Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #16#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 447
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai Almy, parca mi se invarte prin minte ca am vazut undeva, dar nici sa ma omori nu stiu unde! (sper ca nu in Ro!):):) O sa incerc insa la magazinul naturist, sa vad ce si cum.. si o sa mai arunc cate o privire si in frigiderele de fructe, cine stie?? Cineva mentiona pe un site ca e o idee si ceaiul de macese, uscate, care se lasa cu apa, peste noapte,la hidratat, insa nu cred ca am ajunge la aceasi rezultat bun. "Rosehip/hip rose" acolo sau, la noi, rose musquee..

 

Multumim frumos, Bioana draga, buuuuuun de avut in casa, just in case, uite ca la voi a fost un leac salvator.

 

[soricel]Nicholas a stat azi aproape juma de zi in cosul in care pun hainutele lui de spalat:), s-a distrat maxim! bineinteles ca a trebuit sa il si impingem prin toata casa, murea de fericire, ce era pe capul lui, iu huuuuu

Vi-l pun la vizualizare, aici era la inceput, cand scosese fericit toate hainele si statea ca marmota acolo, concentrat, cu o carte in mana:) Isi facea lectura de peste zi, ce vreti! [:)]

Cum v-am zis, nu ii scapa nici o cutie/cutiuta, mica, mare, nu conteaza [:)], ceva in care sa se bage, asta e important.

:) mai nou, se tine de noi, cand ne prinde si incearca sa se catere, ba pe rama de la sertarul congelatorului, ba pe pervaz...e ocupat rau, fetelor! [:)]

 

post-117768-0-37185900-1391048299_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor

In sfarsit un mom de respiro....m-a terminat fizic / psihic azi.

 

Bubule scump foc Nik al tau l as pupa non stop, cumintelul de el. As vrea si bubu meu sa stea sa se joace singurel dar el nuuuuu o vrea non stop pe mama.

 

Bioana multumim de retete

 

Almy, greu pana gasesti casa perfecta mai ales cand ai un anumit buget...dar ce e al vostru e pus deoparte, trebuie doar sa aveti rabdare.

 

Eu nu mai stiu ce activitati sa fac cu el, sa fie si el interesat de ceva mai mult de 5 min...e calare pe mine non stop, nu pot nici macar sa-i incalzesc mancarea ca se agata de mine si ma trage/ utla sa-l iau in brate. Ma pun langa el sa ma joc, se plictiseste imediat de ce facem vrea tot chestii noi, pt mine ziua e o alergatura continua. Azi vad ca a adormit mai repede, nici pranzul nu am apucat sa i-l dau. A fost f nervos, arunca/ trantea jucariile, plangea...cred ca il deranjeaza ceva. Acum cat doarme am apucat sa-i fac niste papanasi si sa-i curat pestele de oase...aveam de ieri pastrav la cuptor facut.

 

La desene il mai las si eu, e absolut inebunit dupa 101 dalmatieni...cand aude de pongo se pune in fata tv-ului si nu are rabdare pana incepe dvd-ul. Bate din palme cand aude coloana sonora, rade la fazele comice, repeta si el...mama/ tata/. Cand il intreb cum face sergentul Tips...isi ridica mana la frunte, ca si cum ar saluta militareste :-) Cand vreau sa inchid tv-ul( ca nu vreau sa-l las mult cu ochii in tv) trebuie mai intai sa inchid tv dar sa las sunetul sa mearga ca face scandal mare. Cateodata merge singur la tv , apasa pe butoane si latra in fata lui...sa il pun pe pongo :-) :-) . Bineinteles...totul are o masura.

 

Va las, ca doarme tare agitat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALMY nu ai o poza cu Rebeka printre oale??

Ii fac poza dupa-amiaza cand ajung [:)]

 

IRI, ce dulcel cu salutul militaresc!!!

Ce-mi place si mie desenul "101 dalmatieni"! Imi plac desenele de pe vremea mea, nu cele noi, cu grafica pe calculator. 

 

BUBU, caut si eu macese si-ti zic. Sa vad si la chinezi, ca ei au multe prin magazinul ala, ce vrei si ce nu vrei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iri si eu sunt in pana de idei,tot timpul vrea ceva nou si incerc sa ii fac pe plac.

 

Bioana sa ne spui ce ati discutat la sedinta poate ne mai dai idei.

 

Stef iubeste sa se spele pe dinti,cum mergem la baie imi arata periuta,nu se poate sa treaca o zi fara spalat pe dinti,ii dau periuta si se descurca simgur.Si eu il las sa se uite la desene cateodata,are un clip pe care il iubeste,altceva nu il intereseaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,azi noapte a dormit Irina 12 ore! de obicei bea 1-2 ori lapte...

va plangeti ca nu mai stiti activitati sa faceti cu ei¿! mie nu imi ajunge timpul...are multe jucarii dar le folosim prin rotatie...ca se bucure cand i le dau din nou...eu am asa de putin timp cu ea...incerc sa fac tot ce invata la gradinita...cand ajung cu ea acasa e vremea de gustare,asa ca o pun direct in scaunul ei si isi primeste fructele.banana o mananca pe drum...una intreaga.acasa primeste inca un fruct feliat.uneori si un iaurt. cateva minute ii pun tv pana ma schimb si gust ceva...apoi ii citesc o poveste.pe care trebuie sa o lucram de acum...ne-a zis sa nu ii citim doar ,ci apoi sa punem intrebari.normal ca nu poate raspunde,dar asta nu inseamna ca nu intelege.gen-unde e gaina¿i-o aratam in carte.cum o cheama...de ce are burta mare¿ cum face gaina¿ eu ma prostesc si ea rade...apoi desenam-suntem cu albastru acum...nu v-am zis ca avem o plansa cu un om de zapada desenat de mine si apoi ea a lipit hartie igienica¿¿ a iesit super¿pe unele desene lipim hartii colorate...asa exerseaza diferite feluri de prindere cu degetele.ma chinui cu ea sa desenam cu degetul fulgii de nea....ea trage linii...dar o sa reusim in final.azi ne-am jucat cu plastilina.faceam copaci si ii lipeam de planseta...ea ii lua si incerca s aii puna apoi ea...imita tot ce vede...in alte zile in loc sa desenam ne jucam cu jocuri de constructii-fie cele gen lego,fie cele cu forme....le scoatem si cautam sa vedem unde intra fiecare forma.asa se bucura cand reuseste...trebuie sa ii iau puzzle de 2-4 piese.iar dupa cina e distractie mare pana la baie-fugarim mingea,ascund jucarii si ea le cauta,mutam lucruri dintr-o cutie in alta(ii place la nebunie)se plimba cu masina,scoate si pune lucruri in portbagaj...azi i-am dat o cutie de ikea....muream de ras vazand cat de fain se juca...intra, iesea din cutie...nu avea treaba cu nimeni.alteori ii dau vesela de plastic si se joaca singurica...nu facem nimic nou,ne axam pe repetat.numai ca o solicit pe ea mai mult...la 19.30 e franta...dimineata dupa ce isi ia micul dejun singurica(eu ii pun in farfurie si ea alege de acolo ce pofteste,sau haleste tot si mai cere...depinde) se joaca cu ghiozdanul...isi cauta si metrul si si-l pune dupa cap,eventual si o punga,geanta si asa se plimba pana plecam...cantam,dansam...

exersam spalatul pe maini,mancatul cu lingurita,descaltatul...trebuie sa ma pregatesc pt culoarea galbena cu lucruri de aceasta culoare si ceva de imbracat(nu am nimic galben...) si cu o tinuta de festival pt 28 febr-un costum de semn de circulatie(!!!!!!) .apoi un sf de saptamana primim acasa asa numita carte calatoare-adica primim de vineri pana luni mascota clasei,Toti,pe care trebuie sa o ingrijim si sa povestim in carte ce am facut,unde am fost....si sa punem si poze...merge un sf de saptamana la toti copii din clasa.

fug la somn....

ANGELIQUE sanatate multa!! asteptam vesti bune.

noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...