Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

Oaspete Bubulina42

Dragelor,eu am pierdut cu success zilele astea trei mesaje lungi, iar la mine faza cu reluatul nu tine,ca nu am timp:(.Stiti cumva,e vreun loc in care se autosalveaza, unde pot fi gasite? Cred ca v-am mai intrebat, de fapt..

O sa reiau numai caldul "la multi ani" [flo2] pentru Lili, e venit din toata inima, alaturi de urari de sanatate si sa aiba parte de o copilarie de vis!

 

Si eu ma gandeam cu tristete cum eram de unite la inceput si cat de putine am ramas, oare cand toate vom fi la serviciu gata, ne luam ramas bun de la forum? ma intrebam, doar.Eu ignor cu success FB, insa am inteles ca multe din fetele care nu au mai trecut pe aici de enorm de mult timp acolo apar.. In fine.Eu cred ca in cazul in care trecem la un alt capitol, sau schimbam ceva, nu mai are rost sa trecem pe lista fetele care nici macar nu au venit sa ne spuna ce au nascut/cum/cand au devenit mamici, zau ca nu mai e cazul, e clar ca nu vor mai aparea niciodata.

 

Oricum, nu stiu cate vom mai ramane in cazul in care vom trece la Clubul Scutecelor, insa pentru micutii nostri merita sa o facem, la urma urmei, datorita lor ne-am intalnit:), nu-i asa?

 

Angelique, suntem cam in acelasi ritm si noi, avem un ajutor de nadejde aici.In plus, dupa ce sterge masa/pe jos, pe unde are el treaba, de duce si pune servetelul in cosul de gunoi:). face enorm de multe chestii noi.E in continuare fan masini, carti si avioane.Si dans!! danseaza tot timpul, si daca ii cant:).

Orice chestie noua de imbracat trebuie sa treaca testul oglinzii:):daca ii place o lasa, daca nu nici o sansa sa i-o dam, asa ca facem cumparaturile numai cu el si ne amuzam maxim.

Multe de spus, timp putin, insa revin.Incerc. [:)]

4 grade au fost azi la noi!! [pk]

Iri, Mena, Popi, Bioana, Onut,Pya, Angelique..pupici! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stefan duce scutecul,telefonul meu la gunoi,nu arunc gunoiul fara sa il verific.Cum vede telefonul il pune la urechi si zice tata.A vb sotul cu el pe difuzor si de atunci de cate ori suna cineva e tata.E topit dupa el,dimineata si noaptea il striga,daca aude usa de la intrare fuge repede sa vada daca a venit.Stef se joaca rar cu jucarii,sticlele,capacele,hainele,fructele,pungile,telecomenzile sunt la mare cautare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Eu una nu am de gand sa ma transfer pe FB. Grupul lui V s-a transferat de vreo 2 ani acolo si nu prea ma incanta. Mi se par greu de urmarit discutiile si mi se pare ca apar si mai des certuri. Pentru ca este un grup ascuns se pleaca de la premisa ca se pot discuta teme mai intime ceea ce duce si la certuri.

 

Eu Din pacate trec prin perioade foarte aglomerate, aseara am reusit sa termin referatul de practica si azi urmeaza sa-l predau dar mai am un hop: lucrarea finala pe care trebuie s-o predau pana pe 28 februarie iar eu nu am inceput-o. Sper sa reusesc....

 

Sa povestesc si eu un pic de Nadia: tot slabuta a ramas dar din ce in ce mai incapatantata si foarte curioasa. Sta cateva secunde singura in picioare de vreo cateva zile (cred ca de sambata) si i-a spart si al 7lea dinte. Doarme de 3 ori pe zi inca: 2 somnuri de cate o ora si unul cam de o ora jumate.

Ai vostri cate somnuri au?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar nu am fost curioasa sa intru pe acolo deloc.il urasc...am reusit sa fac sa nu ma mai anunte de fiecare data cand apare ceva scris...si apoi sa fim serioase,cine are timp sa intre acolo,aici de ce nu are?!!

mai ales ca majoritatea scriem de pe telefon si cum sunt ultra meg moderne e súper de urmarit.pagina imi famane deschisa intotdeauna...merge direct la ultimul mesaj necitit.

Irina e "obsedata"de ghiozdan....toata ziua il cara prin casa dupa ea...de multe ori il ascund...

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf fete dragi. La cealalta odisee suntem pe.fb si...se dezintegreaza grupul. As vrea sa nu fie asa si aici desi...cam asta e dinamica grupurilor... la un moment dat ramane o mana de oameni care ii respecta principiile si care continua sa comunice.

Eu nu plec de aici dar voi scrie si dincolo...sper sa.nu fie asta o problema...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

 

Multumesc de reprimire.

Sa va povestesc despre Corina, Traznaia mica.

Face numai traznai si nu sta locului nici o clipa, poate doar cand doarme, dar si asa se foieste mult.

A plecat in picioare pe la 10 luni, si, dupa ce s-a prins ea cum e cu mersul si s-a perfectionat, a inceput cataratul. Pe orice, oriunde, oricand. Chiar si pe o foaie de hartie. Daca e mai sus cu un mm e bine.

Baga in gura tot ce prinde, motiv de stat cu ochii pe ea, adunat, ridicat.

Vaneaza tot ce e interzis: tefoane, telecomenzi, cutite si foarfeci, monede si obiecte mici. Nici matura sau farasul nu scapa nebagate in seama. Jucariile sunt interesante doar daca se mai joaca cineva cu ele si pentru scurt timp.

 

Manaca bine si cam tot ce ii dau, rar face nazuri, dar in timpul mesei se foieste, se joaca, vrea sa manance singura, rastoarna farfuria, ce mai, nervi tari sa am sa nu ma supar pe ea.

Dinti avem doar 4, nu prea vorbeste. Zice mama, papa, baa (dela bau), caa (calu).

 

Siii DA, sta lipita de mine toata ziua, chiar si cand e tasu acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, eu am lipsit ieri de la apel....de 2 zile imi e f rau, m am saturat de starile astea ale mele...nu stiu ce voi face cand va trebui sa merg la serviciu. Efectiv nu ma pot ridica din pat, am niste dureri groaznice, de abia pot avea grija de micut...imi e atat de mila de el, ca ieri asa tragea de mine sa ma ridic sa ne jucam si eu tot incercam sa-l prostesc cu altele..Azi imi e putin mai bine, dar tot lesinata sunt.

In rest, bubu mic e veselie maxima, vrea sa te joci cu el non stop, vrea sa exploreze casa. De sapt trecuta merge tot mai mult in picioruse...tinut de o mana, singurel nu vrea, vad ca inca ii este frica. Cu papa stam prost, sapt trecuta a mancat ceva mai bine, de duminica iar face greva foamei, nu mai stiu ce sa i mai fac sa manance si el ceva mai bine. Au iesit dintii nr 6 si nr 7 si se pregateste zilele astea sa iasa si nr 8...poate de aici si lipsa lui de pofta de mancare.

De la fix 1 an si a schimbat programul de somn, acum se trezeste pe la 9-9 :30 are un singur somnic de pranz de vreo 2-3 ore apoi joaca pana seara. Azi vad ca si-a schimbat programul si s a trezit mai de dim si acum doarme...probabil ca azi va avea 2 somnicuri.

 

Va pup, incerc sa ma misc si eu sa-i fac ceva de papa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...