Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

BUBU si Irinei ii place mult atat conopida cat si brócoli.ii pun cateva buchetele pe farfurie si nu am treaba cu ea..sa speram ca nu face febra.

PYA imi inchipui ca e tare,greu sa nu puteti iesi afara...e nasol cu asa o umezeala mare...

IPOPICA eu ii pun desene.nu sunt de acord sa lasi copilul la tv mult,dar o las pe duck tv in fiecare zi cateva minute.totul cu masura. Extremele nu mi-au placut niciodata.sunt copii,e normal sa se uite la desene.in salón tv merge dupa-masa,seara,cand e sotul acasa,dar daca nu e pe un canal de desene nu o intereseaza...face naveta slon,camera ei...

ANGELIQUE ce faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am fost la dr.incep sa ii introduc alte alimente noi,iaurt iar, daca il accepta.Nu facem ROR ul ca nu ne a dat ok ul,Stef a plans tare de cum l a vazut pe dr. la ciupit si la zgariat :-(.

 

Norocila are intoleranta la proteina din laptele de vaca,reflux esofagian si dermatita atopica.Pt ca am cazuri in familie de rinite si astm e predispus la ele.Noi incercam la un an jumatate alt laptic pentru ca avut analiza care arata gradul de inflamare al intestinului mare si pe care o repetam inainte de a face aceasta mutare.

 

Pya,Bioana,Bubu,Popi,Iry si celelalte fete,pupici ma cheama datoria :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola!

 

Un pic de relaxare la birou - v-am citit

 

Relocarea...e un vis indepartat. In Europa ar fi mai ok dar e si mai greu- legislatia e super-mega-complicata si nu e tocmai usor sa angajezi straini. Ma refer la joburi "calificate", la ce visez eu.

 

Noi suntem bine. Dupa muuult timp am bifat o noapte intreaga de nani fara treziri. Sunt fresh azi!

 

Avem RORul de facut si inca oscilez daca sa-l fac sau nu.

 

Eu la TV il mai las din cand in cand. In masina ii mai punem desene pe laptop penrtu ca altfel nu avem spor. Am fost la Pitesti in wk si am facut 4 ore...nu aveam nicio sansa altfel.

 

Cu mancarea in schimb nu i-am mai introdus nimic nou de nu stiu cand :(.

si nici nu sunt cine stie ce bucatareasa ...so, Pya, Bioana heeeelp! :)

 

Cum se mai simt bebeii bolnaviori sau cu dintisori la activ?

 

Fug la treaba...incerc sa mai scriu din metrou

 

pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit ceva legat de defrisatul lunar. Pe vremea cand ma respectam si mergeam la cosmetica pt treburi de-astea m-a invatat cosmeticiana sa ma epilez imediat dupa menstruatie, niciodata inainte. Ea zicea ca hormonal ne creste mult mai repede in zilele cu ciclone si daca il epilam dupa, chiar tine 1 luna "efectul". Am tinut cont de asta, dar in perioade haotice cand nici de lama n-ai timp, cad toate teoriile!'

Primele vizionari au fost dezamagire totala, ca mi-am dat seama ce stifturi gasim in bugetul nostru in zona in care vrem. Trebuie sa cochetam cu ideea de a schimba zona, ca eu nu dau atata banaret pe o casa pe care tre' s-o transformi in santier ca sa o faci locuibila. Unde mut eu 3 copii in renovari? Cat despre idilic, POPI, am avut cu noi doar copilul mic din dotare (caruia i-au priit de minune vizitele, ca a dormit in car seat cat a tinut toata tevatura) si pe cel mijlociu care era f fericit sa-si aleaga in voie cea mai mare camera (sora-sa mai mare era la ziua unei fetite, asa ca trai neneaca pe el...). Dar una peste alta a fost fun. Concluzia a fost ca cea mai frumoasa casa din toate vazute in ziua aia e ... a noastra.

Si eu zic ca televizor cu masura. Am vazut un copil caruia i s-a interzis total cand era mic, care cand vine la noi in vizita ar lasa televizorul deschis non-stop, asa dornic e. Plus ca e marisor de-acum, aude pe la colegi cum comenteaza diferite show-uri si vrea sa fie si el "la zi", peer pressure, etc... Eu zic ca orice mar oprit va fi mult mai dorit. Masura in toate insa. Ai mei au voie cu limita. Si ma cert cu restul familionului (tatic + bunici) pe tema asta, ei i-ar lasa non-stop.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]fetele!

 

Repet: si eu sunt pentru  cateva minute pe zi la un desen animat care ii place, sau la un Animal Planet cu animale despre care el  stie deja  cum arata, cum fac, etc, emisiuni care il stimuleaza si il bucura.Putin, 5-7, maxim 10minute pe zi deocamdata, iar in we un regal: 15 minute de dansat cu Happy Feet, film pe care cred ca l-ar urmari cu sufletul la gura de la cap la coada, daca l-as lasa.Mai are mult pana sa il termine, cu cele 15 min, insa progreseaza, ha ha [:)]

 

Ralu noi am mers 7 ore si un pic pana in Mississauga si m-am jucat cu puiul de mama mama, tot drumul, cu exceptia perioadei de somn de la pranz.Sigur are  si puiul tau jucarii/carti preferate, sunt intotdeauna preferate calculatorului.PLus ceva Cd-uri cu muzica pentru ei, acum sunt mai marticei si le plaaaaace, Nicholas bate din palme de zor cand aude "in padurea cu alune"... [:)]

In alta ordine de idei, imi e un dooooor de Pitesti.... e frumos si curat.

 

Azi a mancat spaghete cu carne si i-am dat pentru prima data kiwi (am ocolit samburii si l-am amestecat cu mango, para si iaurt.Nu a zis nu, minune!

 

gata fug, nu inainte de a fi complet de acord cu Almy si Bioana: masura in toate.Cu limita, insa nu interzis.

 

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

reteta pt nectar(a corneliei marin) e o cana de macese,un sfert de cana de miere de calitate si apa...nu imi aduc aminte exact cat...oricum eu am facut la ochi,sa nu fie prea dulce pt ea.am pus o mana buna de macese congelate,cateva lingurite de miere si putina apa. am zdrobit la robot si apoi am strecurat prin tifon...merge greu caci iasa gros..dar cu rabdare se poate. l-am pus intr-un borcan si i-am dat de cateva ori pe zi...

azi am fost la sedinta...am capul plin de tot ce s-a discutat...mi le pun in ordine si cand am putin timp va spun noutatile...majoritatea sunt teme pentru parinti...

va pup,noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...