Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

Hai ca intru si eu rapid....bubu meu adoarme f tarziu de o bucata de timp, am sa incerc sa i schimb putin otele de somn ca nu se mai poate asa.

 

Bioana, bine ca nu ai racit. Mai povesteste-ne ce activitati mai face Irinuca cea cuminte la gradi...ne mai dai si noua idei :-)

Te cred ca e greu cu munca, mie imi e greu si stau acasa dar tie.....nu stiu cum am sa ma descurc cand voi merge la serviciu. Zilele astea trebuie sa merg la gradi sa-l inscriu deja ca cica e bataie pe locuri...din octombrie cred ca voi fi nevoita sa-l dau....asa ma ia o jale vai vai, e atat de mic.

 

Bubu bine ca s a mai incalzit putin. Asa e...FB-ul asta ne rapeste prietenele :-) . Eu ma gandesc si la celalalt topic...cu papa pt bebe...ce folositor era si acum e uitat. Tare bine mi-a prins sa mai citesc altfel de retete deja testate decat cele traditionale...

 

Angelique si noja tot dintisorul 6 ne iese dar cred ca si nr. 7 se grabeste ...si al meu a plans vreo 3 nopti in somn, ce ma supara e ca nu mananca mai nimic...sper sa i treaca repede. Pupam micutul sa scape si el de durere.

 

Almy ce scumpica micuta ta...gospodina lu mama, vei avea mare ajutor in bucatarie cand va creste. Pupam pe toti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele, va pup cu drag.

Pitpalac are si el 6 dinti, si nu nu prea mananca in ultima vreme, tare greu cu el. Nu mai are rabdare sa manance, s-ar plimba non stop. In schim din farfuria mea ar rade tot, vrea tot ce vede! Imediat ca scot o farfurie incepe sa tipe ca sa ii arat ce e in ea... tari copiii astia, numai ei stiu ce vor, cand vor si de ce vor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

boon, eu am scris o tona de mesaj  care nu a plecat catre voi, oare de unde il recuperez??mai incerc, anyway.

 

Deocamdata, repede, repede, vreau sa o pup pe Bioana noastra astazi si sa ii urez multa sanatate, multe bucurii alaturi de pui, sot, prieteni, -cei dragi- si mult zambet si veselie!

La multi ani, draga mea! te pupam!

 

si pupam toti sfintii si sfintisorii si mamicile si taticii de pui cu numele zilei de azi..

La multi ani cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iarasi noi:), am venit sa aducem putina zapada, in cazul in care va era dor:):):).Ieri a plouat cu galeata,acum ninge de rupe.:)

La plimbareala, Bubulici nu mai vroia sa intram in masina sa mergem home:):) de-loc!

 

noi2:), transmitand de la Polul Nord:).

 

PS: Lacraaa, ce minunatie ne dezvalui tu acolo in poza?:)  

Imi vine sa il rontai!:)

post-117768-0-37067000-1389073469_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, dragele mele, sa aveti un an cu bucurii, sanatate si multe multe clipe frumoase alaturi de minunile voastre. Am o presimtire ca anul asta va fi plin de "prima data cand...". Cresc puiutii nostri...

 

Uram si noi "La multi ani" sarbatoritilor zilei de azi, Bioana, Achim Ioan, Rebecca Ioanna, sa fiti sanatosi si mereu voiosi :-)

 

Noi suntem bine, sarbatorile au trecut frumos, iar de acum putem spune..."anul asta mergem acasa!", si nu oricum, eu si puiul vom sta vreo 6 luni...Yuhuuuuu!

 

Victor face tot mai multe nazdravanii, intelege tot, dar nu se poate exprima de fiecare data, insa si cand o face...e o minune. Inregistreaza tot, e ceva...Daca spunem o fraza de genul "ma doare capul, cred ca din cauza ca nu am baut suficienat apa" el imediat duce mana la cap si se duce sa-i ia paharul lui cu apa...Imi vine sa-l mananc cu totul!

 

Cu mancarea stam prost, nu prea accepta solidele, cred ca ii ies dintisori/masele noi.

 

Bubu, da' stiu ca e frig la voi. Brrrr. De zapada mi-e si mie dor, si de frig la fel...gandesti mai limpede pe racoare. Aici e extrem de cald si am avut noroc de cateva zile insorite si fara ploi torentiale...

 

 

De la Ecuator va pupam cu drag :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Achim,Rebecca si Bioana,sa fiti sanatosi,sa aveti parte numai de lucruri bune!

 

Iri si eu ma gandesc cu groaza la serviciu,cu intoleranta pe care o are,daca nu scapam repede de ea avem sanse sa nu il primeasca la gradi.Sau sa il primeasca dupa masa de dimi si sa l iau la masa de pranz acasa.Si nu am cu cine sa il las,poate cu soacra dar nu am incredere ca nu ii da sa guste ceva.Pana si sotului i se face mila de el si zice sa ii dam sa guste din ce papam noi,deci...Acum a gasit niste mandarine si nu le a mai dat jos din mana,doarme cu ele in maini.El nu a papat niciodata si noi ne am ferit sa mai cumparam sa nu vada.Sper sa se aranjeze lucrurile si pentru noi.

 

Avem bubite iar in cap,are o caciula cu lana si a gasit o si incerca sa o puna pe cap.Eu i am luat o cand s a putut ca plangea si in 30 de minute i au aparut din nou :-(.Se tot scarpina si s a trezit cu ploapele uscate.

 

Bubu ce frumos e la voi!Tare frumosi sunteti.gun pui minunat si o mamica mandra :-*.

 

Pya ce scumpic e Victor!Ai baiat mare care iti aduce apa cand ti e sete.Deja puiutii nostri invata din ce in ce mai multe lucruri,copiaza tot ce facem noi.Acum ma feresc cand bag ceva in priza sau fac ceva ce el nu trebuie sa faca.A vazv cum bag masina de calcat si telefonul in priza si incearca si el,noroc ca avem protectii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutam atat Polul Nord,cat zi Ecuadorul..

multumesc mult de urari.aceleasi pentru toti zabatoritii:Popi,Achim,Rebeca...scuze daca am uitat pe cineva.sanatate multa si tot ce va mai doriti voi!!

BUBU chiar imi era dor sa va vad.simpatici tare si mereu cuza.betul pe buze.asa va sta bine.ce de zapada aveti...va pupam.

IRILA mai e pana incepe gradinita,nu te stresa de pe acum...Irina nu mai plange cand o las dimineata...imi vine sa o mananc.ii da mana educatoarei si merge la cutia cu jucarii.nu sta jos deloc.mereu impinge ceva-masina,carucior si danseaza.are o pofta de mancare...vesnic mi se pare ca mananca mult...

PYA pupici la Victor.sa ii revina pofta...imi era dor de voi.

ANGELIQUE sa scapati de toate bubitele...off intoleranta asta...greu cu ea.dar esti sigura ca nu il primesc la gradinita?!Irina are in clasa un baietel cu intol.

sa aveti o faina zi de Martí.maine sunt libera!!va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Primul salut pe anul asta , hi hi

 

Saru’mana de urari! Pup si eu Ionii si Ioanele. [flo2]

Si urez de sanatate si chestii bune, cea mai pitica dintre minuni: Liliana!   [RO]

 

Cellena, poezioara in cauza e o adaptare dupa un cantec deja existent, asa ca meritele mele sunt minore; iar de carti pentru cei mici nici nu se pune problema – noua ne place sa le citim, nu sa le compunem (lenea e maaaare - si nepriceperea, dar asta ramane intre noi)

 

Ah, Bubu, ce nameti aveti voi acolo! Asa mi-ar placea sa dea si pe aici o ninsoare mai teapana, macar o saptamana sa o tavalesc pe domnisoara. Dar nuuu, aici e ceata, si umezeala, bleah.

 

Miss Mara e mucioasa; a cadorisit-o ta-su mare. Asa ca iar ne luptam cu aerosolii. De data asta e mai potolita totusi. Dar la capitolul curatat nas plus picaturi se duc lupte greco-romane - io nu inteleg de unde naiba are atata forta de abia o dovedim eu si jumatatoiul. Pediatra ei ne-a spus destul de senina ca e sezonul, si sa nu ne agitam f tare. Eu intrasem deja in panica, pt ca e prima oara cand tuseste.

Si ma gandeam eu asa, in sinea mea mica: daca acum, stand acasa, a racit deja de 3 ori din octombrie, cand o sa ajunga la cresa/gradinita ce fac cu ea? 

 

Tot nu vorbeste (mama, tata, mamai, tia tia - pt ceas, pa, mei-mei pt mai mai, bu pentru bau si cam atat). A inceput sa-si perfectioneze alergatul si dansatul; si cand zic dans, apai chiar la dans ma refer: tropaie, face piruete, se leagana, se bataie, bate din palme - cam tine ritmul cu melodia. Si abia acum a descoperit si ea umbra si vrea tot timpul sa facem animale. Trebuie sa-i cantam mai mereu (daca vede iepure, musai iepuras dragalas, daca e elefant, obligatoriu elefantul cici, daca vede flori, tre sa cant la multi ani, etc; la somn are alte 2-3 cantece). Si daca nu canti ce trebuie, te atentioneaza intr-un mod nu f suav - vocifereaza, cu o mana dirijeaza, si cu cealalta te altoieste. Imita mai toate animalele, fie gestica fie sunet (ma rog, deocamdata calul si cainele fac cla cla amandoi, si pisica face "ha"). SI cam atat. Nu are rabdare sa mestereasca si ea la cuburi, la sortatoare. Ea patruleaza, arata cu degetul in stanga si-n dreapta, taraste masinutele dupa ea, sau alearga mingea. Si mai are momentele ei de dragalasenie in care pupa tot ce-i iese in cale, si le da jucaricilor sa bea din cana ei. 

Si iote-ne si de ziua mea

post-115092-0-60654100-1389170175_thumb.jpg

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...