Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna!

Azi noapte era sa mor ,de la racitura.Mi-a picat greu ,desi e de curcan,insa era cam grasut ,plus usturoiul. Aveam maxim 7 caramizi in stomac.

In seara asta sint invitata la o alta masa usoara si rafinata:cirnati. Sper sa ne vedem cu bine miine!

Azi maninc niste fructe,o rosie ,niste ceaiuri,ceva de dregere.

Ma duc sa-mi pun o perfuzie cu cafea ,ca-s lata.

O zi buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, ce bine ar fi dacă de Crăciun ar fi tradiţional sa oferi fructe uscate si fara zahăr :) pralinele belgiene m-au doborât iar :)

Pestele afumat are zahăr chiar dacă nu scrie pe etichetă? Veste proastă, ca vroiam sa cumpar pt masa de Crăciun si pt Revelion... Atunci ma rezum la somon la grătar care e si uşor de gătit si f gustos.

Zacusca de cumpărat are zahăr toată, nu am găsit niciuna conforma. Dar castraveciori am găsit unii fără zahăr dar nu mai stiu marca, erau tip cornison.

Magiunul de prune Olympia sigur are zahăr deşi nu scrie, e extrem de dulce. Doar de Rureni îmi place.

Am de smotruit azi, maine vreau sa fac biscuiţei ca în fiecare an (neconformi) tip turta dulce cu glazura de caramel, cu stafide, în două culori si poate Linzer sau de ciocolata (pe astia poate reuşesc sa-i fac monti). Vreau sa fac si tort cioco nuci monti ca as rezist cozonacului ;) Tiramisu fac de Revelion, de abia aştept :)

Spor si o zi conformă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Dulcetica, paharele mele de vin is mici rau, juma' de pahar inseamna doua-trei guri maxim. [soricel]

Azi copil la mama, cica sa ma apuc de gatit de cu dimineata. Asi! Fost la ikea, luat o lenjerie cu inimioare, ca am una, da' vor amandoua la fel, nah! Si sa caut mixer si aspirator, care au decis impreuna sa plece intr-o lume mai buna... RIP aspirator si mixer... v-ati facut datoria cu prisosinta.

La intoarcere gasesc pe Joc cu un fir de covoras in bot, bun, ma duc, verific, iau un sac si adun covorasul, transformat cu zel in firele componente. Facut curat la ei in casuta, pus presuri de cauciuc termoizolante, spalat castroane, indopat, adapat, scarpinat, pupat.

Zic ma apuc de mancare... sotz: pai mie mi-e foameee!!! Gizzzz, pune masa, strange, spala. Acu' in sfarsit imi beau si eu ness-ul si imi trag sufletul. Parca vad ca o sa gatesc tot la noapte...

Am luat niste mascarpone sa fac tiramisu, ca pe 24 e ziua speciala a Alexiei (cand am adus-o acasa) si trebuie sarbatorit. Cum se face blatul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupppp 

Nici nu stiu ce sa va spun prima si prima data ....

.... Hmmmm, sunt rupta de oboseala carmen deci te urmez .... acuma beau si eu o cafeluta dulcetica ca si tine ... dar fericita ca mi-am cumparat teren , ala de care va povesteam ... in Ciarda este ca tu stii ninha .... 835 mp sa am loc sa ma insir cu pomisori si floricele claudia  .... sa am loc sa ma desfasor brandusik daaaaa.... acuma m-am linistit .... ma apuc de curatenie si de impodobit prin casa .... am spalat haine , am udat floricelele care nu-s putine deloc .... de mancare se ocupa altii, eu nu fac nimic special de craciun , mergem la parinti si se ocupa ei de toate .... am mancat paine cu avocado ... i-am prins gustul si as manca non stop asta

Un singur lucru am mancat prost zilele astea .... jumeri ... astea sunt flebetea mea :D  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, andanii! Asa te vreau, [pup]  fara oboseala si stres, ca de-aia avem vacanta!

inca nu m-am apucat de nimic, ca si la mine au intervenit tot felul de alte prioritati. doar ceva cumparaturi:  am luat o pulpa de curcan s-o facem cu bere de craciun, niste ficat si carne mai grasa de porc ptr pateu, oua branzeturi. mai avem de cumparat pampersi, fructe (ca sa avem cu ce sa-i umplem):)), legume ptr salate, hartie de impachetat cadouri. cam atat. si apoi putem sa ne baricadam in casa.

Azi vreau sa fac turta dulce cu Mirci, o sa arate la noi in bucatarie ca-n filme [nervo] Abia dupa aceea o sa ma apuc de [incada] [spala] , etc

 

Carmen, sa-ti traiasca noul cuplu aspirator+mixer cel putin la fel de mult ca raposatul!

Va pup, fug ca sa-a trezit batalionul de cimpanzei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, felicitari! Acu' iti trebe un caine, nu?? [soricel]

Dulcetica, mare dreptate ai, chiar is ostenita. Am facut o mie de chestii azi si nimic. Stii stare aia de esti lata ca nu ai stat 5 minute si nu se vede nimic??? [batcap]

Ninha, mersi de urari!

 

Meniul meu de azi (cam aiurea, dar conform)

MD: cafea cu cofeina (una acasa, una la ikea), 2 oua ochiuri, 2 bucatele de carnat

P: 1 cana lapte 0.1%, 2 felii de paine conforma cu dulceata fara zahar

G: fresh de portocale

C: putina toba cu mustar dijon, putin cascaval, 2 guri de vin (dulcetica, vezi ca te ascult, da??)

 

Pescuit copil de la mama, trecut prin Auchan, mare greseala, mami vreau aia, mami vreau ailalta, mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!! Imi veneaaaaa [ascuns]

Am supravietuit, s-a ales cu un ou kinder si hot dog de la care a mancat interiorul si painea a donat-o la catei. Nici daca i-as fi facut instructaj cum se mananca Monti nu ii reusea mai bine. Ocoleste cu mare talent tot ce nu e conform. Exceptie face ciocolata si biscuitii cu unt de la Lidl, aia in cutie de tabla cu capac cu albastru, cu care are o relatie speciala.

 

Bun, noi ne-am ales cu niste metraj de furtun cu luminite unul cu rosu si unul cu verde (ca nu aveam destule, clar!!), pasta de dinti si bomboane de pom. Nah, de ce ne-am dus noi in Auchan...

 

Inutil sa zic ca nu am apucat sa gatesc inca... [batcap] Tineti-mi pumnii pentru maine...

 

Imi aduc aminte cu mare drag de facultate, inainte de sesiune... faceam orice... ma apuca frecatul, lustruitul, geamurile, calcam toate rufele, citeam toate cartile, ale mele, ale altora... orice numai sa nu ma apuc de invatat...

 

Caress!! Mai esti pe aici????

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pe micuta mea bolnava si stau pe langa ea sa o vad cum doarme. Si eu cu muci, stranut.

Azi am gatit ca de mult timp am fentat bucataria. Am facut pentru ca bolim 3 din noi o ciorba de pui cu rosii si fidea si mai pe seara pentru ca nu vor carne fiarta am facut o ciulama cu ciuperci, carne de pui si mamaliguta. Cred ca e a doua oara in viata cand fac. A fost buna dar stiu ca nu-i conforma.

MD la 8: o conserva somon cu lapte acru

2 ore somn ca noaptea trecuta a tusit mult si a fost treaza

G la11 : cafea cu o felie de tort

P la 14: ciorba cam zeama ca am scos fideaua la mine

P la 17 ciulama cu mamaliguta

G: ceai, o patratica ciocolata cu 70% cacao

 

Eu am muraturi si sunt fara zahar. Nu's cu boabe de mustar adica nu se simte dulce, ci saramura.

Sunt curioasa cat ma duc in sus.

 

Turta dulce eu nu mai fac. De o luna la toate sindrofiile numai turta dulce si clementine s-a servit.

 

Mihaela, mersi de incurajare. Pentru mine conteaza nivelul de referinta si faptul ca stiu ca se poate mai bine, adica vreo 5 kg in jos fata de acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...