Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

Bifam o buza sparta, o gura plina de sange si o gura umflata de parca ar fi copilul lui Zavoranca... Am zis ca mor cand l-am vazut in halul asta.

In alta ordine de idei, Ipopica, m-am gandit si eu la fel...copilul are peste 10 cuvinte in vocabular, 80% dintre ele fiind relevate in ultima luna.

Ieri a fost dulce ca mi-am pus dopul de la cada in cap (era in cada la baie) si m-am prefacut ca am stranutat si a cazut dopul. Un ras si o veselie. Apoi a luat el dopul, si l-a pus in cap si a facut (firts time) AAAA-PTU :))))). Am zis ca il mananc de drag.

Apoi mi-a luat telefonul si i-am zis sa il sune pe tati, sa  vorbeasca cu el si l-a dus la ureche si a zis "Ano! Tati?"

Pe acelasi princiupiu cand il intreb cum il cheama zice Aaaaaa-di :)))

 

 

Sau iarasi o faza amuzanta, la baita, il intreb "unde e cucu?" si mi-l arata, dupa baita, il imbrac si il intreb acelasi lucru si se uita in directia potrivita dar daca nu il gaseste incepe sa il caute pe langa el :))))))

Numai dragalasenii face maimutelul mic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

In alta ordine de idei, in fiecare zi vine cu ceva nou. Percuteaza o multime de chestiute, are diverse semne sau reactii pt o multitudine de cuvinte/expresii. Stie ca e mica, si-si face palmele caus si si le apropie ca sa-ti arate asta (mai ales atunci cand e dojenita pentru ceva), arata ca are 1 an cand e intrebata, si apoi ridica mainile sus – o sa creasca mare. Stie toate partile corpului (e haioasa foc cand ne arata dintii sau limba). Se descalta si isi ascunde sosetele sub covor sau sub perna de la canapea, si cand o intreb unde le-a pus, ridica palmele si umerii si apoi fuge in coltul ei chicotind de mama focului. Daca are paine sau biscuiti in meniu, dupa ce o ridic de la masa, se duce la geam sa le dea si porumbeilor si ii cheama cu niste sunete ciudatele, o combinatie intre “mpa mpa” si “piu-piu” Si ne dirijeaza zi lumina; toata lumea tre’ sa-i cante si daca sunt mai multe persoane in zona, musai sa fie cor, altfel vocifereaza.  

 

Pupici, mamicile!  [flo]  [floare3]

 

 

 

 

 

vai ce dulce e!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi, ieri n-am mai apucat sa intru. A plans puiutul destul de tare la injectii...offf mi se rupea sufletul, asa mai suspina micutul si se linistea doar in bratele mele. A trebuit o perioada sa-l tin si dezbracat ca numai nu reuseam sa-l pun pe pat sa-l imbrac, cum il lasam cum incepea sa planga iar. Cu toate astea cand am plecat i-a facut pusy doctoritei. Nu a facut febra aseara dar cand am ajuns acasa era cam molicel si a dormit vreo 2 ore. Azi vad ca iar a adormit mai repede decat ii era programul...tot stau si-l pazesc sa nu faca febra. Avem si noi o maseluta...a reusit dr sa o vada cand l-a verificat in gat...altfel nu o vedea si nici eu nu stiam de ea...probabil de asta refuza el acum 2 sapt papica.

 

Bubule, Almy...da ce friguri indurati..las ca vine ea vara.

Almy sa inteleg ca esti o diva epilata acum :-) ....ahhh si eu tanjesc dupa asta si cat de curand ma rezolv.

Bubule si eu vrea sa-i iau un cort ceva...ca asa ii mai place sa se bage prin toate cotloanele. Sa ne zici si noua ce activitati inventati...eu una duc lipsa de imaginatie in mom de fata, nu mai stiu ce sa inventez.

Mena, pupam buzuca sparta sa se repare repede.

Tnico, sanatate multa

Bioana, e comica tare Irinuca cu ghiozdanelul in spate

Popi...greu cu inca cineva in casa, parca nici nu poti vb calumea cu jumatatoiul ca au peretii urechi...stiu cum e, am stat cativa ani buni cu parintii...ihhhhhh

Va las ca se trezeste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BIOANA, si eu ma gandeam la o bucatarie de jucarie, dar tot la oalele mele se va uita (si nu ma deranjeaza deloc, ba chiar mi se pare super dulcica , oricat ma agit eu sa-i gasesc activitati pt dezvoltare, nu dom'ne, ia sa vedem ce mai e interesant la dulapurile alea...).

Ii dai tel de jucarie, nuuuu...tot ala la care vorbesti tu mami e mai bun de lins si de mozolit :-))

 

DA, IRILAC, asa bine e post-epilatoriu sa zic asa...chiar diva ma simt!

 

Deci NOROCILA, ne incanti si pe noi cu temperaturile de langa ocean? Sa crapam nitel de invidie :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]Almy, intru si eu in club, ca am reusit si eu sa ma epilez, din cauza ca am mers iarasi la nebuniile mele de injectii pentru venele mele nebune.de data asta am batut recordul:16! asa ca azi merg mai mult nu, insa la vara cine o sa poarte fustite si rochite?:)
 

Nicholas nu se omoara cu vorbitul,de regula la orice spune primele litere, banana e ba, carnea e ca, mingea e ih,cartea e cat,tata a aparut si el pe post de "baba" [:)], mama, apa si niste chestii ale lui, insa eu nu imi fac nici un fel de probleme, parca prea e aiurea ca le vrem repede pe toate, cand or sa creasca o sa ni-I vrem mici si o sa ne fie un dor nebun de perioada asta.Las ca are timp de vorbarealaaaaaa..cat lumea:)

 

Mena, cum ati reusit sa cadeti asa rau?

Mie loviturile astea la gura si la cap mi se par cele mai rele si mai periculoase.Motivul pentru care cand am vazut ce se intampla cand se da cu capul de marginile patutului am lasat patutul numai pe post de loc de joaca, peste zi,

 

Iri, dragul de el.. Noi iarna mergem mereu cu o paturica la noi, una ca daca e nevoie o punem pe patutul ala ca e rece ca naiba, dar il putem inveli in ea cat il tinem dezbracat si e bine.Si mie mi se rupe inima cand il inteapa, mai ales ca el nu e un plangacios, iar cand plange sigur sufera, are ceva ce il doare.

Acum sunteti bine?

 

Almy, si eu zic ca de lasat sa isi continue treaba la oalele tale, ca acolo e cel mai tentant.Doar si Nicholas are treaba in dulapul meu de plasticareli, asa ca pe Reb o intelegem perfect:)

 

[:)]Faza "cucu" a aparut si la noi, de vreo saptamana, mi-l arata multumit la fiecare schimbat de pampers:) [:)] [:)]si la balaceala. Continua sa fie un fan absolut baita si joaca in baie, nu se da dus.

 

Bioana, Angelique [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu cunoastem treaba cu baia :-),s ar balaci cu orele daca l as lasa.E tare incantat cand vede ca ne pregatim de baita.Cucu e si la noi la mare cautare il intreb unde este si mi l arata,apoi il intreb ce are acolo si zice "cuc".

 

Iri bine ca ati scapat de vaccin,tare greu este cand sunt speriati mititeii.Stef cum ajungem la dr. se pune pe plans,se agata de mine si urla.Luni suntem iar programati la dr. si mi e groaza.Am iar o lista lunga cu intrebari :-(.

 

Almy,Stef e pasionat de incaltaminte,mi ar devasta non stop toate perechile de pantofi,cum prinde momentul mi le cara pe toate in casa.Asa ca bine ca Rebe e pasionata de oale

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitpalac e pasionat de usile de la balcoane ( am trei balcoane fiecare cu 2 usi). Deci invarte de manerele acelea de jos de de mama focului si daca nu esti pe faza, pac, te-a si in his in balcon! Daca vede ca te indrepti spre usa de la balcon, fuge cu o viteza incredibila ca sa nu cumva sa piarda momentul si sa intri in balcon fara ca el sa fie prezent!

Cuvantul lui preferat este in continuare Hapciu-in limba lui Aciu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...