Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (197).. STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 564
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut!

Si eu racita, in continuare. Child ,incearca strepsils . Eu tuseam groaznic si cu strepsils mi-a cedat. Exista strepsils de lamiie pt diabetici. Eu n-am avut si am supt 3 normale,dar nu puteam sa pun capul pe perna. Tuseam nonstop.

Mugurii de pin au vit D?Interesant ,asta i-as da si eu minunatului meu.

Azi am fost aproape un model de cumintenie,in ceea ce priveste mincatul,doar ca am baut cam multa cafea cu cofeina si am mincat la prinz fructe si mincare ,fara sa respect distanta. Asta e! La ce oferta era ,am rezistat eroic ,ca am selectat sa fie si de post. Bunatati in prostie.

MD-2 wassa cu zacusca

P o salata(ardei ,rosii ,castraveti ,varza alba si rosie) ,conopida si broccoli la aburi,desert felii de mar ,portocala ,grapefruit ( sper sa nu ma afecteze prea rau )

G-pomelo ,o pruna

C-linte cu castraveti murati,citeva seminte si o cioco sly

Culmea e ca am fost pe la Carrefour ,dar nu mi-amm amiontit nici de wassa cu 24% ,nici de vermicelli.

Prin ce sectiune le gasesc si sub ce nume? N-am mai luat pina acum si mi-ar veni usor sa nu caut haotic.

Vai ,dar daca ziceti ca ingrasa ,deja parca-mi piere interesul pt vermicelli? Numai ca se potriveau si de post si buni.

Saptamina viitoare se va minca in multe zile peste ,deci nu va fi greu cu postul,insa dupa 2 zile de peste ,parca nu mai vreau sa-l vad. Tot ce e impus intra greu.

Dupa prinz ,seara mi-a fost o foame cumplita. Cum reusesc veganii sa reziste asa bine exclusiv cu legume? Probabil e obisnuinta.

Brindu ,eu am fost de 2 ori la Barcelona ,dar abia acum aud de aerul asta pur. Sint o gramada de strazi din zona Ramblas,unde miroase a pisu pe strazi si prin niste piete ,la fel. Cred ca sezonul conteaza enorm. Imi place mult si mie ,Barcelona!

Am o varza in amintire de atitea muzee vazute, asa ca nu-mi amintesc 100% cert ,dar in muzeul asta Picaso imparte un tablou de Velasquez,cu familia regala, in 42 de sectuni si face 42 de tablouri "cool"? Sper sa nu gresesc nici autorul ,dar care-o fi fost ,tot respectul pt imaginatie. Am mai vazut muzeul Picaso in Antibes.

In septembrie e cald, ca vara in Romania.Placuta clima!

Andanii,n-ai mai facut sport azi?

Dimineata aveam 57 kg ,dar pina nu vad mai multe zile la rind ,nu pun la socoteala ,desi mi-a filfiit putin cordul de emotie. La cita intepeneala am avut eu in jurul lui 58kg ,cred ca era cazul sa mai dau si eu ceva jos.

Claudia,fata aia despre care vorbesti are un metabolism accelerat.Caress il accelereaza zilnic cu sport. Sincer ,cred ca daca te opresti si renunti la sport si schimbi si alimentatia ,organismal isiu revine la forma initiala in cel mai fericit caz ,desi banui ca se intorc mai multe kg decit au plecat.

Nu stiu cit imi va lua sa ajung la 48kg,nici nu stiu daca voi mai reusi ,dar sa le mentin va fi destul de solicitant.

Darling ,merci de incurajari,chiar esti o graguta! Conteaza enorm sa fiu admonestata, sa trec pe calea cea dreapta.

Pup si noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puey e normal dulce sa miroase a pisu ca is multe pub-uri pe acolo [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

meniul meu azi:

Md: lipie integrala cu mozarela

G: banana,energizant, cafea cu lapte, 2 patratele cioco neagra cu migdale

P: o wasa cu o conserva de peste in sos tomat

G: mar, banana

C: cartofi dulci cu mult usturoi la cuptor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara  [:)]

 

o zi foarte solicitanta, ma simt obosita si ma doare capul. Scriu ce-mi mai amintesc:

 

Puisor multumesc [flo2] a fost mai greu inceputul, pana am gasit sportul care mi se potriveste, acum ca incep sa vad rezultatele nu ma mai pot opri. Am fost la sala acum vreo 10 ani si tin minte ca-mi pacea dar sportul la domiciliu mi se potriveste la fix acum. Cum adica supa de ardei umpluti.

 

Andanii cum stai cu febra musculara? Se simte clar ca esti mai pozitiva in mesaje  [flo2]

 

Brandu de aia imi place mie ca stau in village ca-i safe, liniste si curat. Avem padurice, Tamisa e la 2 sate de noi, avem 2 terenuri de rugby si unul de golf superb, aproape de noi. Dar mi-e tare dor de zumzetul Bucurestiului seara. Ti-ai luat jerusalem artichoke? 

8 mins abs cu tipul ala in colanti mov il stiu da  [:)]  l-am facut si eu cateva saptamani prin primavara. Aseara am facut 8 mins abs al celor de la fitness blender, mi s-a parut mai dificil.

 

Child sper sa nu fie nimic la tiroida.

 

meniul de azi:

 

MD: apa cu lamaie. omleta cu anghnare si ardei copt + o fasiuta de somn afumat. MD lipidice imi merg la suflet!

G: 3 prune

P: 5 chiftele in sos cu broccoli si fasole verde fiarta. Un ferrero roche

G: un baton glucidic

C: un bol de supa de linte (inca mi-e foame  [batcap] ) 

 

Azi am reusit sa fac flotari, l-am vazut pe G cu cata usurinta le facea si am prins asa un elan ca am reusit sa fac SASE!!! si mi s-au definit si mie oblicii frumos, mai e mult de muncit dar imi place ce vad  [il] asa ca trec iar la sport acum, am vaz ca are shaunel un workout cu greutati, sper ca am vazut bine, am 2 gantere de 2,5 kg (pot sa le fac mai usurele daca vreau) am si saculeti de glezne, parca mi-a facut Caress chef de workout cu greutati. 

 

o seara frumoasa la toata lumea  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor...

Am niste dovleac la cuptor, si ma straduiesc sa raman treaza pana se face, ceea ce pare aproape imposibil.Sunt in urma rau cu somnul, la sala am tras ca nebuna, ma simt de parca m-a calcat tramvaiul.Brindu, o sa citesc maine despre vitamina D, promit.

 

A venit iarna... [batcap] [batcap] [batcap] Trebuia sa se intample si asta, e aproape decembrie, ce dumnezeu..dar tot nu mi place.

 

Meniul meu de azi;

MD IAURT CU TARATE, GERMENI SI GEM DE PRUNE\

P vermicelli aia , 50 g, facuti cu aprmezan ras si atat.nu aveau niciun gust, dar nici eu nu aveam alta varianta

G1 CAZEINAT CU CACAO SI SMANTANA LICHIDA-AM FACUT EU O COMBINATIE MINUNE DUMINICA A IESIT CA O CREMA DE CIOCO

G2- un baton cu cereale si fructe

C 11.00-2 oua, jumatate de avocado, o felie de branza, rosii uscate si ceapa murata in aceto blsamico-AZI AM VAZUT CA ARE SI ZAHAR, DECI NU E CONFORMA..

 

Cand va fi gata voi manca si putin dovleac copt, desi nu e cea mai buna idee dupa cate lipide am avut la cina...

 

Andanii, cu sportul ce se aude?Off, si eu ar trebui sa gatesc ceva pentru maine, dar nu sunt in stare..vad eu dimineata ce incropesc, ceva rapid, o leguma la tigaie sau altceva de gen...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress se simte ca esti obosita, treci la culcus, organismul tau are nevoie si de odihna, nu inteleg de ce tragi asa de tare, ti-ai pus un deadline??

 

Brandu vorbeam in capitolul trecut de napi (topinambur) si iti ziceam ca i-am gasit in sainsb, asa se numesc aici.

 

Imi cam tremura mainile pe tastatura de la ganterele alea dar mi-a placut workoutul, nu stiu cat de correct am executat miscarile dar se simte ca am lucrat. Gata, ma bag in pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Caress imi vine sa rad. Ti-am scris la celalat subiect sa mananci avocado seara si tu deja l-ai avut in meniu azi. Sa-mi fie invatare de minte sa citesc amandoua subiectele inainte.

 

Aseara cat a fost mijlocia mea la balet am mers la un magazin in apropiere si surpriza, am gasit Wassa cu 24% fibra. Am luat 7 asa ca-i numar norocos. Nici nu mi s-a parut scumpa. Un pachet cam 1,2 euro. Pai o cutie mica de cola era tot atat iar eu un pachet de Wassa consum intr-o saptamana.

 

Meniul meu de azi:

8:30- un pumn de migdale puse ieri la plecare la inmuiat

11:00 2 felii de Wassa cu branza gen Philadelphia, 2 buchetele de conopida si 3 rosii cherry

12:30 peste cu salata verde, lamaie si ardei gras

16:00 o felie de Wassa

17:00 o jumatate de para

19:00 piept de pui cu salata verde

20:00 2 smochine uscate si bune rau

No, stiu ca smochinele-s cu IG mare dar decat o prajitura mai bine un dulce sanatos [:I] . Sau nu?

Oricum mi-e foame ca am fost la sala o ora si am mai facut si ceva semiflotari acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OtIlia, smochinele sunt ok la gustari, au IG mediu, nu mare.Curmalele nu sunt Monti.

 

Gata mi am facut damblaua si cu dovleacul, acum pot sa ma culc... [soricel]

 

Darling, nu am niciun deadline, dar cred ca a inceput sa imi placa sa ma chinui putin , ceea ce este un pas inainte.Cine ma cunoaste personal stie cat sunt de miortaita si rasfatata si cat de greu accept ceva care imi creeaza cel mai mic disconfort, mai ales fizic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaaa ... va doresc o zi conforma suta la suta  [pl]

La noi ningeeeeeee ca-n povesti [sap] ... imi place cand ninge dar sa stau in casa binenteles la caldura si sa privesc pe geam .... cand deja e vorba de curatat zapada de pe masina, venit prin zapada si printre alte masini intr-o aglomeratie infernala deja imi schimb optica  [viki]

 

Sport am facut aseara ... putin ce-i drept ca m-a cam durut spatele ... am facut abdomene si putin din Billy  [ascuns]

Caress cand te aud la ce ore mananci imi vine sa lesin ... eu daca mananc peste ora 18 ceva imediat se vede ... vezi ultima acumulare din ultima vreme ... si de la asta mi se trage  [dra]

 

Otilav smochine ai voie ... maxim 5 bucati la o gustare ....  [soc]  [soc]  [soc]

Si eu am un avocado aici pe birou de luni dimineata cumparat .... tot astept sa se coaca si inca nu e bun de mancat ... probabil ca pe vineri o sa fie bun  [mai]  [mai]

 

Darling stau bine cu febra musculara ... azi mi-e mai bine ... sigur voi putea azi sa fac mai calumea programul lui Billy ... ??? 

am si eu saculeti ... de pe vremea cand mergea copilul la dansuri ... oare la ce pot sa-i folosesc si eu  [mai]

ce frumos povestesti despre ce ai in jurul tau acolo ... te invidiez  [:(]

 

Dulcetica sunt uimita de cat esti de cuminte in ultima vreme ... fara abateri, fara deraieri .... bravoooo .... imi place cum te-ai mobilizat .... imi da un impuls teribil hotararea ta .... ceva de genul "daca dulce a putut pot si eu "  [i]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...