Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

La multi ani Sebita, sa cresti mare sanatos si voios, sa aduci numai bucurii parintilor tai.

Gabriel de Norocila, La multi ani si tie.

 

 

Pyaaaa acum am reusit sa vad pozele...Doamne ce sa mozolit micutul, ce manca?Ce mare a crescut...il pupam pe victoras cel rapid. Imi place cum ti a iesit tortul.

 

Bioana, voi ce mai faceti? Nu ai rezolvat problema cu telefonul, trimite-ne si noua niste poze de la petrecerea voastra sa o mai vedem pe cretulina de Irina :-)

 

Bubu ce frumos trebuie sa fie la voi, la noi cica de vineri ninge, sper sa nu ramanem inzapeziti la cabana, ca noi sambata dim decola sa-l sarbatorim pe pici...am niste emotii. E super ca nu ati avut probleme de sanatate in primul an, asa sa o tineti tot timpul. M-am uitat azi si la pozele cu voi la intalneala din iulie...te potrivesti tare bine cu sotul tau, chiar semanati putin :-) , iar Nik e o dulceata ce a luat tot ce e mai fumos de la voi.

 

Mena multa multa sanatate, usor nu e, imi imaginez ce e in sufletul tau, dar vor trece toate, ai incredere in delfinasul nostru luptator ca el e barbatul forumului :-)

 

Angelique, multa sanatate si voua, sper ca nu e nimic grav.

 

Noua ne iese dintisorul nr 5.... eram sigura ca va coincide cu ziua lui, se vede f bine, nu mi dau seama daca a crapat gingia dar mult nu mai are. E f nervos puiul si ce ma ingrijoreaza e ca, ori de la dinti ori asa s a invatat cand nu i convine ceva face f urat, adica tipa, urla, tranteste, arunca jucarii, face ca un copil din ala rasfatat pe care il vedeam eu prin magazine...comportament care mie nu mi place absolut deloc si nu stiu cum sa intervin. Incerc sa l calmez, sa-l tin in brate, sa-l iau cu calm si dragoste, dar nu ma suporta atunci, ma bate ma musca...nervisorii astia ii pun pe seama dintisorului, ca pana acum 1 sapt nu facea asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mena te inteleg la perfect cu mancarea,eu evit pe cat posibil sa stau in preajma altor copii sau adulti cand papa,mi se rupe inima de Stefanut ca re uita si el.Azi de exemplu papam pe furis,sotul ii tinea de urat puiului dar tot m a vazut a intins manuta si a zis mama dei,sa ii dau si lui.Bineinteles ca nu am mai papat,m a durut sufletul de el.

 

Am fost la dr.,are o viroza care i a afectat nasul,gatul si ochii adica muci la greu,tuse si conjunctivita.Debutul este cu febra,el a avut acum cateva nopti.Nu ma mai astept la febra din nou ca mi a zis ca nu mai face.Am primit picaturi de ochi,de nas,antialergic ca i s a declansat dermatita tot din cauza asta si aerosoli cu adrenalina.Mi a explicat mai multe dar plangea Stef si am auzit printre picaturi.

 

Iri,Stef face fix la fel iar azi la dr. erau copii care aveau acelasi comportament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sebita, La multi ani puisorule!!! viata frumoasa si senina plina de noroc! pupici!

 

Angelique sanatate multa lui Stefanut, offf, nu pot sa imi inchipui sau nu vreau cat de greu e cu puiul bolnavior! insanatosire grabnica!

 

o sa ii iau si eu de la Avene crema aia sa vad daca are vreun efect.

eu sunt obosita, nu am chef de nimic, una peste alta mai sunt si de garda azi si duminica din nou asa ca sapt asta ma apuca depresia. vreau acasaaaaa.......

 

Angelique si eu sunt exact dar exact la fel cu mancarea, nu pot sa mananc in fata ei si gata, se uita cu ochii aia de copilas si ma ia mila rau, sotul meu e altfel, nu are nicio treaba. hmmmm si eu prefer sa nu mai mananc sau sa ii dau si ei ceva de rontatit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intoleranta la histamina se manifesta ca o alergie dar nu e asta. Histamina e o substanta eliberata de corp cand intalneste un alergen. Alimentele alergene au si ele histamina. Boala in sine reprezinta incapacitatea organismului de a gestiona histamina asta si se manifesta prin bube, prurit etc. Asta ca sa iti rasp la intrebare Ary .

 

Rezumatul zilei de azi:Inca sunt sub soc, am fost la o alergoloaga mult laudata si recomandata de persoane apropiate... In o mie de cuvinte mestesugite mi.a zis ca habar nu are ce are copilul meu, ca analiza de intoleranta la histamina e facuta degeaba pt ca e irelevanta la varsta asta, ca sa ma astept sa mai faca ca asa fac copiii: fac bube si racesc si sa merg la o dermatoloaga. . Wtf? Pt asta am platit un milion jumate? Asta mi.o zice si mama(care nu a terminat liceul) gratis. Sunt tare suparata. Am luat.o de la capat. Am un copil care in ultimele doua luni s.a umplut de 3 ori de bube si nu stiu de la ce.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2]Sebi, "la multi ani" si de la Nicholas si de la mine, puiule! Sa cresti mare sanatos si voinic si sa umpli casa si inimile de bucurie in jurul tau! Mult noroc in anul ce va urma si toti cei ce vor veni! Felicitari, mami! [flo2] [flo2] [flo2] Pe cand cheful? [pk]

 

Mena, imi pare tare tare tare rau..Poate totusi un dermatolog ar avea altceva de spus, o opinie mai pertinenta si ala si-gur nu te trimite la intepat.Daca se umfla sigur e alergie, daca sunt doar bubite sigur e de dermato also.

Poate ca ar trebui sa ii urmezi si sfatul lui Ary si sa vezi daca si fara motan in jur are aceleasi probleme.Multi copilasi fac alergie la parul de pisica, indifferent cat de mult ne plac, trebuie luata si cauza asta in considerare.

 

Iri, la intalnela din Bucuresti aratam ca muma padurii [:)], nici nu stiam cum ma cheama,asa program nebun si obositor aveam...acum am revenit la normalitate, drept pentru care in seara asta incerc sa pun si eu cateva poze cu noi pe Picassa, iar daca nu reusesc, pun maine.Cat despre mine si iubi meu, daaaa, semanam mult.E adevarat:)Pup! Sa aveti un super timp si o super petrecere!!

 

Noi am alergat toata ziua dupa cizmulte si nuumarul lui NU am (mai) gasit:( pe nicaieri, I-am stricat si bubuliciului programul, l-am obosit maxim.Pana la urma am luat o pereche pe neprobate, dar o duc maine inapoi, ca sunt mari.El le vroia:):), avea un zor la alergat cu o cizma pusa si cu un piciorus gol de mama mama! [:)], insa sunt maaaari. Sper ca maine sa avem mai mult noroc.

 

Pya, puuuuup, multumesc din suflet pentru parola si adresa Picassa, am revazut cu mult drag muuuulte poze, multi pui, multe mamici si viitoare mamici, la vremea aceea...ce amintiri minunate, ce emotii... Multumesc mult inca o data, Victor e un minunat, una din poze e artistica!! Toti sunt niste adevarate minuni!! [flo2] [flo2]

 

va pup, sa aveti o zi buna maine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, mare minune! am reusit si eu sa incarc niste poze noi pe Picassa, unde sa scriu ca mi-a iesit din prima! [pk]Am pus inclusiv poza cu saniuta abia cumparata, sa va amuz, ca  a trebuit sa il trag aproape 2 ore pe musiu Nicholas pe ...covor, ca la ora aia unde era sa ma duc?  Si el era arhi super incantat si nu se dadea delooooc jos din ea!! iar cand s-a dat, a fost numai ca sa inceapa el sa o traga si sa o impoinga, ei poftim! [:)]

 

Pya,multumesc inca o data!! [flo2]pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...