Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mersi Brandusika pentru mesaj. Deocamdata sunt logata pe contul meu personal ca am urcat poze de azi, de la petrecerea fetei mari.

 

Eu, din pacate, am mancat haotic si ce am prins. Am avut azi doar 2 mese ok, de dimineata niste branza marunta de vaci facuta de mine din lapte cu masline, felii de napi si cateva rosii cherry. Iar pe seara varza de Bruxelles cu o conserva de macrou. Asa combinatie n-am mai mancat niciodata dar nici ca mai aveam timp sa fac ceva de mancare. La petrecere am mancat niste cartofi prajiti si ceva tort. Macar daca le-as fi macat de pofta dar zau ca nu aveam alternative si eram de 8 ore nemancata (intre timp am buchisi la tortul fetei mari si cea mica a fost bolnava). Mi-e si greata dar si foame in acelai timp. Si acum 2 seri am bolit program complet: stres, oboseala, greata, durere nasoala de cap. Ma termina perioada aceasta din Decembrie. Mai am joi si vineri diverse intalniri/mese de Cracun si gata.

 

Maine o noua zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, pus cateva poze din ultimele zile. Inclusiv cu ce am muncit azi (sper sa nu ma boscoroditi; eu nu potesc la el, ba dimpotriva) si bine ca fuse si se duse. Mai am unul neinceput in frigider, normal, fara decoratii, pentru familion ca banuiam ca printesa de abia va ajunge pentru 13 copii preconizati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ariel, sanatate sa iti treaca cat mai repede colica [pup]

 

Dulce, ca si sarmale conforme mie mi-au placut cel mai mult cele cu carne si ciuperci. Nu am simtit deloc lipsa orezului.

 

Si eu am cautat moara pt faina integrala dar nu am gasit. Cica au nevoie de niste site speciale si cum nu e cerere nu se complica. Cea mai ieftina faina e in Cora, marca proprie. Si e taratoasa destul.

 

Am gasit o reteta foarte faina, sper sa gasesc si somon mai ieftin pe undeva http://www.e-retete.ro/retete/rillette-de-somon

 

Meniul il scriu mai pe seara. O zi faina [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Napii nu au ig mare? Vazusem si eu prinpiata si cand I-am cautat in lista am vazut ca au scelasi ig ca si cartofii. Apoi ce aveti cu telina ca in retetele lui monti telina e la loc de cinste si cruda si fiarta.

Eu am niste zile aglomerate si de rahat, macar de-ar fi profitabile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Myha,poate incerc reteta cu telina cruda ,dar eu trebuie sa diminuez cumva maioneza ,sa fie light ,ca-mi face rau. Parca vorbeati odata despre o maioneza light?

Brindu ,lasa-ti parul blond nederanjat ,ca o blonda e o blonda orisicind.... un morcov intr-o oala de ciorba, nu se simte ,dar unul intr-o farfurioara ,cred ca da. Asta banui ca e spiritul stelutei. Nu intru in polemici e doar o supozitie de inginera. Hahah!Pup!

  Azi mai bine n-as mai minca ,ca aveam +0.5kg si inca n-am mincat nimic din ce tot enumerati zilnic.

Puisor,ieri la lidl aveau somon cu -45% ,cu paprika si verdeturi.

  Era cit pe ce sa iau niste creveti cocteile ,dar era mai  multa maioneza si cred, vreo 3 creveti mititei.

   Cu meniul zilei revin la ore tirzii din seara.

Ma uit la The killing. Va tot anunt ce pun la cale ,ca sa mai scapati torturile din mina.

Pupicei!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Nu am mai apucat sa intru aseara. Am fost la ora deschisa de la baletul minunatei, dupa care indopat copii, caini, strans, nu stiu cand a trecut timpul, si pentru ca eram odihnita si nu aveam nimic de facut am citit la harry potter filmul al doilea.

Azi avem serbare la gradi, maine zi scurta la gradi (eu nu am zi scurta, da???)

Nu mai pot! Ma scot din circuit sarbatorile astea! Si ma apuca groaza ca trebuie sa mergem neaparat la cumparaturi...

Vreau pauza!!

 

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina, cafea fara cofeina, toate variantele de cafea

MD: o situatie urgenta

G: o sedinta neprevazuta

P: alta situatie urgenta

G: o mini pulpita de pui, cu un rest de salata de varza, atat am mai gasit prin zona, ca nici mancare nu mai era la ora aia

C: ora deschisa la balet

CT: un rest de pastrav la cuptor in pauza de harry potter, o gura de vin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Vreau pauza!!

 

Meniul de ieri:

-cafea cu cofeina, cafea fara cofeina, toate variantele de cafea

MD: o situatie urgenta

G: o sedinta neprevazuta

P: alta situatie urgenta

 o gura de vin

Cool!Hahah!

 

Claudia,vreau eu ,dar nu trag speranta sa ma teleportez prea curind!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...