Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

Bubulina- Gabriel il invita pe vecinul sau Nicholas la o plimbare pe coasta de vest. 4-6 grade zilele astea, in weekend au fost 10, unii copaci au muguri deja... deci inca putem iesi afara.

 

Angiuta- nu am vrut sa fiu contra, eu am postat inca o opinie. Discutia mea cu dr care e specializat in gastro pt copii a fost mai ampla. Printre altele am intrebat si eu daca nu sunt prea multe grasimi in conditiile in care ar bea sa zicem 1 l pe zi. Ideea principala a fost ca nu, dar explicatiile lui au fost mult mai detaliate si de aceea eu personal sunt convinsa ca e ok. ( probabil ca vitelul bea mult mai mult lapte si deci ia mai multe grasimi?)

 

Din pacate eu nu am gasit nicaieri lapte neomogenizat, nici macar pe la magazinele bio de fitze. Poate fetele din Canada stiu vreo modalitate ( poate numai sa cumparam noi o vacutza:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Norocilaaaaaa, ma omori, copile, cu temperaturile alea!! acusi impachetez!!:) [:)]

Azi e mai uman, ne-am plimbarit si noi, acum am revenit home de la cumparaturi, cu una bucata copil sforaind pe umar, el care nu doarme in scaun nici sa ii canti melodiile preferate:) (Iri, daaaaa, la cumparaturi [soricel], nici o sansa sa ma duc eu pe fb, hi hi)

 

Si ramanand in subiect, daaaa, I agree, hai sa vorbim si cu Almy si poate gasim o vacuta care sa se poata si teleporta, asta ca sa beneficiem toate de produse:):), hi hi- inca imi amintesc gustul de unt batut in putinei, de bunica...ahhhh, ce bunatate!!

Acum vorbind serios, noi suntem inca pe lapte fara lactoza si nimic branzeturi sau iaurturi si toate merg super ok.

 

Strumful nostru mananca mult mai bine si continua sa faca o mie de lucruri noi, zilnic, e wow!! sunt momente de nepretuit si zambete pana la urechi! va pupacesc pe toate si fug!!

[flo2]

 

ah, am uitat, pupici pentru delfinasul vorbaret!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la copiii mari dau de capra de la Liberty, iar la bebe tot eu sunt vacuta/caprita de serviciu :-)

Insa tot pe capra va trece si ea dupa intarcare (nu ma grabesc deloc). Iaurt iau Lil' Ones, indulcit cu sucuri de fructe. Seara ea papa un iaurt. Am incercat doua, dar ma refuza, deci atat ii trebuie acum.

La noi au fost 3 grade azi, dar e o fleoscaialaaa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

norocila imi cer scuze, nu vroiam sa fie un atac direct la ce ai scris tu. De cateva zile sunt in pase proaste...astept vacanta sa ma linistesc :)

 

Si ca sa-mi pun capac....am hotarat sa serbam ziua Nadiei sambata si am planuit sa mai invitam doua familii cu copii. Toate bune si frumoase numai ca ne-am trezit cu 9 invitati adulti si 7 copii :( si asta intr-un apartament de 80 metri. Si nici macar nu- i taiem motul, asta o sa se intample abia la vara cand vor veni nasii.

Acum nu stiu cum ne vom descurca cu meniul, eu timp de bucatareala nu prea am. Si ca sa fie totul si mai greu am doua persoane care tin post. Cu veganii ma mai descurc dar cu postul nu prea :( 

Am nevoie de niste retete de post daca ma puteti ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norocila i ai dat lapte deja?L a tolerat?Eu i am dat iaurt si se pare ca nu il tolereaza organismul sau nu ii place ca l a refuzat.I au aparut bubite la gat,la incheieturile mainilor.Acum i au trecut,plus un kk cu putin mucus.

 

Bravo Gabriel de Mena!

 

Bravn Nicholas de Bubu,si eu ma mir cate invata de la o zi la alta.

 

Angiuta vacanta placuta,sa te relaxezi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...