Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am nevoie de sfatul vostru


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Imia duce aminte de subiectul lui Azzure dust....sau stardust...nu mai stiu.

 

Si acu` tre` sa vina onor nemultumitul sa ne prezinte si parerea lui?

Atata timp cat nu stii care este situatia din ambele puncte de vedere oricine orice ar spune se bazeaza pe o singura parte. Si nu cred ca o sa vina cineva sa ti se planga pe internet.

 

Apropos de ce te exprimi la persoana I-a plural?  "sa ne prezinte" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti da cu piciorul la 10 ani din viata . Chiar daca am 5 ani de relatie din care 4 de casnicie am trecut prin niste perioade foarte grele . Am fost despartita 2 luni din care am invatat ca trebuie comunicat cat mai bine si o despartire nu vine de la unul singur . Ceva trebuie schimbat dar incearca sa iti dai seama de la ce provin acuzatiile si reprosurile . Poate s-a plictisit , poate va trebuie o schimbare . O seara romantica sau pur si simplu o discutie deschisa si serioasa in care amandoi sa va spuneti problemele si ce va doriti pe viitor . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca de 10 ani tu ai facut tot ce e omeneste posibil iar el te sperie.....atunci??????

 

In zece ani nu a invatat sa te respecte?Nu s-a onvins ca-l iubesti?

De ce de 10 ani n-ati legalizat relatia???Copii aveti?

 

Asa cum face acum o sa-ti faca toata viata.

 

Din postarea ta scurta inteleg ca i-ai suflat si in ciorba.El ce a facut?Cum demonstreaza ca apreciaza?

Bag sama ca nu.....

 

Noi suntem impreuna de 10 ani si relatia nu e 'legalizata'... si ce?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai este o vorba "fa ca popa nu cum zice popa".

 

Mai marius...vorba e pe dos: fa ce zice popa, nu ce face el. [:-)))] Ideea e ca popa zice bine, din carti, dar face si el cum poate...

La subiect: nemultumirea autoarei e clara. Spune ca in zece ani i-a dat tot ce a avut disponibil, a facut tot ce i s-a parut omeneste. Si nu e multumita.

Eu sunt de acord ca discutiile, comunicarea rezolva multe hopuri in relatii...dar oare n-au discutat in zece ani? Uite, eu fac la anu' zece ani cu Tora, ne cunoastem pe toate partile, am discutat, ne-am adaptat...maine, daca unul dintre noi decide ca vrea sa mearga pe alt drum inseamna ca are un motiv serios, nu e loc de fasoane si cochetarii...ce sa faca discutiile? 

Dupa zece ani de parteneriat, cand unul din parteneri ajunge la capatul puterilor, ma tem ca discutiile sunt un fel de epilog...

 

Dar nu vreau sa dau verdicte. Macar pentru lamurirerea unor probleme, cuvintele trebuiesc spuse. Daca n-or fi, iarasi, acuzatii si reprosuri.

 

PS: lamuriti-ma si pe mine, va rog, care puteti: cum vine asta, nu pot trai fara tine, dar stau gramada cu reprosuri si acuzatii? Ca mie imi da cu virgula...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eumada, tu esti cred ca unica persoana care dintr-un mesaj  ambiguu crede ca stie deja toata relatia dintre 2 oameni care mai sunt si total necunoscuti :)))))))))))

 

 

NU stiu, poate sunt eu mai ciudata dar nu am inteles nimic din intrebarea celei care a scris topicul. De fapt nu am inteles decat ca sunt de 10 ani impreuna si ca el ii face reprosuri.

Ce inseamna asta?

Reprosuri sunt de mai multe feluri, si eu ii reprosez lui diverse, si el mie, depinde cum o faci.

 

 

Asta cu 10 ani si de ce nu sunt casatoriti m-a amuzat. Daca tu te.ai casatorit dupa x ani sau luni trebuie sa faca toti la fel, altfel sunt cu semnul intrebarii si nu se iubesc? lol.

 

 

 

Rufus, sunt multi care nu discuta. Indiferent cat timp sunt impreuna, nu discuta. Si la un moment dat vine si DISCUTIA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...