Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neatza, poftiti la cafea!

 

Tocmai ce am mancat compot de grapefruit, ma pregatesc sa merg cu inimioara la medic, cam tuseste, nimic grav, dar mai bine sa il asculte.

 

Astazi o sa mai mananc naut la cuptor, salata de vinete cu ardei si mai vad eu, poate chiar o sa mananc de post.

 

A inceput nebunia prin oras, alegatura dupa cumparaturi, aglomeratie in trafic...de-abia astept sa se linisteasca totul.

 

O zi frumoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele, eu intru sa va spun Craciun Fericit, cu multa liniste.

 

Azi intram in vacanta si o sa incerc sa stau cat mai departe de calculator.

 

N-am reusit ce mi-am propus ptr cursa de Craciun. Am reusit vreo 50%, cred ca mi-am propus sa slabesc de la 62 la 58kg., sunt pe undeva la 59,5kg. Continui dupa.

 

In perioada asta important e sa nu fim pe + cu prea mult.

 

O zi buna si cat mai conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi:

MD-svaiter si 100ml iaurt grecesc

P-putina mamaliga de tarite ovaz cu o lingura brinza de burduf, ciorba de curcan cu dovlecei

G-pomelo

C-mamaliga de tarite ovaz cu racitura de curcan

Svaiterul e foarte dulce.Oare-i pun zahar?Mai semnalati alimente care pot avea zahar si nu suspectezi.

Sora mea isi face pomana si-mi face varianta monti de cantucini ,pricomigdale si saratele cu cascaval.

Cge ,tu spuneai s-o luam usor ,dar eu nu am avut atitea rontaieli de cind mincam normal ,ca nu produc nimic. Deci sint in mare pericol.

Nici eu n-am dat jos decit 2 kg ,din care 1kg fusese pus intr-o variatie de kg,ca la mine-s fixate rau. Daca n-as pune nimic pina pe 4 ianuarie ,ar fi perfect ,ca statul acasa ma perturba cu rontaitul. La capitolul uzuale erau migdale ,fistic ,seminte si cioco sly si acum imi vin si suplimente.Am de lucru![help]

I-am spus sa foloseaca cantitatea de 50% , proportia inlocuirii zaharului,ca asa am citit la voi si se pare ca nu prea-s dulci. Poate-mi ajung pina la paste ,daca-s asa light. Vorba vine light ,ca au la unt ,fructoza, migdale/nuci, de te pune pe ginduri fiecare inghititura. Cum ati supravietuit pina acum cu asa ceva?

Le astept cu interes!

O seara placuta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulce, esti mortala, ca de obicei!!!!Pai asa am supravietuit, eu fara rontaieli din astea nu cred ca as supravietui, as calca stramb in fiecare zi! Sa mananci cu masura totusi, ca tu nu prea esti obisnuita...

 

Pestele afumat are zahar, toate muraturile cumparate, untul de arahide, mezelurile,cremele de branza, mustarul, unele tipuri de bulion sau suc de rosii,conservle de peste in sos tomat,etc.Daca imi mai vin, iti mai spun

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mustar fara zahar este cel Dijon, oricum, trebuie citite ingredientele, pentru siguranta.

Eu iau rosii decojite, ca nu au zahar. Bulion, pasta tomate, nu mai iau. Muraturile din comert au toate zahar, chiar si cele in saramura. Am vrut si eu un borcanel de castraveciori in saramura si atat. Nu am gasit. Am innebunit citind la borcane.

Zilele astea am simtit o nevoie disperata de dulce, de oboseala si mancat mai mult nu, probabil. Supravietuiesc. Inca.

 

Azi:

Pana pe la ora 16 o combinatie de cafele, situatii si sedinte, pe la 17 doua bucatele de pui cu putin mujdei de usturoi. Acu' am rezolvat si cu nevoia de dulce: o juma' de pahar de vin.

 

Maine gatesc, deci revin la mancat cat de cat normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu' am rezolvat si cu nevoia de dulce: o juma' de pahar de vin.

 

Si eu ,dar macar eu am masura/echilibru, prin comparatie ,doar un degetel (orizontal).[:-)))]

Stiri:cantucini sint excelente,saratelele sint bune,dar am un presentiment ca ingrasa ,pricomigdalele au fost aproape carbonizate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu fac rontanele ca sigur ma ingras. O sa fac cu baietii turta dulce duminica doar pentru placerea de a o decorata impreuna. Nici macar sa gust nu ma tenteaza.

 

Azi am alergat dupa cumparaturi, am terminat de luat cadourile pheewwwww ..... Sunt rupta. Nu am avut pachet si mi am luat varianta cea mai heathy posibila din oras. Sandwich cu paine de secara, pastrama, castraveti si varza murata + mustar. L am devorat ca eram lihnita de foame. Cand am ajuns la serv ( la 12:30) am calcat iar stramb cu 4 praline de cioco :(

Dimineata iaurt cu germeni de grau si gem

Seara mamaliga de ovaz cu branza de oaie si ou ochi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bbbrrr, m-au ametit mesajele astea ... nu stiu ce s-a intamplat!

Voiam sa zic asa:

Nu, andani, ala era topinambur, adica: http://ro.wikipedia.org/wiki/Topinambur   . Otila, din cate vad, mananci ridichi, de fapt. napul este asa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Nap . ridichile au ig f mic. dar cum naiba gatesti chestia aia?

Ne-am confuzat de tot cu radacinile astea.

 

Na, sa vedem daca de data asta se arata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...