelegeam daca nu rezistai la un cozonac de casa din ala pufos, cu multa umplutura, cu zahar caramelizat pe deasupra! Intelegeam daca nu rezistai la niste cartofi copti in soba, rupti asa pe jumatate, cu sare si unt baltind galben lichid in jur, cu un mot de branza si smantana, intelegeam daca nu rezistai la un bulz clasic sau la o tochitura cu mamaliguta sau la niste baclavale de casa sau sau sau... dar pufuleti??? Zau, hai ca poti sa ii ignori si pufuletii si halvaua si alte prostii!

 

Puisorule, sa stii de la mine, Caress ar fi suferit mai mult daca nu se ducea la sala, decat daca s-a dus acolo virusata... Eu am facut ce cadouri am avut de facut de Mos Nicolae, ma refer la familia extinsa, pentru copii am luat deja, eu si sotz cred ca ne cadorisim cu o zi de dus copilul la mama si mers la film, ca bugetul e cam redus anul asta. Curatenie nu fac, am stat eu si m-am sucit si m-am calculat pe toate partile si am decis cu sotz sa o chemam pe bona sa faca si noi sa ne tragem sufletul. Tot la categoria cadouri am bagat si asta. Mare curatenie nu e de facut. Eu zic ca daca se face constant nu ai de ce sa intorci casa cu fundul in sus, mai ales ca sunt restul din cele 365 de zile dintr-un an cand poti sa o faci, de preferat sa fie si cald afara, sa nu degeri calare pe geamuri.

 

Mancare de Craciun, o sa fac cateva sarmale (fara orez) sau daca ma gandesc mai bine cred ca le transform in varza a la Cluj. O friptura la cuptor, salata de vinete, humus, posibil ceva pasta de peste din ton in suc propriu si ceva dulce. Ah, si ciorba, ca fi-mea daca nu are ciorba se cheama ca nu are mancare. Posibil o ciorbita de perisoare.

Cam asta...

As fi vrut niste piftie, dar e prea multa manopera si pierdere de timp, cred ca iau doua casolete gata facute de la raionul de mancaruri de la Carrefour, cat sa ne facem pofta si gata.

 

Azi chiar nu stiu ce mananc. Deocamdata sunt la diverse tipuri de cafele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, mare tevatură cu aceste cumpărături, din fericire am rezolvat majoritatea cadourilor.

La humus puneţi si tahini (de cumpărat)? Wassa cu 24% fibre găsesc în RO? Sarmalele sunt mai bune cu carne + quinoa sau carne + ciuperci? Dupa cum vedeţi, fac meniul de Crăciun si Revelion :) Problema e ca dacă vreau monti trebuie sa pun manuta sa-mi fac singură, altfel primesc oricum de-a gata :)

Altfel cu meniul am avut abateri grave, totuşi arata cântarul mai puţin decât ieri, probabil pentru ca am mâncat mai mult carbo decât proteine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La humus eu pun si tahini, cumparat din comert (initial am luat de la Mega Image, apoi de la un magazin mic turcesc).

Wassa 24% (sau 22?? nu mai retin exact) iau din Mega Image, e cu ambalaj albastru cu alb.

Faina de migdale si alune de padure iau de la plafar in jur de 9 lei punguta de 150g, oricum iesi mai ieftin decat sa cumperi migdale sau alune de padure si sa le macini tu.

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen... puey am abateri cu ce nu gasesc in UK..nu e logic? [barfa] lucrurile astea le intelegi cand stai mult departe, la drept vb inainte nici nu ma atingeam de halva..nu ca nu e monti ci ca nu imi placea in mod special;

mama mea nu face cocozonac de craciun [pk] ...dar astept turtele [pofticios] [pofticios]

 

claudia tu nu faci turte? ca nu te-am auzit

 

puisoara si eu astept cu nerabdare look-ul ..desi am fost multi ani blonda...acu parca am o teama sa ma vad in oglinda [fri]

 

mihaela pe pungute nu scrie "faina de migdale" ci migdale macinate..cand stateam in buc eu cele mai ieftine chestii monti le luam de la penny (smantana dulce, migdale macinate si intregi)..poate te ajuta [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NINHA in loc de cartofi pun naut, cred ca inlocuieste bine gustul fainos al cartofului. Nu am mia facut, am citit doar ca ar merge, o s incerc nul asa,rau nu are ce fi, mie oricum imi place nautul sub orice forma.

 

Meniul de azi:

- crenvusti, cafea

-tocanita conforma

- migdale

- pizza monti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...