Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stateam in dubiu daca sa comentez ceva cu vremea... care da..este cu plus...ieri au fost cam 8-9 grade cred, azi e senin si cica max 7... dimineata am vazut primul ghiocel in centru...undeva unde ies ei, nu-s plantati... ca asa se gasesc de cumparat la ghivecel( oricum stiti si voi ca sunt alte 'neajunsuri' in partea asta de lume... preturi la imobiliare mari ca toti asiaticii bogati vor la caldurica, risc de cutremure..) Oricum...invit iar vecinii din est in vizita la noi oricand!

 

Bubulina- eu zic sa nu te stresezi foarte tare cu vaccinurile pana nu le faci. Noi le-am facut toate la 1 an...adica toate 4 de la 1 an plus prima doza de la anti-gripal ( care probabil ca si la voi se face in 2 doze cand il face prima data).

 

A facut febra cam la o saptamana si ceva dupa.. dar mi-au spus ca e de asteptat din cauza 'virusilor vii' si dureaza cam asa pana face febra (deci m-am gandit eu ca e semn bun, organismul face ceea ce trebuie..se mobilizeaza impotriva virusilor). Febra a fost 38 si l-am urmarit sa nu creasca peste asta ( dupa cum probabil stii aici recomandarea e sa nu-i dau nimic pana nu trece de 38 sau 38.5; si daca nu scade cu atotputernicul tylenol sau creste peste 39 de mers la doctor ca e de la altceva nu de la vaccin). Asta a durat cam 1 zi- dar el era activ, vesel.

 

La noi nu este pat in camera la clinica de vaccinare, asa ca fac operatiunile de imbracat/dezbracat in brate. Mai greu e ca eu trebuie sa-l tin nemiscat :( si el intelege ca ceva se intampla ( plus ca probabil simte stresul meu).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da,Norocila, deci ne omorasi, care va sa zica, fericito!! ma simt invidioasa, clar! [:)]

la noi sunt -32 azi, nu vrei sa ne faci o vizita?:) [:)] Nu iti mai trebuie costum de eschimos, te congelezi direct..

Almy, hai sa mergem!

 

Noi facem vaccinul la medicul lui pediatru, dupa consultul de rigoare -masuratori-,urmeaza si bau bau-ul de vaccin,Noi am facut doua cand a implinit un an, acum avem numai ROR, sper, caci asa ne-a spus!

Ce aiurea, cum sa nu fie pat in camera de vaccinare??? saracutii-si voi si puii, nu e deloc usor sa imbraci un pui amarat si intepat...

 

Fetelor, s-a intamplat ceva prin Ro de ati disparut cu toatele azi? Bioana? Pya?

 

seara buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Prezenti

 

Saptamana plina... Dar am reusit sa va citesc.

In ro de abia acum cica vine iarna. De maine cod galben de ninsori. Oribil!

Pana acum a fost caaald. Chiar si 12 grade in wk. dar s a intarcat balaia.

Ghiocei avem de vreo 2 sapt. Vand tiganii la birou cu 1 leu buchetelul

 

In alta ordine de idei maine la 09''05 facem si noi un an... Am niste emotiiii! La nastere n am avut... Am mers asa de relax la maternitate si tot ce a venit apoi a fost ca un uragan.

Avem copii mari! Sa ne traiasca! Sa fie sanatosi si voiosi!

 

Tb sa prog si eu vaccijul de 1 an, dar undeva sapt viitoare. Sper ca nu are nimic.

 

Fug sa ma fac frumusica pt ca maine avem sedinta foto :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multmim... Mai avem o ora si e oficial :)

 

Ne am luat si eu si tati CONCEDIU azi. Sa stam cu strumful toaaaata ziulica lui.

 

In alta ordine de idei. Ma bate gandul sa plecam din tara. Australia, noua zerlanda... Any advice?

Mi s a luat de pile, prosti si incompetenti.

De sefi tinuti ca s adolo de muuult si au idei de genu': de ce avem postere cu produse pe pereti? Grrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...