Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Multi Ani si un an mai bun va doresc si eu.si multa,mullta sanatate!!!!

off,ANGELIQUE la cat de scump e Stefanut,sa traga atat...s Irina are pe obrajori,aproape tot timpul niste bubite(asa ca si grisul...)uneori sunt rosii...alteori abia se vad.dermatita atopica e pacatoasa.si eu sufar de ea.acum ii dau cu leti at4 pt fata.o sa dispara de la sine...nu prea ai ce-i face...

BUBU de cate ori imi e dor de zapada ma gandesc la voi...aveti parte din plin,nu??

Irina a inceput gradi de ieri...e bine,a crescut mult,dar e la fel de cuminte...

Astept ziua de luni ca suntem liberi.apoi,pana la pasti nimic....

Va pup si imbratisez pe toate.noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la noi, sa va aduca anul nou numai lucruri bune si frumoase dar in primul rand sanatate.

 

Noi am inceput anul cu dureri mari de dintisori...stau sa iasa vreo 2, asa ca bubu mic nu prea papa iar eu imi storc creeri ce sa-i mai fac / dau sa pape cat de cat ceva. In rest e o chiuiala si o veselie maxima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Popi, sa fii fericita si iubita si sa ai un an asa cum il doresti !

 

Dragelor, m-am bucurat sa va revad in zona, lumea a lipsit in bloc:), sper sa reapara..

 

Eu scriu din..Siberia:), am avut -29 de grade aseara, cu factorul vant temperatura a ajuns la -40:(, acum sunt "numai" -22 si cu factorul vant mergem catre -35, asa ca suntem in mijlocul unor temperaturi extreme de prietenoase.E atat de frig incat daca ai curaj sa iesi afara te apuca tusea, nu poti respira.Zapada e cat cuprinde si ne mai trimit in weekend in jur de 50-60 cm, asa ca ne distram intr-un inceput de an.O sa pun doua trei poze pe Picassa, probabil maine, sa vedeti zapada de la noi.

 

Bubuliciul Nicholas pupa toate minunile. Noi avem, ca si bubulici al lui Iri, dinti noi pe drum, inca doi, no 9 si 10, asa ca si la capitolul asta ne distram; Nicholas face atat de multe chestii noi, incat am inceput sa scriu zilnic in caietul lui, ca sa ne amuzam impreuna  cand va mai creste:).E minunat, ce sa mai!

Deocamdata suntem sanatosi tun, slava Domnului si asta e tot ce conteaza.Nu ne-am vazut cu nici un prieten de sarbatori, toti bebeii sunt deja la gradi si sunt cu gastro sau raciti copti:(:(, dragii de ei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu si noi am zis pas la vizite tot din acelasi motiv, copilasi bolnavi :(. Inainte de sarbatori a venit tata meu pe la noi, mucos...cica cu raceala spre sfarsite....si l-a mucosit si pe bubu meu... Asa tare m-am suparat ca nu am vrut sa mai primesc pe nimeni, care se autoinvita ii intrebam inainte " cat de mucosi sunteti?" si in functie de raspuns le ziceam sa stea mai bine acasa ca nu au intrat zile in sac...acum nu stiu care s-au suparat si care nu, dar asta e, nu mai accept sa-mi imbolnaveasca nimeni puiul sa bag in el pastile. Bubu mic nu a avut decat mucusori mai abundenti vreo 2 zile apoi s-a reparat singurel.

E tare frig la voi, vai vai, la noi au iesit ghioceii.

 

Sper sa se mai anime putin topicul ca e tare pustiu pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iri, eu sper sa nu ne fure  super extra fenomenalul facebook chiar toata gasca..Va spun sincer ca pe mine m-a intristat tare mult sa constat ca foarte foarte putine fete s-au gandit sa treaca pe aici la sfarsit de an sa lase un  gand bun.

Aici am fost mereu asa de aproape una de alta si asa, ca intr-o familie, ma asteptam sa la vad chiar si pe mamicile care au uitat de noi cu desavarsire!! Toate avem puiuti si am trecut prin atatea impreuna, de ce oare lasam coltisorul asta de rai sa se destrame??

 

Bioana, la noi s-a mai incalzit, -15 grade azi-  iar acum a inceput sa ninga...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, un an nou minunat, voios si plin de bucurii!

 

POPI, la multi ani!!! Sa fii sanatoasa si fericita!

 

BIOANA, dar ce-ai cautat in ploaie mama draga?

 

La noi erau -20 vineri dim cand am plecat, dar maine sunt 0, cred ca ies in tricou :-))

La -20 nu imi simteam mana pe pompa aia de pus benzina, si dureaaaza pana se umple rezervorul...

 

Noi suntem cu ceva febra, un virus agatat de la tati de data asta, ca el l-a avut. I-am dat siropel la 4 ore si e OK. E tot cumintica, vrea si ea sa faca tot ce fac fratii mai mari, desigur; cand se plictiseste isi deschide dulapul cu oale sau camara si isi cauta de treaba pe acolo, e asa de dulce cum se concentreaza si studiaza orice. La jucarii nu are rabdarea pe care o are daca o lasi la oale, tigai, etc. Eu blochez doar usa de sub chiuveta unde am detergenti, in rest are liber unde vrea, ca nu am nimic unsafe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate la toate minunile bolnavioare!

 

Lui Stef ii iese dintele cu nr 6,agitatie si plans la greu.Noaptea se trezeste plangand dar adoarme repede la loc.Banuiesc ca ii ies si dintisorii de jos.

A inceput sa repete si mai multe cuvinte dupa mine,ne am mai imbogatit vocabularul.Acum cateva zile ii tot ziceam "te iubesc" si a zis si el " tesc" apoi repeta intruna si radea.Si pe mine ma uimeste cate a invatat sa faca.Sunt tare mandra de el.

 

Bioana va pupam si ne bucuram ca ai trecut pe aici cu vesti despre voi.Inainte avea si Stef bubite pe fata dadeam cu crema si se rezolva.Acum nu mai fata fata doar crema.Oricum e mult mai bine si speram sa o tinem asa.

 

Iri nici eu nu mai primesc pe nimeni racit,poate sa se supere oricine.

 

Bubu dar e frig la voi, nu gluma!As vrea sa fie si aici zapada sa ne plimbam cu sania,asa ca trimite ne cativa fulgi dar fara frig.

 

Almy e tare gospodina printesa de se joaca ea numai cu oalele.

 

Angiuta voi ce mai faceti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

ALMY o sa fie o bucatareasa fbu,a,o savezi...cred,ca e asa de dulce...meergeam la nunca....

ANGELIQUE e cumplir cu durerile de dinti...e cumplir,cand nu se pot odihni peste noapte.

IRILAC,BUBU e tare greu cumunca...am lucrat si pe 31...nu ca sa ma plang,dar cand sunt de dupa-masa,ajung acasa la 23.30....

 

o duminica placuta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...